Pokłócona para siedzi na ławce
©Gina Sanders/fotolia
Styl życia

Nowe życie po rozwodzie. Jak zbudować nowy związek

Nowy związek po rozwodzie dla wielu osób wydaje się niemożliwy. Rozwód zostawia ślady na psychice człowieka, który może czuć się gorszy, samotny i odrzucony.

Nowy związek po rozwodzie dla wielu osób wydaje się niemożliwy. Rozwód zostawia ślady na psychice człowieka, który może czuć się gorszy, samotny i odrzucony.

Jak żyć po rozwodzie?

Życie po rozwodzie jest trudne. Dojście do pewnych kwestii wymaga czasu. Na początku są łzy, smutek i żal po utracie tej najbliższej osoby. Z czasem jednak zaczynasz wierzyć, że wszystko się poukłada, a rozwód to nie koniec świata. Dobrze jeśli w takim okresie masz kontakt z rodziną i przyjaciółmi. Jeśli rozmowa z przyjacielem nie daje ukojenia warto zaczerpnąć porady psychiatrycznej. O pomoc do specjalisty warto zwrócić się przede wszystkim kiedy zaczynasz zapijać smutek alkoholem, nie masz apetytu i czujesz się małowartościowy. Kiedy przeżyjesz już traumę porozwodową możesz zacząć myśleć o swojej przyszłości i otworzyć się na nowe związki. Nie chodzi o to, aby umawiać się co chwilę na randki. Ważne, abyś zadbał o swój wygląd zewnętrzny i wychodził na spotkania towarzyskie ze znajomymi. Nie siedź w domu, bo i tak to nic nie da. Dlatego daj sobie drugą szansę i uwierz w siebie.

Nowy związek po rozwodzie

Nowy związek po rozwodzie w większości przypadków okazuje się być lepszy od poprzedniego. Dlaczego tak się dzieje? Osoba, która przeszła już wiele w poprzednim małżeństwie jest doświadczona i wie czego tak naprawdę chce. Nowy związek po rozwodzie jest dużym wyzwaniem, ale masz szansę znaleźć swoją drugą połówkę. Nowy związek nie będzie możliwy dopóki nie zrozumiesz gdzie popełniłeś błędy. Przemyśl jakie zachowania i postępowania doprowadzały do konfliktów z poprzednim partnerem i unikaj ich. Nie siedź w domu przed telewizorem tylko wybierz się na spotkanie towarzyskie ze swoimi znajomymi. Najgorsze po rozstaniu jest zaszycie się w czterech ścianach i rozpamiętywanie byłego/byłej.

Co druga kobieta po rozwodzie jest szczęśliwa

Nie wracaj do tego co było i zadbaj o własną przyszłość. Wyjdź do przyjaciół i ciesz się życiem. Jeśli nie masz ochoty wiązać się z kimś na poważnie nie rób tego i do niczego się nie zmuszaj. Przeprowadzone badania przez amerykańską psycholog Judith S. Wallerstein dowodzą, że co trzecia kobieta i co czwarty mężczyzna po rozwodzie uważają życie porozwodowe za smutne i nie dające im satysfakcji. Co trzeci rozwodnik i 50% rozwiedzionych kobiet deklaruje, że są szczęśliwi po rozstaniu, zwłaszcza kiedy udało im się stworzyć nowy, szczęśliwy związek. Dla 2/3 rozwiedzionych mężczyzn i pozostałej połowy kobiet uraz po rozwodzie trwa od 10 do 15 lat i nie oznacza zniknięcia smutku. Co więcej, badania wskazują, że najlepszy wiek rozwodowy dla kobiet to okres 20-30 lat, a dla mężczyzn 30-40 rok życia. Młodzi panowie rozwodnicy często czują się zagubieni i nie mają chęci do życia, zwłaszcza kiedy przyczyną małżeństwa była „wpadka”. Młode kobiety po rozwodzie natomiast wierzą, że znajdą jeszcze swoją drugą, lepszą połówkę. Z kolei panie, które rozwiodły się po 40 roku życia nie zawarły już po raz kolejny związku małżeńskiego. Przyczyna leży w tym, że zbyt silnie związały się z poprzednim partnerem i poświęciły się swoim dzieciom. Dla niektórych rozwód kończy się codziennym wylewaniem łez, ciągłym smutkiem, a niekiedy depresją. Niestety rozstanie wyraźnie odbija się na naszym zdrowiu, a osoby po rozwodzie są bardziej narażone na zgony ze względu na nadużywanie alkoholu, czy palenie papierosów. 

Joanna Ślub od pierwszego wejrzenia
Instagram
TV-Show
"Ślub od pierwszego wejrzenia": Joanna Lazar pokazała partnera, a Internauci porównują go do Adama "Pomyślałam, że to Adam"!
"Ślub od pierwszego wejrzenia": Joanna Lazar pokazała partnera, a Internauci porównują go do Adama "Pomyślałam, że to Adam"!

Joanna Lazar ze " Ślubu od pierwszego wejrzenia " jest zakochana! Uczestniczka kontrowersyjnego programu po głośnym rozstaniu z Adamem znalazła miłość i po raz pierwszy opublikowała zdjęcie z nowym partnerem. Oprócz gratulacji w komentarzach pojawiły się porównania jej ukochanego do Adama. To zaskoczyło Joannę Lazar i stanowczo je skomentowała!  Joanna Lazar pokazała partnera, a Internauci porównują go do Adama! Jak to komentuje? Joanna Lazar opublikowała na Instagramie zdjęcie pocałunku z nowym partnerem - tak uczestniczka "Ślub od pierwszego wejrzenia 4" zaczęła Nowy Rok.  Kochanie mogę dodać to zdjęcie na IG ? Tak, ale przecież masz otwarte oczy...”Lubię patrzeć w jego oczy, bo w nich widzę to, czego czasem słowa nie opisują. - napisała Joanna Lazar na Instagramie. Pod zdjęciem z nowym partnerem pojawiło się mnóstwo komentarzy z gratulacjami, a jedna z obserwatorek zapytała wprost, gdzie się poznali, na co Joanna odpowiedziała:  poznaliśmy się przez moja kuzynkę na imprezie. Okazuje się, że niektóre Internautki stwierdziły, że nowy ukochany uczestniczki "Ślubu od pierwszego wejrzenia" przypomina Adama! W pierwszej chwili Miałam tak samo  ja tak samo! I tylko czekam az Asia odpisze ze to nie on 😱 Joanna Lazar szybko i stanowczo odpowiedziała na te komentarze i napisała, że to zdecydowanie nie jest Adam: Ani jedna część jego ciała, charakter i styl bycia nie jest podobny do „Niego” - komentuje Joanna Lazar. Wygląda na to, że uczestniczka znalazła swoją drugą połówkę i jest szczęśliwa! Tylko spójrzcie na to zdjęcie... Zobacz także:  Oliwia i Łukasz ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" rozstali się! "Nie ma szans na naprawę naszego małżeństwa."...

smutny mężczyzna
©imagesetc/Fotolia
Styl życia
To nie powód do wstydu ani oznaka słabości – depresja u mężczyzn
Depresja u mężczyzn przebiega nieco inaczej niż u kobiet. W kulturze europejskiej mężczyzna powinien być opoką dla rodziny, dlatego też każdą słabość stara się on ukrywać, niejednokrotnie za maską gniewu i złości. Mężczyźni borykają się często z innymi trudnościami, czując presję społeczną.

Depresja u mężczyzn przebiega nieco inaczej niż u kobiet. W kulturze europejskiej mężczyzna powinien być opoką dla rodziny, dlatego też każdą słabość stara się on ukrywać, niejednokrotnie za maską gniewu i złości. Mężczyźni borykają się często z innymi trudnościami, czując presję społeczną. Przyczyny depresji u mężczyzn Przyczyny depresji u mężczyzn można podzielić na trzy podstawowe grupy w zależności od tego, na którym są etapie życia: Depresja u młodych mężczyzn Opuszczenie domu rodzinnego np. w celu rozpoczęcia studiów czy podjęcia pracy w innym mieście może wywołać utratę poczucia bezpieczeństwa. Dodatkowo wejście w nowy etap w życiu i usamodzielnienie się samo w sobie jest źródłem dużego stresu . Gdy rzeczywistość nie spełnia oczekiwań, pojawia się rozczarowanie i zniechęcenie. Depresja u mężczyzn dojrzałych W średnim wieku stres w życiu mężczyzny ma zazwyczaj inne źródła – odpowiedzialność za rodzinę, kryzys małżeństwa, problemy wychowawcze z dziećmi, utrata pracy, przekwalifikowanie się, przeprowadzki, choroby, przepracowanie… Krótko mówiąc – wszelkie trudy dorosłego życia, a następnie kryzysu wieku średniego. Depresja u starszych mężczyzn Przejście na emeryturę może wiązać się z poczuciem, że mężczyzna stracił swoją wartość i nie jest już potrzebny. W dodatku w tym wieku zaczynają go opuszczać bliscy – przyjaciele, znajomi, żona, czemu towarzyszy zrozumiałe poczucie straty, osamotnienia, opuszczenia. Starszy mężczyzna czuje też, że ze względu na pogarszający się stan zdrowia, jest coraz mniej samodzielny i niezależny. Objawy depresji u mężczyzn Depresja u mężczyzn przebiega trochę inaczej niż u kobiet. Niechętnie mówią o swoich trudnościach i uczuciach, smutek maskują złością, inaczej też radzą sobie z obniżonym nastrojem.   Różnice...

Młoda para pozstanawia rozstać się.
©bortnikau/stock.adobe.com
Styl życia
Jak zerwanie wpływa na osobowość człowieka?
Zerwanie bywa bardzo trudnym doświadczeniem życiowym, po którym potrzeba czasu, żeby dojść do siebie. Z drugiej strony wielu osobom pozwala na zupełną odmianę życia, a nawet przekształcanie własnej osobowości, co w normalnych warunkach rzadko jest możliwe.

Zerwanie bywa bardzo trudnym doświadczeniem życiowym, po którym potrzeba czasu, żeby dojść do siebie. Z drugiej strony wielu osobom pozwala na zupełną odmianę życia, a nawet przekształcanie własnej osobowości, co w normalnych warunkach rzadko jest możliwe.   Zerwanie i rozwód to krytyczne wydarzenia życiowe   Zerwanie związku , szczególnie długoletniego, czy rozwód to bardzo trudne doświadczenia, które zalicza się do krytycznych wydarzeń życiowych. Są to takie momenty, które potrafią zatrząść życiem człowieka w posadach i postawić przed nim fundamentalne pytania o to, kim i jaki jest, jakiego życia pragnie, co sprzyja jego rozwojowi i z jaką osobą mógłby osiągnąć swoje marzenia. Choć czasami zerwanie czy rozwód mogą doprowadzić do pogrążenia się w rozpaczy nawet na parę miesięcy, to potrafią też być czynnikami, które zmieniają osobowość człowieka. W efekcie tego wiele osób staje się lepszymi ludźmi .   Jak zerwanie związku czy rozwód może wpłynąć na osobowość?   Choć wiadomo, że zerwanie związku, na przykład rozwód, mogą wpłynąć na osobowość człowieka, trudno przewidzieć, jak będzie w danym przypadku. Badania wykazały, że większe zmiany obserwuje się u osób, które wierzą w to, że są one możliwe niż u takich, które zakładają, że człowiek pozostaje taki sam przez całe swoje życie.   Jeżeli rozpad związku przebiega dość gwałtownie i zaskakuje jednego z partnerów, który dotychczas czuł się szczęśliwy w związku , to istnieją większe szanse, że dotknie go więcej negatywnych skutków, również w obrębie zmian osobowości. Z kolei osoby, które od lat czuły się nieszczęśliwe, częściej zmieniają się na lepsze.   Choć wyniki badań...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner