asymetryczna fryzura
Flickr/Hernán Piñera/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Odważne cięcie – asymetryczne fryzury

asymetryczna fryzura
Flickr/Hernán Piñera/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Fryzury asymetryczne bardzo uwydatniają wszelkie mankamenty naszych włosów, dlatego wymagają szczególnej pielęgnacji. Należy używać nabłyszczaczy w spraju, które dodatkowo podkreślają asymetryczne skosy.

 

Asymetria nadaje fryzurze drapieżności i nietuzinkowego charakteru. Takie uczesania szczególnie polecane są dla osób o cienkich i delikatnych włosach ponieważ dzięki odpowiedniemu cięciu można optycznie zwiększyć ich objętość.

Fryzury asymetryczne na krótkich włosach a kształt twarzy

Fryzury asymetryczne wykonywane na krótkich włosach wymagają niezwykłej precyzji cięcia oraz nierzadko są trudne w codziennej stylizacji. Dlatego, jeżeli nie możemy sobie pozwolić na poświęcenie czasu na ułożenie włosów, najlepiej od razu zrezygnujmy z takiej fryzury, ponieważ krótkie włosy, szczególnie asymetryczne, bez odpowiedniej pielęgnacji i stylizacji puszą się i zawijają. Awangardowo rozczochrana asymetryczna krótka czupryna najlepiej prezentuje się u osób o trójkątnej i kwadratowej twarzy.

 

  • Twarz okrągła – długa sięgająca do brody asymetrycznie opadająca na jedną część twarzy grzywka przy reszcie włosów zaczesanych gładko za uszy optycznie wysmukli policzki;
  • Twarz kwadratowa – włosy do linii ucha z asymetryczną grzywką wysmuklą szeroką żuchwę.

Należy pamiętać, że krótkie asymetryczne fryzury wyostrzają rysy twarzy i skupiają na niej całą uwagę. Jest to opcja dla odważnych, lubiących przyciągać uwagę osób.

Fryzury asymetryczne na długich i półdługich włosach a kształt twarzy

  • Twarz okrągła – asymetryczna grzywka, opadająca na jedno oko do wysokości kości policzkowych, optycznie wysmukla twarz jednocześnie dodając jej zmysłowości.
  • Twarz kwadratowa – nieregularny przedziałek wydłuży twarz i złagodzi rysy.

 

Osoby o twarzy owalnej oraz trójkątnej nie muszą obawiać się asymetrycznego cięcia. Będą dobrze wyglądały zarówno w artystycznym odważnym uczesaniu, czy to na włosach długich czy krótkich. Grzywki mogą być nierówne, skośne, na bok – nie ma to znaczenia z grzywką czy bez osoby posiadające takie kształty twarzy dobrze wyglądają z asymetrią na głowie. 


Przeładuj

Jak Martyna z "Hotelu Paradise" radzi sobie z rozstaniem? Wiemy, czego nigdy nie wybaczy facetowi!

zobacz 01:37