Kobieta karmi piersią dziecko.
©Kzenon/Fotolia.com
Styl życia

Biustonosz ciążowy i do karmienia: obwód, rozmiar miseczki i wygoda noszenia

Biustonosz ciążowy należy dopasować do zmieniającego się rozmiaru biustu. Ważne, aby miseczka obejmowała całą pierś. Stanik musi dobrze podtrzymywać biust. Biustonosz do karmienia powinien być wygodny i mieć odpinane klapki, które ułatwiają karmienie.

Biustonosz ciążowy należy dopasować do zmieniającego się rozmiaru biustu. Ważne, aby miseczka obejmowała całą pierś. Stanik musi dobrze podtrzymywać biust. Biustonosz do karmienia powinien być wygodny i mieć odpinane klapki, które ułatwiają karmienie.

 

W czasie ciąży zmienia się rozmiar biustu, dlatego zwykle trzeba wybrać nowy rozmiar stanika. Prawidłowo dobrana bielizna odciąży kręgosłup i zapobiegnie tworzeniu się rozstępów.

Kasia gotuje z Polki pl: jak zrobić naleśniki

 

Zmieniający się rozmiar biustu w ciąży a miseczki stanika

 

Ciężarne powinny dostosowywać rozmiar biustonosza do powiększających się piersi na bieżąco. Nie ma potrzeby kupować staników na zapas. Niekoniecznie trzeba też kupować biustonosz przeznaczony specjalnie na czas ciąży. Wystarczy, że będzie dobrze dopasowany, miękki i wygodny. Przy wyborze miseczek w staniku należy kierować się tym, w jaki sposób leży w nich pierś. Powinna się mieścić w staniku w całości, zarówno na przodzie, jak i po bokach. Nie może na nią nachodzić brzeg miseczki. W dobrze dobranym biustonoszu pierś nie wystaje ponad górną krawędź miski.

 

Biustonosz ciążowy – obwód

 

Aby zmierzyć obwód pod biustem, należy to zrobić na wydechu. Trzeba ściśle objąć ciało miarką. Od wyniku odejmuje się 5 cm i zaokrągla do rozmiarów dostępnych w sklepie. Jeśli obwód wynosi 88 cm, najlepszy będzie biustonosz o szerokości 80 cm. Podczas noszenia materiał z pewnością się rozciągnie. To właśnie pas materiału pod biustem podtrzymuje piersi. Powinien być prawidłowo dopasowany – niezbyt ciasny, ale odczuwalny. Przy mierzeniu należy zapiąć stanik na ostatnią haftkę, w której obwód jest najszerszy. W ciąży obwód wokół biustu zmienia się, dlatego warto kupić przedłużkę do stanika. Powinna mieć kilka haftek. Jeśli biustonosz jest dobrze dobrany, po zsunięciu ramiączek piersi nie zmienią znacząco swojej pozycji. Mogą jedynie nieco opaść.

 

Kiedy kupić biustonosz do karmienia?

 

Najlepszy czas na zakup biustonosza do karmienia to 9. miesiąc ciąży. Piersi często powiększają się pod sam koniec ciąży - w takiej sytuacji nie ma potrzeby wcześniejszej wizyty w sklepie. Aby dobrać prawidłowy rozmiar stanika, należy zmierzyć swój obwód pod biustem i określić wielkość miseczki. Najważniejsze jest jednak przymierzenie kilku modeli. Dopiero wtedy można określić, który jest wygodny, obejmuje całą pierś i dobrze podtrzymuje biust. Biustonosz do karmienia powinien mieć około 10 cm mniej w obwodzie niż wskazuje pomiar w trakcie ciąży. Przyszła mama, która nie przytyła wiele, może kupić stanik o średnicy takiej jak przed zajściem w ciążę. Natomiast miseczka powinna być o jeden rozmiar większa niż ta noszona w trakcie oczekiwania na dziecko.

 

Czy biustonosz do karmienia powinien być usztywniany?

 

Skóra wokół piersi w okresie laktacji jest szczególnie wrażliwa. Z tego powodu lepiej kupić biustonosz do karmienia bez fiszbin. Mogą one uwierać i podrażniać biust. Miękki stanik to dobry wybór na noc. Kobiety, które niedawno urodziły, często zakładają biustonosz także do spania. Wkładają do niego wkładki laktacyjne, które chronią pościel i piżamę przed ulaniem się mleka z piersi. Biustonosz zmniejsza też ryzyko pojawienia się rozstępów po ciąży. Skóra na biuście rozciąga się w zależności od tego, czy mama jest po czy też przed karmieniem. Jeśli jednak kobieta czuje się wygodnie w biustonoszu usztywnianym fiszbinami, może go nosić. Ważne, aby nie uciskał piersi.

 

Wygodny stanik do karmienia – odpinane klapki

 

Staniki dla karmiących mam mają odpinane klapki, dzięki którym można wygodnie karmić dziecko. Przy mierzeniu należy zwrócić uwagę, czy można otworzyć zapięcie jedną ręką. Powinno być to bezgłośne, aby nie obudzić dziecka. W zależności od preferencji można kupić stanik, który odsłania górę piersi bądź tylko okolice brodawki.

kobieta z centymetrem mierząca obwód biustu
©Connor Evans/Fotolia
Fleszstyle
Właściwy rozmiar stanika – jak dobierać push-up?
Stanik push-up ma przede wszystkim wyeksponować i podkreślić biust. Dokładny pomiar powinien być zawsze punktem wyjścia przed zakupem stanika. Konsekwencje źle dobranego biustonosza to oprócz dyskomfortu na co dzień, również duże ryzyko wystąpienia poważnych schorzeń.

Stanik push-up ma przede wszystkim wyeksponować i podkreślić biust. Dokładny pomiar powinien być zawsze punktem wyjścia przed zakupem stanika. Konsekwencje źle dobranego biustonosza to oprócz dyskomfortu na co dzień, również duże ryzyko wystąpienia poważnych schorzeń. Stanik push-up – konsekwencje źle dobranego biustonosza Problem z doborem odpowiednio dopasowanego biustonosza ma około 85% kobiet na całym świecie. Ź le dobrany stanik uciska lub spada, często powoduje wady kręgosłupa , a nawet prowadzi do zatoru lub wylewu. Ciasne ramiączko czy wbijające się w ciało fiszbiny mogą prowadzić do bólów głowy poprzez ugniatanie mięśnia trapezowego. Są nawet prowadzone badania, które mają potwierdzić tezę, że źle dobrana miseczka biustonosza powoduje raka! Stanik push-up – jak dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza – mierzenie obwodu Przy dobrze dobranym obwodzie biustonosza podtrzymuje on 90% ciężaru piersi, 10% pracy wykonują ramiączka. Aby właściwie dokonać pomiaru należy zmierzyć obwód pod biustem podczas wydechu. Od uzyskanego wyniku odjąć 5 cm. Przykład: zmierzony obwód to 82 cm minus 5 daje 77 cm, należy pamiętać też o zaokrągleniu pomiaru w dół do pełnej piątki, czyli uzyskany rozmiar w tym przypadku wynosi 75 cm. Właściwie dobrany biustonosz nie powinien sprawiać bólu, zbytnio uciskać ani utrudniać oddychania. Powinien za to pewnie przylegać do ciała. Stanik push-up – jak dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza – pomiar miseczki Warunkiem koniecznym do idealnego dopasowania stanika jest też odpowiedni pomiar miseczki. Mierzenie obwodu biustu należy wykonać bez ściskania piersi. Miarkę prowadzi się poziomo, z przodu - wzdłuż sutków i na tej samej wysokości również na plecach. Jeżeli dokonuje się pomiaru na piersiach, które nie są idealnie jędrne wówczas można zmierzyć je w nieusztywnianym staniku, pod warunkiem, że nie...

Kobieta w bieliźnie sportowej ćwiczy.
©improvisor/Fotolia
Styl życia
Stanik sportowy – modeluje, ogranicza ruch i zapobiega deformacji
Biustonosz sportowy zapobiega deformacji, utracie jędrności i uszkodzeniom piersi podczas treningu. Biustonosz powinien być dopasowany do rozmiaru piersi i mieć miękkie i gładkie szwy. Dobrze, aby mocno przylegał do ciała i nie przesuwał się w trakcie wykonywanych ćwiczeń.

Biustonosz sportowy zapobiega deformacji, utracie jędrności i uszkodzeniom piersi podczas treningu. Biustonosz powinien być dopasowany do rozmiaru piersi i mieć miękkie i gładkie szwy. Dobrze, aby mocno przylegał do ciała i nie przesuwał się w trakcie wykonywanych ćwiczeń.   W trakcie biegu, przy każdym kroku, piersi poruszają się o ok. 9 cm. Piersi zbudowane są z gruczołów, więzadeł Coopera (sieć pasm tkanki łącznej) oraz skóry. Nie ma w nich mięśni, które mogłyby chronić biust przed wysiłkiem związanym z unoszeniem się i opadaniem. Funkcje staników sportowych – usztywnienie i unieruchomienie Biustonosz do treningów ogranicza ruch i unieruchamia biust . Staniki amortyzują drgania piersi , dzięki czemu zredukowane jest ryzyko wstrząsów i przesileń. Odpowiednie potrzymanie biustu zapobiega utracie jędrności . Stabilizuje i nadaje właściwy kształt. Ułatwia prawidłowe ułożenie i absorbuje wilgoć ze skóry. Pomimo grubego materiału, staniki sportowe dobrze przepuszczają powietrze i zmniejszają ryzyko powstawania otarć i odparzeń. Jak wybrać biustonosz do treningu? Stanik do biegania, fitnessu i treningów powinien odpowiadać rozmiarowi biustu . Biustonosz sportowy powinien bardziej przylegać do ciała niż tradycyjny stanik. Aby ustalić rozmiar obwodu pod biustem, należy ciasno zmierzyć obwód, liczbę zaokrąglić w dół i odjąć od niej 5 cm. Przykładowo – jeśli obwód pod piersiami wynosi 78 cm, liczbę tę zaokrąglamy do 75 cm i odejmujemy jeszcze 5 cm. Obwód pod biustem wynosi wówczas 70 cm. Pas biustonosza nie może być jednak zbyt ciasny – tył stanika nie powinien przesuwać się do góry . Najlepiej sprawdzić to unosząc ręce. Jeżeli biustonosz nie zmienia swojego położenia – rozmiar jest właściwy. W miseczce stanika sportowego powinna mieścić się cała pierś. Warto też zwrócić uwagę na szwy, aby było ich mało i były...

biustonosz samonośny
©ratana_k/Fotolia.com
Fleszstyle
Silikonowy stanik samonośny, ramiączka i wkładki do biustonosza z silikonu – jak zakładać, do czego go nosić?
Biustonosz samonośny, czyli miseczki samoprzylepne, to dobre rozwiązanie dla pań z małym biustem. Bielizna idealnie pasuje do kreacji odsłaniających plecy i ramiona. Na specjalne wyjścia sprawdzają się także staniki z ramiączkami silikonowymi oraz modele optycznie powiększające biust, czyli push upy z wkładkami w miseczkach.

Biustonosz samonośny, czyli miseczki samoprzylepne, to dobre rozwiązanie dla pań z małym biustem. Bielizna idealnie pasuje do kreacji odsłaniających plecy i ramiona. Na specjalne wyjścia sprawdzają się także staniki z ramiączkami silikonowymi oraz modele optycznie powiększające biust, czyli push upy z wkładkami w miseczkach. Trwałość stanika samonośnego przedłuży przechowywanie go w pudełku, w którym został kupiony. Po umyciu, bielizny nie należy wycierać ręcznikiem – może to uszkodzić jej delikatną silikonową strukturę. Jak wygląda silikonowy biustonosz i do czego go nosić? Stanik samonośny składa się z dwóch samoprzylepnych miseczek silikonowych. Biustonosz idealnie przylega do ciała i lekko podnosi biust. To idealne rozwiązanie dla pań z mniejszymi piersiami . Biustonosz może nie utrzymać dużego biustu w rozmiarze D lub większym. Silikonowy stanik doskonale sprawdza się do noszenia kreacji z okrytymi plecami, śmiałymi wycięciami w okolicach biustu lub gołymi ramionami. Taka bielizna to dobre rozwiązanie głównie na specjalne okazje. Noszenie samonośnego biustonosza na co dzień może być po prostu niewygodne. Bielizna samonośna dostępna jest w cielistych odcieniach, co sprawia, że stanik jest praktycznie niewidoczny, nawet w lekko przezroczystych kreacjach. Biustonosze można też kupić w kolorach czarnym i białym. Jak założyć stanik samonośny? Zakładanie stanika jest bardzo proste. Wystarczy przyłożyć miseczki do piersi i delikatnie docisnąć, uważając, aby przykleić je na równej wysokości. Biustonosz samonośny będzie lepiej przylegał do ciała, jeśli nie będzie ono posmarowane balsamem ani oliwką. Silikonowe biustonosze a pranie bielizny Miseczek silikonowych nie należy prać w pralce. Do czyszczenia bielizny wystarczy odrobina mydła lub żelu do kąpieli oraz bieżąca woda. Po umyciu biustonosz...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik