Kobieta pochyla się nad projektem architektonicznym
© SolisImages/Fotolia.com
Styl życia

Co trzeba zrobić, aby zostać architektem wnętrz

Jak zostać architektem wnętrz? Przede wszystkim należy skończyć odpowiednie studia. Wymagane są również umiejętności i predyspozycje, których nie da się zdobyć samą edukacją.

Jak zostać architektem wnętrz? Przede wszystkim należy skończyć odpowiednie studia. Wymagane są również umiejętności i predyspozycje, których nie da się zdobyć samą edukacją.

 

Zarobki architekta są uzależnione w dużej mierze od jego renomy oraz jakości świadczonych usług.

Jak zostać architektem wnętrz – ścieżka edukacyjna

Samo skończenie studiów nie wystarczy aby zostać architektem. Studia na kierunku architektura wnętrz można odbyć na politechnikach, akademiach sztuk pięknych oraz prywatnych uczelniach. Studia te mogą być realizowane zarówno w trybie dziennym, wieczorowym jak i zaocznym. Trzeba mieć świadomość, że są to kierunki, które nawet gdy nie wybieramy ścieżki studiów płatnych, zawsze wymagają ponoszenia kosztów w trakcie nauki. Związane jest to przede wszystkim z tym, że należy przygotowywać różnego rodzaju modele, projekty, wielkoformatowe druki, makiety, itp. Na zajęciach doskonali się warsztat z rysunku, malarstwa, uczy się zasad budownictwa, dokonuje się różnego rodzaju obliczeń, itp. Architektura wnętrz to kierunek wymagający nie tylko pieniędzy, ale również dużego nakładu czasu ponieważ wiele prac wykonuje się w domu, po zajęciach.

Jak zostać architektem – predyspozycje i zdolności

Studia może skończyć każdy, z lepszym lub gorszym wynikiem, jednak specyfika tego zawodu wymaga posiadania pewnych umiejętności, które są niezbędne. Są to przede wszystkim zdolności matematyczne, wyobraźnia przestrzenna oraz umiejętności plastyczne i manualne. Ponadto kreatywność jest cechą która niewątpliwie pomaga przy wszelkiego typu kierunkach artystyczno-technicznych. Ważna w tym zawodzie jest również pasja i zapał, które zostaną skrupulatnie zweryfikowane już po skończeniu studiów a nawet w ich trakcie – podczas pracy zawodowej lub praktyk. Wówczas dają się zauważyć wszelkie niedociągnięcia lub braki w wykształceniu. Ponadto wykonując zawód architekta należy się nieustannie dokształcać, ponieważ trendy i nurty w aranżacji wnętrz podlegają nieustannym zmianom. Osoba taka musi być cały czas na bieżąco, a trudno jest poświęcać swój czas zagadnieniom, które nie są pasją.

Czym zajmuje się architekt wnętrz?

Architekt wnętrz musi zaprojektować całościowo wystrój mieszkania lub budynku. Nie tylko przedstawić wizję artystyczną, dotyczącą stylu mebli i dodatków, ale zadbać także o wygodę użytkowania – zaprojektować odpowiednie rozstawienie mebli, pamiętać o odpowiednim położeniu świateł, dobrać elementy wystroju tak, by nie tylko ładnie się prezentowały, ale były użyteczne.

 

Praca architekta wnętrz polega przede wszystkim na podejmowaniu decyzji dotyczących kolorystyki i plastyki wnętrz, zaopatrzenia w niezbędne sprzęty, aranżację oświetlenia, wkomponowaniu wnętrza pomieszczenia w zewnętrzne warunki, sąsiedztwo a nawet usytuowanie budynku. Tworzenie projektów nietypowych elementów wyposażenia, mebli, sprzętów użytku codziennego, koordynacja pracy zespołu realizującego dane zadanie dekoratorskie, itp.

Architekt wnętrz przygotował już projekt Twojego domu? Pobierz kod rabatowy Black Red White i zacznij zakupy!

Ile zarabia architekt wnętrz?

Na podstawie ankiet internetowych zarobki architekta oscylują w granicach 2 400-4 000zł brutto. Średnie zarobki architekta wnętrz, to około 3 300zł brutto. Jednak to, ile zarabia architekt, podyktowane jest przede wszystkim jego umiejętnościami oraz pewnego rodzaju popularnością w środowisku. Jest to też zawód, który w dużej mierze uzależniony jest od tzw. poczty pantoflowej – jeżeli ktoś jest zadowolony z usług architekta chętnie poleca go innym.

 

Architekt wnętrz musi pamiętać, że każde urządzone przez niego pomieszczenie jest jego wizytówką, która może przynieść mu kolejnych klientów. 


Kosmetolog przy pracy
© zinkevych/Fotolia.com
Styl życia
Co należy zrobić, aby zostać kosmetologiem?
Ile zarabia kosmetolog? Średnio około 2 300 zł brutto miesięcznie. Wszystko uzależnione jest od tego, w jakim mieście oraz miejscu wykonuje swój zawód. Kosmetolog to zawód łączący elementy dermatologii, chemii czy medycyny estetycznej.

Ile zarabia kosmetolog? Średnio około 2 300 zł brutto miesięcznie. Wszystko uzależnione jest od tego, w jakim mieście oraz miejscu wykonuje swój zawód. Kosmetolog to zawód łączący elementy dermatologii, chemii czy medycyny estetycznej. Kosmetolog – ścieżka edukacyjna i predyspozycje Kosmetologia jest kierunkiem interdyscyplinarnym. Łączy elementy dermatologii, medycyny estetycznej, chemii surowców, anatomii , itp. Od początku duży nacisk kładziony jest również na etykę zawodową . Bardzo ważne jest, aby podczas studiów uczestniczyć we wszystkich dostępnych zajęciach praktycznych. Na studiach kosmetologicznych zajęcia praktyczne zazwyczaj przeważają nad teorią. Dzięki nim przyszły kosmetolog zdobywa doświadczenie, zapoznając się z różnymi przypadkami.   Trzeba pamiętać, że każda osoba, która trafia do gabinetu kosmetologa, jest inna. Nie jest możliwe dobranie odpowiedniej kuracji tylko na podstawie wyuczonych na studiach formułek. Kosmetolog musi mieć zacięcie medyczne Osoba, która decyduje się na podjęcie nauki na kierunku kosmetologia powinna przede wszystkim mieć predyspozycje do wykonywania czynności okołomedycznych , oraz łatwość w nawiązywaniu kontaktów , co znacznie ułatwia pracę z klientem. Wiele uczelni, zarówno prywatnych, jak i państwowych ma w swojej ofercie kierunek kosmetologia, który może być realizowany w systemie dziennym, wieczorowym lub zaocznym. W tej dziedzinie można uzyskać tytuł zawodowy – po ukończeniu studiów licencjackich oraz magisterski – po dodatkowych 2 latach studiów uzupełniających. Po ukończeniu formalnej ścieżki edukacyjnej kosmetolog powinien cały czas dokształcać się na własną rękę. Nowe techniki w kosmetyce nieustannie pojawiają się na rynku, a specjalista kosmetolog powinien być na bieżąco z wszystkim trendami w swojej branży. Gdzie może pracować kosmetolog - zarobki Osoba...

Masażystka wykonuje masaż
© highwaystarz/Fotolia.com
Styl życia
Zawód masażysty wymaga wiedzy i poczucia odpowiedzialności
Zarobki masażystów zależą od rodzaju wykonywanego masażu oraz od posiadanych kwalifikacji. Niewłaściwie wykonany masaż może być bardzo szkodliwy, dlatego ważne jest, aby masażysta miał solidną wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Zarobki masażystów zależą od rodzaju wykonywanego masażu oraz od posiadanych kwalifikacji. Niewłaściwie wykonany masaż może być bardzo szkodliwy, dlatego ważne jest, aby masażysta miał solidną wiedzę teoretyczną i praktyczną. Masażysta/masażystka – ścieżka edukacyjna Kształcenie kierunkowe dla masażysty czy masażystki może odbywać się na różnych poziomach. Wyboru szkoły należy dokonać rozważając jakie chcemy zdobyć kwalifikacje. Szkoły policealne, płatne kursy czy szkolenia zawodowe przygotowują do zawodu w stopniu podstawowym. Studia na kierunkach związanych z fizjoterapią czy rehabilitacją oferowane przez uniwersytety medyczne, czy akademie wychowania fizycznego dostarczają więcej wiedzy teoretycznej, a sam proces kształcenia trwa od 3 do 5 lat . Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości posiadanych kwalifikacji warto wybrać kierunki na państwowych uczelniach. Masażysta lub masażystka – predyspozycje i przeciwwskazania Osoba, która decyduje się wykonywać zawód masażysty lub masażystki powinna przede wszystkim cieszyć się dobrym zdrowiem i bardzo dobrą kondycją fizyczną , ponieważ jest to zawód wymagający długotrwałego stania lub klęczenia przy macie oraz używania siły.   Wszelkie wady kręgosłupa, zaburzenia układu oddechowego, a nawet wzmożona potliwość rąk są dużą przeszkodą do wykonywania profesji masażysty. W byciu dobrym masażystą oprócz wiedzy teoretycznej i praktycznej istotne są również cechy charakteru, takie jak empatia , czy umiejętności interpersonalne na wysokim poziomie. To praca wymagająca bliskiego i długotrwałego kontaktu z pacjentem lub klientem. Ważna jest również ciągła gotowość do dokształcania się ponieważ tak, jak w każdej innej dziedzinie związanej ze zdrowiem i urodą, w masażu nieustannie pojawiają się nowości. Te aspekty warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o tym kierunku...

Mężczyzna przed komputerem
©StockRocket/Fotolia
Styl życia
Programista – postaw na przyszłościowy zawód
By zostać programistą warto udać się na studia informatyczne o specjalności inżynieria oprogramowania. Programista tworzy programy komputerowe za pomocą języków programowania, takich jak Java, C, czy C++.

By zostać programistą warto udać się na studia informatyczne o specjalności inżynieria oprogramowania. Programista tworzy programy komputerowe za pomocą języków programowania, takich jak Java, C, czy C++. Programista – jak nim zostać? By zostać programistą najlepiej ukończyć studia informatyczne o specjalności inżynieria oprogramowania . Warto również samemu uczyć się języków programowania z podręczników i tutoriali dostępnych w internecie. O przyjęcie na studia mogą ubiegać się osoby, które na maturze zdawały matematykę i język angielski na poziomie rozszerzonym. Można też zapisać się na kilkutygodniowy kurs programowania, bądź rozpocząć studia podyplomowe, trwające rok, po których można zostać programistą. Zawód programisty wymaga nie tylko konkretnych umiejętności, ale i szerokiej wiedzy. Program studiów oferuje poszerzenie wiedzy w zakresie algorytmiki, baz danych, projektowania aplikacji, znajomości narzędzi programistycznych. Ponadto podczas studiów przyszły programista nauczy się języka programowania i biegłego posługiwania się językiem angielskim. Do najpopularniejszych języków programowania zalicza się języki PHP, Java, C#, C, czy C++ . Warto, by programista znał ich kilka, a specjalizował się w wybranym. Programista – podział ze względu na stanowisko Programistów można podzielić ze względu na to czym najczęściej zajmują się: 1) Developer – inaczej koder to osoba, która pisze kod źródłowy programów. 2) Architekt – zwany też projektantem, zajmuje się projektowaniem systemów informatycznych, baz danych, grafiki komputerowej i interfejsów użytkownika. Programista – co jest ważne? By zostać programistą bardzo ważna jest nauka i zdobycie konkretnych umiejętności. Warto poszerzać swoją wiedzę informatyczną, a dodatkowo uczyć się języka angielskiego, który jest międzynarodowym językiem komunikacji...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner