Kolekcja Gucci Decor Kubki z kolekcji Gucci Decor Świece Gucci Decor Kolekcja Gucci Decor Poduszki z kolekcji Gucci Decor
Kolekcja Gucci Decor
Materiały prasowe
1/8
Kolekcja Gucci Decor
Materiały prasowe

Rzućcie wszystko co robicie – tej jesieni Gucci wypuszcza pierwszą w historii własną kolekcję wyposażenia wnętrz.

 

Więcej: Psychodeliczne wizje, Hollywood i kosmici. Nowa kolekcja Gucci jest bardziej Gucci niż kiedykolwiek!

 

W nowej linii autorstwa Alessandro Michele znajdziecie poduszki z frędzlami, talerze, krzesła i inne meble z motywami – tygrysy, węże, kwiatowe printy Gucci Garden – które skojarzycie z ostatnich kolekcji włoskiego domu mody.

 

Przeczytaj też: Geeki od Gucciego. Zobacz limitowaną edycję t-shirtów projektu Angeliki Hicks

 

Zajrzyjcie do naszej galerii żeby dowiedzieć się więcej o tej osobliwej kolekcji. 

 

Więcej: Autoironia, mnóstwo tęczy i „guccifikacja". Zobacz nowe oblicze luksusu z pokazu Gucci cruise 18.

 

2/8
Kubki z kolekcji Gucci Decor
Materiały prasowe

Alleluja – Gucci wypuszcza swoją własną linię z wyposażeniem wnętrz! „Z przyjemnością ogłaszamy premierę Gucci Décor, eklektycznej kolekcji przedmiotów, dzięki którym klienci mogą ubrać swoje wnętrza", ogłosił włoski brand, któremu dowodzi Alessandro Michele.

3/8
Świece Gucci Decor
Materiały prasowe

„Idea jest taka żeby nie narzucać klientom konkretnego stylu wnętrza, tylko dać im zestaw elementów, którymi mogą spersonalizować swoją przestrzeń". Czy Wy również już widzicie te świece, poduszki i tace na kadzidło w Waszych mieszkaniach? Świece są najtańszymi elementami kolekcji – zapłacicie za nie jakieś 700 zł.

4/8
Kolekcja Gucci Decor
Materiały prasowe

Która z tych odjechanych rzeczy kosztuje najwięcej? Są to jedwabne ekrany, które będą dostępne w kilku wersjach kolorystycznych. Ich koszt to ok. 111160 zł. Nie jest to cena rodem z Ikei [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅].

5/8
Poduszki z kolekcji Gucci Decor
Materiały prasowe

A teraz coś naprawdę odjechanego. Możecie dosłownie pokryć swoje ściany Guccim – w linii znalazły się tapety w nadruki z wzorów z kolekcji na sezon przedjesienny 17, jesień/zimę 15 oraz motywy z kolekcji kapsułowej Gucci Garden. Tapety będą dostępne w wersji papierowej, winylowej oraz jedwabnej, ponieważ Gucci.

6/8
Krzesło z kolekcji Gucci Decor
Materiały prasowe

Mamy do czynienia z Guccim, dlatego kolekcję promują nie zdjęcia wizerunkowe czy kampania reklamowa, a psychodeliczne ilustracje stworzone przez artystę Alexa Merry. Na instagramowym profilu włoskiej marki dowiadujemy się więcej o poszczególnych elementach kolekcji, takich jak to krzesło Ligurian Chiavari pokrytym tapicerką siedziskiem. „Aksamitna tapicerka jest wyszywana haftem z głową kota i bukietami kwiatów", głosi podpis pod jedną z ilustracji. „Misterne motywy są szyte a następnie ręcznie naszywane na mebel. Ten proces zajmuje około 10 godzin".

7/8
Butik Gucci w Dover Street Market Ginza
Instagram

Oczywiście, Gucci nie odkryło Ameryki i wiele innych marek już od dawna wydaje swoje linie wyposażenia wnętrz – chociażby Ralph Lauren czy Calvin Klein. Czy nowa linia to znak, że Alessandro Michele zamierza rozszerzać markę Gucci na kolejne platformy? Mamy do czynienia z projektantem, który odmienił wizerunek, kolekcje i butiki całej marki o 180 stopni. Zatem wizja bardziej zintegrowanego, rozszerzonego na nowe terytoria Gucciego nie wydaje się wcale aż tak odległa.

8/8
Kolekcja Gucci Decor
Materiały prasowe

Ale najpierw pora na Gucci Décor. Kolekcja rusza we wrześniu na gucci.com oraz w wybranych butikach. My już spisujemy nasze listy i przygotowujemy się do operacji guccifikacji.

Więcej na temat Gucci Alessandro Michele