Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

Para kochanków przytula się do siebie.
©gpointstudio/Fotolia.com
Styl życia

Miłość francuska – szansa na przełamanie seksualnej rutyny

Miłość francuska może być elementem gry wstępnej lub sposobem na doprowadzenie partnera do orgazmu. Sukces seksu oralnego zależy od zaangażowania emocjonalnego i pełnej akceptacji ciał obojga partnerów.

Miłość francuska może być elementem gry wstępnej lub sposobem na doprowadzenie partnera do orgazmu. Sukces seksu oralnego zależy od zaangażowania emocjonalnego i pełnej akceptacji ciał obojga partnerów.

 

Miłość francuska może być okazywana jednocześnie przez obojga partnerów. Umożliwia to pozycja 69, w której ciała są tak ułożone, że usta znajdują się blisko narządów płciowych partnera, umożliwiając wzajemny stosunek oralny.

Kasia gotuje z Polki.pl: babeczki z malinami

 

Miłość francuska – dlaczego warto korzystać z zabaw łóżkowych?

 

Miłość francuska może okazać się sposobem na urozmaicenie życia seksualnego. Często w wieloletnich związkach, w których partnerzy doskonale znają swoje ciała i seksualne upodobania, zaczyna pojawiać się element stagnacji. Każdy stosunek seksualny staje się podobny do poprzedniego, brakuje elementu zaskoczenia i urozmaicenia, co z czasem staje się monotonne i pozbawione namiętnego zabarwienia. Najlepszą ucieczką od seksualnej rutyny jest otwarcie się na nowe doznania. Seks oralny to pieszczoty, na które mogą sobie pozwolić albo osoby gotowe na taką formę zbliżenia, albo partnerzy, którzy są sobie oddani na tyle, że wkroczenie w kolejny etap życia erotycznego nie powoduje w nich lęku. Udany seks oralny buduje obustronną satysfakcję – czerpie w nim nie tylko ten kto jest pieszczony, ale też osoba dająca rozkosz. Taki poziom zadowolenia może pojawić się pomiędzy tymi osobami, u których poziom partnerstwa jest na najwyższym szczeblu. Radością i rozkoszą stają się wówczas nie tylko doznania fizyczne, ale także sam widok tego jak duże podniecenie dajemy swojemu partnerowi.

 

Emocjonalne zaangażowanie podczas miłości francuskiej

 

Podczas miłości francuskiej nie bez znaczenia jest również kwestia emocjonalnego zaangażowania. Uczucia przekładają się na technikę i pełną akceptację każdego centymetra ciała. Im bardziej jesteśmy oddani naszemu partnerowi, tym naturalniej i bardziej spontanicznie przychodzi nam okazywanie pieszczot oralnych. Sukcesem seksu oralnego nie jest wyłącznie doprowadzenie partnera do orgazmu, oprócz pieszczot wykonywanych językiem i ustami ważny jest także kontakt, aktywizacja wszystkim zmysłów i atmosfera – spojrzenie, dotyk dłoni i przede wszystkim poczucie swobody.

Para zakochanych całuje się w łóżku.
©Jacob Lund/Fotolia.com
Styl życia
Tantra seksualna – świadomy akt miłości
Tantra seksualna pozwala obudzić zmysły i namiętność pomiędzy kochankami. Jest sposobem na odzyskanie radości z cielesnego połączenia i wydłużeniem aktu miłosnego. Stosunek tantryczny nazywany jest także jogą miłości, w której osoby dążą nie tylko cielesnej ekstazy, ale też do uwolnienia zamkniętej w człowieku energii.

Tantra seksualna pozwala obudzić zmysły i namiętność pomiędzy kochankami. Jest sposobem na odzyskanie radości z cielesnego połączenia i wydłużeniem aktu miłosnego. Stosunek tantryczny nazywany jest także jogą miłości, w której osoby dążą nie tylko cielesnej ekstazy, ale też do uwolnienia zamkniętej w człowieku energii.   Tantra to zbiór ezoterycznych ksiąg hinduskich , które opisują praktyki seksualne. Spisano je ponad 2 tysiące lat temu, jako dialog pomiędzy małżonkami Śiwą i Śakti.   Na czym polega seksualna tantra?   Tantra seksualna nazywana jest także jogą miłości . To sposób duchowego i cielesnego rozwoju , w którym partnerzy są sobie całkowicie oddani. Ćwiczenia tantryczne uczą rozwijać własną duchowość przez bliskość z drugą osobą. Według założeń tantry duchowość, która jest zamknięta w człowieku (u podstawy jego kręgosłupa), musi zostać pobudzona i uwolniona, by mogła wypłynąć z naszego wnętrza i móc się wypełnić. Sposobem na jej uwolnienie jest cielesna ekstaz a. Mimo że tantra nie przynosi natychmiastowych efektów, wzbogaca seksualność partnerów i pomaga budować pomiędzy nimi harmonię i namiętność. Seks tantryczny koncentruje się na dotyku, który pozwala zwiększyć intymność i rozkosz. Podczas stosunku tantrycznego orgazm jest elementem ważnym, ale nie najważniejszym. Kochankowie dochodzą do niego długo i cierpliwie. Najważniejszym pierwiastkiem seksu tantrycznego jest bliskość partnera i doznania duchowe.   Yab-Yum jedna z pozycji seksu tantrycznego   Stosunek tantryczny uczy, że seks jest doznaniem energetycznym, a nie wyłącznie fizycznym. Dlatego przed rozpoczęciem miłosnych igraszek należy zadbać o właściwy klimat . Kochankowie powinni zatroszczyć się o przestrzeń, wprowadzić się w stan...

kobieta leży w różowej bieliźnie
Flickr/Lies Thru a Lens/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Styl życia
Orgazm – wszystko, co powinnaś o nim wiedzieć
Jeśli nie czerpiesz przyjemności z seksu, oznacza to, że nie możesz osiągnąć orgazmu. Problem dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jak możesz to zmienić?

Jeśli nie czerpiesz przyjemności z seksu, oznacza to, że nie możesz osiągnąć orgazmu. Problem dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jak możesz to zmienić?   Orgazm to nic innego jak kumulacja doznań fizycznych i psychicznych, które występują w trakcie seksu. To gwałtowna reakcja organizmu, spowodowana wydzielaniem przeróżnych hormonów w ciele człowieka. Orgazm objawia się u mężczyzny wytryskiem nasienia, a u kobiety ruchami pulsacyjnymi pochwy. Część seksuologów definiuje orgazm jako apogeum podniecenia, na które jest w stanie zdobyć się człowiek w chwili zbliżenia seksualnego. Co dzieje się w ciele podczas orgazmu? Podczas orgazmu w ciele kobiety zachodzi szereg zmian fizycznych – nabrzmiewają piersi, pochwa wydziela więcej śluzu, oddychanie na chwilę ustaje, a łechtaczka się powiększa i mięśnie pochwy się kurczą. Jest to natychmiastowa reakcja na wysoki poziom podniecenia, który najczęściej wzmagany jest pieszczotami partnera (tzw. gra wstępna ). Przyczyny braku orgazmu Wielu seksuologów twierdzi, że przyczyny braku orgazmu należy szukać w psychice kobiety. Nastawienie psychiczne w dużej mierze odpowiada za pobudzenie seksualne i późniejsze podniecenie. Kierując się psychodynamiczną teorią psychologa i psychiatry Zygmunta Freuda – nasza podświadomość kieruje naszymi popędami i odpowiada za sferę erotyczną. Libido to nic innego jak potrzeba seksualna. Jeśli ma bardzo niski poziom oznacza to, że dana kobieta może w ogóle nie odczuwać potrzeby zbliżenia płciowego. Pamiętajmy – mężczyźni odznaczają się bardziej instrumentalnym podejściem do seksu, a kobiety traktują go w sposób emocjonalny. Różne choroby mogą również blokować możliwość osiągania pełnej satysfakcji z seksu (m.in. stwardnienie rozsiane, cukrzyca czy depresja). Do trudności...

Przytulająca się nastoletnia para
©pololia/Fotolia
Styl życia
Przygotowanie do inicjacji seksualnej – jak, gdzie i kiedy przeżyć „pierwszy raz”
Inicjacja seksualna to przeżycie, które jest stresujące dla obojga partnerów. Im lepiej przygotujemy się do pierwszego stosunku płciowego, tym bardziej będziemy świadomi tego, co dzieje się z naszym ciałem.

Inicjacja seksualna to przeżycie, które jest stresujące dla obojga partnerów. Im lepiej przygotujemy się do pierwszego stosunku płciowego, tym bardziej będziemy świadomi tego, co dzieje się z naszym ciałem. Inicjacja seksualna – pierwszy stosunek płciowy Pierwszy stosunek płciowy jest w terminologii seksuologów określany mianem inicjacji seksualnej. Polega na osiągnięciu fizycznej bliskości z partnerem. W trakcie inicjacji partnerzy osiągają pełen kontakt seksualny. Inicjacja seksualna jest przejściem w dojrzałość seksualną. Z tego względu jest ona tak ważnym wydarzeniem w życiu człowieka, które według opinii wielu osób często zostaje w pamięci na zawsze. Inicjacja seksualna a antykoncepcja Przed rozpoczęciem współżycia warto skonsultować z lekarzem kwestię antykoncepcji . Ginekolog wskaże najlepszą metodę antykoncepcji i pomoże opracować plan działania w przypadku, gdyby antykoncepcja nie zadziałała, np. gdyby pękła prezerwatywa . Awaryjną metodą antykoncepcji jest zastosowanie tzw. tabletek „po”. Pigułki mogą zapobiec zapłodnieniu, gdy są zastosowane do 72 godzin po stosunku. U lekarza otrzymamy także informację na temat tego jakie badana należy wykonać w przypadku odbycia stosunku z osobą, która była już aktywna seksualnie lub po stosunku bez zabezpieczenia (np. badanie krwi w celu wykrycia rzeżączki lub do wykrycia grzybicy posiew i analiza wydzieliny pobranej z pochwy). Emocje towarzyszące inicjacji seksualnej Przed rozpoczęciem współżycia towarzyszą nam różnego rodzaju emocje związane z poczuciem niepokoju i lęku. Pojawiają się one, ponieważ nie wiemy czego się spodziewać i jak zareaguje nasze ciało. Emocje te zwykle ustępują miejsca podnieceniu w trakcie rozpoczęcia gry wstępnej, gdyż ciało i zmysły koncentrują się na bodźcach seksualnych. Przygotowania do pierwszego razu to nie tylko dbałość o romantyczny nastrój, ale...

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik