Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Kosmetyki w samolocie
© Monkey Business/Fotolia.com
Styl życia

Przewożenie i pakowanie kosmetyków w samolocie – co w bagażu podręcznym a co w rejestrowanym?

Kosmetyki w samolocie pasażerowie mogą przewozić bez ograniczeń w bagażu rejestrowanym – zamykanym w luku bagażowym. W bagażu podręcznym kosmetyki płynne można przewozić wyłącznie w pojemnikach 100 ml. Wszystkie te pojemniki powinny być zapakowane w przezroczystą torbę, której maksymalna pojemność wynosi 1 litr.

Kosmetyki w samolocie pasażerowie mogą przewozić bez ograniczeń w bagażu rejestrowanym – zamykanym w luku bagażowym. W bagażu podręcznym kosmetyki płynne można przewozić wyłącznie w pojemnikach 100 ml. Wszystkie te pojemniki powinny być zapakowane w przezroczystą torbę, której maksymalna pojemność wynosi 1 litr.

 

Międzynarodowe przepisy dotyczące rejsów samolotowych określają, jakie przedmioty pasażer może przewozić w transporcie, a jakich nie. Przepisy te ustalają także co powinno znajdować się wyłącznie w bagażu rejestrowanym, czyli nadawanym do luku bagażowego w samolocie. Wymagają tego względy bezpieczeństwa.

Lot samolotem – co można wziąć a z czego lepiej zrezygnować pakując bagaż

Pasażer w bagażu podręcznym może przewozić litr płynów zapakowanych w 100 ml pojemniki. Norma ta dotyczy m.in. produktów, takich jak szampony, płyny do płukania jamy ustnej czy żele pod prysznic. W bagażu podręcznym nie powinny znajdować się także akcesoria kosmetyczne, które mają ostre krawędzie. Pasażerowie mogą przewozić niezbędne lekarstwa, których pojemność przekracza 100 ml. Konieczne jest jednak zgłoszenie tego faktu podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku. Napoje zakupione po kontroli bezpieczeństwa pasażer może zabrać ze sobą na pokład samolotu.

Szykujesz się na długą zagraniczną podróż samolotem? Wykorzystaj kod promocyjny Link4 i wykup ubezpieczenie turystyczne.

Kosmetyki i akcesoria kosmetyczne, które można zabrać do samolotu.

W bagażu podręcznym mogą znaleźć się kosmetyki, takie jak dezodoranty i perfumy, kremy, lakiery i zmywacze do paznokci. Pasażer może wnieść na pokład także substancje nawilżające, olejki do kąpieli, pasty do zębów, podkłady do makijażu, błyszczyki szampony, żele i tusze do rzęs. Przedmioty te można przewozić na pokładzie samolotu w pojemnikach o pojemności nieprzekraczającej 100 ml. Ograniczenia te nie obowiązują w bagażu rejestrowanym. Podczas rejsu samolotem w bagażu podręcznym można przewozić również jednorazowe maszynki do golenia, których ostrza zamknięte są w specjalnych osłonkach, prostownice i suszarki do włosów oraz szczoteczki do zębów. W bagażu podręcznym nie powinny znaleźć się ostrza i golarki.

Ostre przedmioty w bagażu

W bagażu podręcznym nie mogą znaleźć się: żyletki, brzytwy, ostrza i golarki, nożyczki, igły, noże, strzykawki, skalpele, korkociągi ani tasaki. Tego typu przedmioty można przewozić wyłącznie w bagażu rejestrowanym.

 

Należy pamiętać, że te ustalenia i ograniczenia mogą się zmieniać zależnie od przewoźnika oraz kraju, do którego podróżujemy. W trakcie przeprowadzania kontroli bezpieczeństwa operator ma prawo usunąć z bagażu podręcznego oraz rejestrowanego każdy przedmiot wzbudzający jego wątpliwość.

Pakowanie kosmetyków do bagażu krok po kroku

Odpowiednie zapakowanie kosmetyków do samolotu pozwoli uniknąć rozlania się produktu lub pęknięcia opakowania.

 

  • Flakoniki z perfumami można bezpiecznie przewozić wkładając buteleczki do woreczków strunowych. Następnie najlepiej owinąć je w skarpetkę lub apaszkę i schować do wnętrza butów.
  • Z plastikowych butelek balsamów lub żeli pod prysznic dobrze usuwać nadmiar powietrza. Podczas lotu powietrze wewnątrz butelki może się zwiększyć swoją objętość, powodując tym samym rozszczelnienie zamknięcia i wyciek produktu. Przed umieszczeniem butelki w walizce otwieramy zamknięcie, lekko naciskamy pojemnik i szybko zamykamy.
  • Nakrętki – zamknięcia butelek najlepiej owinąć folią aluminiową i recepturką. W ten sposób, pomimo rozszczelnienia zamknięcia, produkt nie wycieknie z opakowania.

Odpowiednia kolejność – kosmetyki najlepiej ułożyć na dnie walizki i przykryć nieprzemakalną kurtką lub płaszczem przeciwdeszczowym. Taki układ będzie chronił pozostałe przedmioty przed zabrudzeniem.


samolot na lotnisku
©chalabala/fotolia
Styl życia
Pierwszy lot samolotem – dobrze wiedzieć, czego się można spodziewać
Znajomość przepisów i zasad bezpieczeństwa w samolocie ułatwią ci pakowanie przed podróżą. Wygodne buty, chusteczki odświeżające, gumy do żucia i woda kupiona w strefie wolnocłowej to rzeczy, przydatne w podręcznym bagażu samolotowym.

Znajomość przepisów i zasad bezpieczeństwa w samolocie ułatwią ci pakowanie przed podróżą. Wygodne buty, chusteczki odświeżające, gumy do żucia i woda kupiona w strefie wolnocłowej to rzeczy, przydatne w podręcznym bagażu samolotowym.   Przybycie na lotnisko , odprawa i kontrola, wejście na pokład, start, lot, lądowanie, opuszczenie samolotu i lotniska – pierwszy lot samolotem będzie mniej stresujący, jeśli wcześniej zapoznasz się z jego etapami i przepisami. Pakowanie bagażu na pierwszy lot samolotem Przed rozpoczęciem pakowania trzeba zorientować się, ile kilogramów maksymalnie mogą mieć przewożone bagaże. Plecak i walizki warto zważyć i zmierzyć w domu, by nie okazało się, że konieczne będzie uiszczenie opłaty za nadbagaż . Co powinno znaleźć się w bagażu podręcznym? Dokumenty w tym paszport, pieniądze i bilet laptop, odtwarzacz muzyki, telefon, wszystkie inne wartościowe rzeczy, np. biżuteria, ewentualnie coś do czytania, kosmetyki w małych pojemniczkach, chusteczki nawilżające, sprej antybakteryjny, guma do życia – przyda się przy starcie i lądowaniu. To, co będzie trzeba pokazać podczas kontroli, powinno znaleźć się na wierzchu, czyli laptop, płyny (w butelkach nie większych niż 100 ml i łącznie nie więcej niż 1 litr!), kosmetyki. Warto też zapoznać się z listą rzeczy, których nie wolno wnosić na pokład. Są to między innymi nożyczki, scyzoryki, opakowania z płynami większe niż 100 ml. Zachowanie na lotnisku, czyli jak sprawić, by pierwszy lot samolotem nie był stresujący Aby uniknąć pośpiechu i związanych z tym nerwów, z domu należy wyjechać odpowiednio wcześniej. Najlepiej przybyć na lotnisko minimum 2 godziny przed odprawą, a jeśli ma być to transkontynentalna podróż – nawet 4 godziny przed odprawą. Po przybyciu na lotnisko trzeba zlokalizować tablicę, na której...

Pakowanie walizek
© sergiophoto/Fotolia.com
Styl życia
Dekalog prawidłowego pakowania
Przed rozpoczęciem pakowania zrób listę przedmiotów do zabrania. Kup mini kosmetyki i zroluj ubrania. Zamiast laptopa i aparatu fotograficznego weź tablet.

Przed rozpoczęciem pakowania zrób listę przedmiotów do zabrania. Kup mini kosmetyki i zroluj ubrania. Zamiast laptopa i aparatu fotograficznego weź tablet.   Udany wyjazd w dużym stopniu zależy od zawartości bagażu. Poznaj 10 sposobów na prawidłowe pakowanie. Dzięki temu zmieścisz do torby lub walizki wszystkie potrzebne rzeczy. 1. Lista rzeczy do zabrania Po pierwsze, zrób listę wszystkiego, co chcesz zabrać. Zapisz na kartce, czego potrzebujesz na wyjazd oraz ustal listę priorytetów. Być może nie wszystkie przedmioty uda ci się zmieścić w walizce i trzeba będzie z czegoś zrezygnować. Sporządzenie listy pomoże ci też w spakowaniu się w podróż powrotną. 2. Bagaż podręczny Szczególną wagę zwróć na bagaż podręczny, który będziesz nosić zawsze przy sobie. Może to być np. torba na ramię lub plecak. Niech w pakunku podręcznym znajdą się: portfel, dokumenty, sprzęt elektroniczny (telefony, laptopy, aparaty fotograficzne, ładowarki), a także leki, woda, jakaś przekąska, środki higieniczne, bielizna i ubranie na zmianę. Dzięki temu odciążysz nieco bagaż główny, a potrzebne przedmioty będziesz mieć przy sobie, nawet w sytuacjach awaryjnych np. gdy główny bagaż się zgubi lub poleci w innym kierunku. 3. Uniwersalne ubrania Spakuj takie ubrania, które można założyć na wiele okazji, np. jeansy będą odpowiednie zarówno na wieczorne wyjście ze znajomymi, jak i wycieczkę po mieście. Zamiast brać tuzin ciuchów, nadrabiaj dodatkami, czyli paskami, apaszkami, biżuterią. W bagażu koniecznie musi się znaleźć jakaś ciepła bluza, t-shirt, długie spodnie, kryte buty, klapki (zarówno na plażę, jak i pod prysznic), bielizna oraz coś od deszczu. 4. Mini produkty Mini produkty świetnie zastąpią pełnowymiarowe kosmetyki, a kupisz je w...

© ognianmed/Fotolia.com
Fleszstyle
Wszystko jak na dłoni, czyli jak nosić przezroczystą torebkę?
Przezroczysta torebka jest odpowiednia dla pań, które nie boją się, że widoczna jak na dłoni jest jej zawartość. Często właśnie atrakcyjna zawartość może zadecydować o tym, że przezroczysta torebka będzie wyglądała interesująco.

Przezroczysta torebka jest odpowiednia dla pań, które nie boją się, że widoczna jak na dłoni jest jej zawartość. Często właśnie atrakcyjna zawartość może zadecydować o tym, że przezroczysta torebka będzie wyglądała interesująco. Jaki rozmiar przezroczystej torebki wybrać? Duża, plastikowa, przezroczysta torba jest dobra tylko na plażę. Jeśli chcesz, żeby przezroczysta torebka stała się eleganckim, odrobinę ekstrawaganckim dodatkiem do wieczorowego stroju, wybierz raczej torbę niewielkich rozmiarów, np. o fasonie kopertówki. Nawet jeśli będzie miała pasek lub łańcuszek, noś ją w dłoni. Co powinno się znaleźć w przezroczystej torebce? Wszystko, co włożysz do przezroczystej torebki, powinno być estetyczne. Możesz włożyć do niej np. portfel, smartfon, puderniczkę, szminkę, notatnik i pióro. Jeśli musisz mieć przy sobie także inne rzeczy, których nie chcesz pokazywać publicznie, możesz do przezroczystej torebki włożyć inną, nieprzezroczystą i w niej trzymać wszystkie potrzebne rzeczy. Do jakiej stylizacji pasuje przezroczysta torebka? Przezroczysta torebka to ekscentryczny akcent klasycznej stylizacji lub element, który dopełni stylizacji cyberpunkowej albo industrialnej. W pierwszym wydaniu możesz nosić ją do „ małej czarnej ”, długiej, przylegającej sukni lub czarnego spodnium. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać się tak na eleganckie przyjęcie.   Stylizacja cyberpunkowa rządzi się trochę innymi prawami, zawiera dużo elementów wykonanych ze sztucznych materiałów, bywa odważna w eksponowaniu ciała. Jest to styl przeznaczony raczej do klubu i na imprezy tematyczne. Przed rozpoczęciem pakowania zrób listę przedmiotów do zabrania.  Jak się spakować? 10 wskazówek .  Kosmetyki w samolocie pasażerowie mogą przewozić...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner