Paulina Smaszcz-Kurzajewska
Newsy

Paulina Smaszcz-Kurzajewska w wywiadzie zdradza nam szczegóły związku z Rafałem Krauze

Paulina Smaszcz-Kurzajewska w wywiadzie zdradza nam szczegóły związku z Rafałem Krauze

Ostatni rok postawił jej życie do góry nogami. Po 23 latach małżeństwa Paulina Smaszcz-Kurzajewska (47) rozstała się z mężem, dziennikarzem TVP Maciejem Kurzajewskim, i zaczęła wszystko od nowa. Kupiła mieszkanie, prowadzi szkolenia motywacyjne dla kobiet. – Jestem szczęśliwa i cieszę się tym, co przynosi mi każdy dzień – mówi „Fleszowi” . Nie od razu tak było. – Czuję, że moje życie powoli wraca na właściwy tor. Ostatnie miesiące przypominały rozpędzony rollercoaster – przyznaje. Ale to już za nią. Od kilku tygodni Paulina znów się szeroko uśmiecha. Tak jak uśmiecha się tylko zakochana kobieta! Jej partnerem jest Rafał Krauze, marketingowiec związany z rynkiem mediów.

– Kocham i jestem kochana, a miłość chyba każdej kobiecie dodaje skrzydeł – dodaje Smaszcz-Kurzajewska. Kiedy na nią patrzę, nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości.

Dzielisz swoje życie na to przed rozwodem i po nim?

Absolutnie nie. Jestem tym samym człowiekiem, mam takie same wartości, ideały, spojrzenie na świat. Tylko  doświadczenia mam nowe – te dobre, i te złe. Ufam swojej intuicji, bo, jak się okazuje, ona zawsze podpowiada najlepsze rozwiązania.

Zobacz także: Paulina Smaszcz-Kurzajewska pokazała, jak wygląda jej nowy dom. To tu wyleczy złamane serce?

Zdarza się, że kobiety o niej zapominają.

Niestety, wciąż częściej niż rzadziej, bo kobiety bardziej od mężczyzn boją się zmian. Czasemcgdy patrzymy w lustro, po drugiej stronie widzimy naszego największego wroga – strach. I tylko od nas zależy, czy ten strach pozwoli nam działać. Lęk przed opuszczeniem tego, co znane, skutecznie nas paraliżuje. W życiu nieraz szłam pod prąd, bo wychodzę z założenia, że lepiej żałować, że się coś zrobiło, niż żałować, że się czegoś nie zrobiło.

Wielu rzeczy w życiu żałujesz?

Nie żałuję, że zrobiłam mnóstwo dobrych rzeczy i pomogłam wielu osobom. Żałuję jedynie, że zrobiłamcje dla niewłaściwych ludzi, mogąc spożytkowaćcenergię na tych bardziej wartościowych, którzy inspirują i wywołują pozytywne emocje.

Co masz dziś w sercu?

Nadzieję na wspaniałą drugą połowę życia.

A po pierwszej połowie w jakim momencie jesteś?

Ciągle w najlepszym! (śmiech). Mam na koncie bagaż doświadczeń i sporo porażek, a w głowie wciąż mnóstwo przemyśleń. Ostatnie miesiące zweryfikowały wiele przyjaźni. Pokazały, na kogo naprawdę mogę liczyć. Zaczynam budować wszystko od nowa. Idealnie wpisuję się w tematykę mojego doktoratu – portret kobiet w połowie biegu życia.

I jaki portret się rysuje?

Dochodzę do smutnych wniosków. Dla wykształconych kobiet w kwiecie wieku, które mają doświadczenie, nie ma ofert pracy na współczesnym rynku. Nikt nie wykorzystuje ich potencjału, nie ma na nie pomysłu, nikt nie docenia, ile dobrego mogą wnieść do firmy. Taka kobieta nie spieszy się do domu, bo z reguły ma już odchowane dzieci. Wie, czego chce. Wie, co ją cieszy, na co nie daje zgody.

Czujesz się jedną z tych kobiet?

Czasem tak, ale nie daję się negatywnemu myśleniu. Jestem nauczona walczyć i się nie poddawać się, choćby życie rzucało mi kłody pod nogi. Mam przed sobą drugą połowę życia i nie chcę jej zmarnować. Nie zamierzam czekać, aż coś przyjdzie do mnie samo, wyrzeźbię szczęście własnymi rękami (śmiech).

To jest właśnie kobieta sukcesu! A ty sama co zaliczasz do swoich sukcesów?

To, że mam wspaniałych mądrych synów. Razem z ich tatą, a moim byłym mężem Maćkiem zawsze rozmawialiśmy z nimi jak z partnerami. Sukcesem, zwłaszcza w show-biznesie jest też rozwód, który udało nam się przeprowadzić w pokojowej atmosferze. Jestem dumna, że potrafiliśmy schować do kieszeni nasz egoizm i pomyśleliśmy o naszych synach, dla których rozstanie rodziców, zwłaszcza po tylu latach, też było bolesne.

Co jeszcze wpisałabyś na tę listę?

Na pewno to, że nadal mam własne zdanie i nie boję się wyrażać opinii, za które potem mierzę się z hejtem i nieprzychylnymi komentarzami. Jestem wierna sobie. Nie wstydzę się, tego kim jestem i skąd pochodzę. Wychowałam się w biednej dzielnicy Poznania, w rodzinie, w której nieraz brakowało pieniędzy, i… uważam to za atut, bo to zbudowało mój kręgosłup.

I nauczyło asertywności, której ci nie brakuje!

To prawda. Mam odwagę mówić: kocham, uwielbiam, ubóstwiam, ale mam też odwagę asertywnie stawiać granice. Niestety, wiele osób wciąż myli asertywność z agresją i byciem na „nie”. Dla mnie jest to umiejętność zarządzania sobą w sytuacjach kryzysowych, które są dla nas niechciane. Taka postawa pozwala mi jeszcze bardziej doceniać tych, którzy są ze mną, dają mi dobre słowo i wsparcie.

Miałaś też odwagę znów się zakochać!

(śmiech) A czym jest życie bez miłości? Znam wiele dobrze sytuowanych kobiet, które mają świetną pracę, piękny dom i samochód, ale są potwornie samotnie i nieszczęśliwe, bo nie mają z kim tego dzielić. Mnie cieszą drobiazgi: że mam z kim wypić poranną kawę, pogadać o tym, co mnie boli, co mnie zajmuje, obejrzeć wieczorem dobry film. Z moim obecnym partnerem Rafałem (Krauze - przyp. red.) mamy te same oczekiwania, podobne spojrzenie na świat. Lubimy się takimi, jakimi jesteśmy. Ze wszystkimi wadami i zaletami.

Paulina Smaszcz-Kurzajewska i Rafał Krauze
Mat. pryw.

Brzmi jak ideał! Jak się poznaliście?

Z Rafałem znamy się od wielu lat i do tej pory widywaliśmy się głównie na gruncie zawodowym. Od niedawna spotykamy się na innej płaszczyźnie – tej życiowej. Poznajemy się na nowo. Ujął mnie absolutną akceptacją – na wszystko. Dla każdej kobiety ważne jest, by jej partner powodował, że jej świat rozkwita. Wtedy tryska radością i energią.

Widzę to u ciebie.

Czuję, że moje życie powoli wraca na właściwy tor. Jestem szczęśliwa i cieszę się tym, co przynosi mi każdy dzień. Więcej nie mówię, żeby nie zapeszać. Optymistycznie patrzę w przyszłość. Kocham i jestem kochana, prowadzę szkolenia dla wspaniałych kobiet. Jeśli uda mi się jeszcze podreperować zdrowie, będę w pełni szczęśliwa. I nie zamierzam więcej swojego szczęścia odkładać na później, tylko korzystać z niego tu i teraz.

Miano „kobiety petardy” zobowiązuje!

Fakt (śmiech). Jestem kobietą petardą, a kobieta petarda ma być samoświadoma, samodzielna, ma uczyć się nowych rzeczy. Ma a też prawo płakać i mieć gorsze dni, bo jest tylko człowiekiem. Ale nie może pozwolić, by ludzie nią w życiu szarpali.

To już rozumiem, dlaczego od niedawna zaczęłaś treningi w klubie dla zawodników MMA !

Coś w tym jest! (śmiech) W KSW Gym jednak trenuję nie po to, żeby bić się w klatce, tylko po to, żeby być zdrowsza. A w razie potrzeby wziąć się z życiem za bary i… wygrać!

Paulina Smaszcz-Kurzajewska  w sądzie

Agnieszka Kaczorowska wyznała, że nie ochrzci dzieci i wywołała burzę. Czy zmieniła zdanie? "Moje dziewczynki będą..."

Paulina Smaszcz-Kurzajewska i Rafał Krauze
Mat. pryw.
Newsy
Paulina Smaszcz-Kurzajewska zdradziła sekrety jej związku z nowym partnerem! Jak się poznała z Rafałem Krauze?
Paulina Smaszcz-Kurzajewska zdradziła sekrety jej związku z nowym partnerem! Jak się poznała z Rafałem Krauze?

Rozwód zakończył pewien etap w jej życiu, ale i otworzył nowy. Bo Paulina Smaszcz-Kurzajewska nie zamierza odkładać szczęścia na później. Ostatni rok postawił jej życie do góry nogami. Po 23 latach małżeństwa Paulina Smaszcz-Kurzajewska (47) rozstała się z mężem, dziennikarzem TVP Maciejem Kurzajewskim, i zaczęła wszystko od nowa . Kupiła mieszkanie, prowadzi szkolenia motywacyjne dla kobiet. – Jestem szczęśliwa i cieszę się tym, co przynosi mi każdy dzień – mówi „Fleszowi”. Nie od razu tak było. – Czuję, że moje życie powoli wraca na właściwy tor. Ostatnie miesiące przypominały rozpędzony rollercoaster – przyznaje. Ale to już za nią. Od kilku tygodni Paulina znów się szeroko uśmiecha. Tak jak uśmiecha się tylko zakochana kobieta! Jej partnerem jest Rafał Krauze, marketingowiec związany z rynkiem mediów. – Kocham i jestem kochana, a miłość chyba każdej kobiecie dodaje skrzydeł – dodaje Smaszcz-Kurzajewska. Paulina Smaszcz-Kurzajewska zdradziła nam również jak się z nim poznała: Z Rafałem znamy się od wielu lat i do tej pory widywaliśmy się głównie na gruncie zawodowym. Od niedawna spotykamy się na innej płaszczyźnie – tej życiowej. Poznajemy się na nowo. Ujął mnie absolutną akceptacją – na wszystko. Dla każdej kobiety ważne jest, by jej partner powodował, że jej świat rozkwita. Wtedy tryska radością i energią. Cały wywiad z Pauliną Smaszcz-Kurzajewską przeczytacie w najnowszym "Fleszu". Paulina Smaszcz-Kurzajewska opowiedziała nam o swoim nowym partnerze.

Paulina Smaszcz-Kurzajewska
Newsy
Paulina Smaszcz-Kurzajewska ma nowego partnera! To były partner aktorki "Na dobre i na złe"
Paulina Smaszcz-Kurzajewska ma nowego partnera! To były partner aktorki "Na dobre i na złe"

Paulina Smaszcz-Kurzajewska przez ostatnie 23 lata związana była z Maciejem Kurzajewskim. Ich małżeństwo nie przetrwało i para zdecydowała rozstać się po ponad dwóch dekadach wspólnego życia. Paulina udzieliła kilku wywiadów, w tym magazynowi "Party", w którym tak mówiła o rozwodzie  z Maciejem: (...) Mam do Macieja ogromny szacunek – przez 23 lata byliśmy małżeństwem, a w związku przez 25 lat. Nie zapominam o czasie, kiedy byliśmy bardzo szczęśliwi, i o tym, że  Maciek jest ojcem moich dzieci.  One go kochają. Nie widzę więc najmniejszego powodu, by ze sobą walczyć czy się nienawidzić - mówiła Paulina Smaszcz -Kurzajewska. Kim jest Rafał Krauze, nowy partner Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej? Niedawno status na Facebookowym profilu Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej zmienił się na "w związku". Smaszcz-Kurzajewska dodała również zdjęcie, na którym oznaczyła aktora Rafała Krauze, warszawskiego biznesmena, który spotykał się jakiś czas temu z aktorką z "Na dobre i na złe", z Olgą Bończyk. Paulina Smaszcz-Kurzajewska do zdjęcia dodała wymowne serduszka: Czas na wyjątkowy wieczór w wyjątkowym towarzystwie   Rafał Krauze, Ty wiesz   - podpisała zdjęcie. Rafał Krauze spotykał się wcześniej z Olgą Bończyk. Para postanowiła jednak się rozstać w 2014 roku. Czy Rafał Krauze rzeczywiście jest nową miłością Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej? Wszystko wskazuje na to, że tak!  

Paulina Smaszcz Kurzajewska w żółtej sukience
Newsy
Paulina Smaszcz już rozstała się z partnerem! Wydała ostre oświadczenie! 
Paulina Smaszcz nadal jest singielką!

W 2019 roku Paulina Smaszcz rozstała się ze swoim mężem Maciejem Kurzajewskim po 23 latach małżeństwa. Od tego czasu celebrytka zaczęła wszystko od nowa, kupiła mieszkanie, skupiła się na swoim rozwoju i prowadzeniu szkoleń motywacyjnych. Niedawno w sieci pojawiło się w spólne zdjęcie Pauliny Smaszcz i Rafała Krauze . Wyglądało na to, że celebrytka zaczyna układać sobie życie u boku warszawskiego biznesmena. Teraz okazuje się, że pary nic nie łączy, a Paulina Smaszcz umieściła w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym wprost pisze, że to jedynie jej znajomy, z którym spotyka się na wspólnych imprezach branżowych: nic już nie łączy mnie z panem Rafałem Krauze, który jest opisywany jako „tajemniczy biznesmen”. Nic mnie z nim nie łączy i proszę nie łączyć mojego nazwiska z jego nazwiskiem. To znajomy, który pojawia się na wspólnych imprezach, a jego niechlubna bawidamkowa przeszłość i teraźniejszość mnie już nie dotyczy. - napisała wprost Paulina Smaszcz na Facebooku. Zdjęcie z Rafałem Karauze szybko zniknęło z sieci, a niedługo potem pojawiła się wspólna fotografia z Maciejem Kurzajewskim , co wywołało plotki o powrocie pary.  Stanowcze oświadczenie Pauliny Smaszcz! Paulina Smaszcz w oświadczeniu opisała też swoje oczekiwania wobec idealnego mężczyzny: Jeśli spotkam męskie cudo, to na pewno będzie to ktoś: wartościowy, lojalny, prawdomówny, przystojny i wyjątkowy, który cieszy się szacunkiem i opinią 100% mężczyzny. Ktoś kto spowoduje, że dojrzała kobieta, którą jestem, jeszcze uwierzy w szczerość relacji i związku opartego na lojalności i wsparciu. Tacy mężczyźni istnieją🧨❤️Jak spotkam to oszaleję dojrzale!💥 Dodała też ostro, że nie zamierza się wikłać w przelotne romanse z nieodpowiednimi...

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik