Party Stories
Mężczyzna niosący swojego syna na barana.
©Rido/Fotolia
Styl życia

Facet z dzieckiem – czy dać szansę takiemu związkowi?

Związek z mężczyzną z dzieckiem nie należy do najprostszych, ponieważ wiążą się z nim dodatkowe obciążenia. Częste spotkania z pociechą i konieczność płacenia alimentów mogą być czasem źródłem konfliktów.

Związek z mężczyzną z dzieckiem nie należy do najprostszych, ponieważ wiążą się z nim dodatkowe obciążenia. Częste spotkania z pociechą i konieczność płacenia alimentów mogą być czasem źródłem konfliktów.

 

Wiążąc się z mężczyzną, każda kobieta chce być dla niego najważniejszą osobą w życiu. Kiedy ten ma już dzieci, miejsce na podium jest już zajęte i czasem trudno się z tym pogodzić.

Związek z facetem z dzieckiem – z tym się musisz liczyć

Decydując się na związek z mężczyzną, który ma już dziecko, trzeba liczyć się z tym, że relacja będzie wyglądała inaczej niż w przypadku partnera z „czystą kartą”. Ma on o wiele więcej obowiązków, które wynikają z faktu posiadania dziecka.

  • Alimenty – nawet w sytuacji, gdy to nie jemu została przyznana opieka, a pociecha mieszka z matką, z pewnością przynajmniej płaci alimenty. Można powiedzieć, że jest to wieloletnie finansowe zobowiązanie, które może być niekiedy powodem kłótni szczególnie przy niepewnej sytuacji materialnej.
  • Dzielenie się czasem ukochanego – bardzo często ojcowie (choć niestety nie wszyscy) odwiedzają swoje dzieci i zabierają je do siebie na jakiś czas, aby pobyć razem. W związku z tym nie będzie mógł poświęcić całego wolnego czasu ukochanej. Z drugiej strony jeśli partner nie spotyka się z dzieckiem i nie jest nim zainteresowany, należy potraktować to jako sygnał ostrzegawczy.

Inne typowe problemy, które mogą się pojawić w takim związku to:

  • Zazdrość dzieci – zazdrość może się pojawić nie tylko z powodu spędzania przez mężczyznę czasu z dziećmi. Częstym problemem jest też zazdrość samych dzieci o czas i uczucia ojca. Mogą obarczać nową partnerkę odpowiedzialnością za to, że ich rodzice nie są razem.
  • Zazdrość o byłą żonę lub partnerkę – zazdrość może dotyczyć także matki dzieci. Nierzadko pojawia się lęk, że partner spotyka się z „byłą” i utrzymuje z nią przyjazne kontakty, a może w pewnym momencie zechcieć do niej wrócić.
  • Opór rodziny i bliskich – gdy kobieta decyduje się na związek z mężczyzną, który ma już dzieci, zdarza się, że jej bliscy mają problem z akceptacją tej relacji.
  • Niechęć partnera do posiadania dzieci – jeśli mężczyzna ma już dzieci z poprzedniego związku, może nie chcieć kolejnych.

Facet z dzieckiem po rozwodzie – gdy to jemu przyznano opiekę

Nieco inna, ale wcale nie łatwiejsza, jest sytuacja, gdy to partnerowi przyznano opiekę nad dzieckiem. Decydując się na związek z takim mężczyzną, należy liczyć się z tym, że właściwie wchodzi się do gotowej już rodziny, która mieszka i żyje razem. Początki mogą być bardzo trudne, szczególnie gdy dzieci są w okresie nastoletniego buntu. Tworzenie patchworkowej rodziny, czyli rekonstruowanej, nie jest proste, ale jak najbardziej możliwe.

Czy związek z facetem z dzieckiem jest możliwy?

Pomimo tego, iż związek z mężczyzną po rozwodzie wiąże się z dodatkowymi trudnościami, nie oznacza, że nie może być szczęśliwy. Podstawą związku jest szczerość i właściwa komunikacja. Mówienie od początku szczerze o swoich oczekiwaniach i potrzebach (np. posiadania dzieci, podziału czasu między dzieci a nową partnerkę, kwestie finansowe, wspólne plany i marzenia) jest niezbędne do tego, żeby zbudować prawidłowo funkcjonujący związek.

 
Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Zakochana para siedzi na kanapie
© Monkey Business/Fotolia.com
Styl życia
Wady związku z młodszym partnerem
Związek z młodszym mężczyzną przestaje być czymś egzotycznym. Pary, w których to kobieta jest starsza są coraz popularniejsze – szczególnie u dwudziestolatków można zauważyć pewnego rodzaju fascynację starszymi od siebie kobietami.

Związek z młodszym mężczyzną przestaje być czymś egzotycznym. Pary, w których to kobieta jest starsza są coraz popularniejsze – szczególnie u dwudziestolatków można zauważyć pewnego rodzaju fascynację starszymi od siebie kobietami. Wady związku z młodszym mężczyzną Różnice w stylu życia – nie zdziw się, jeśli co jakiś czas (oby jak najrzadziej) zechce wziąć wolne i posiedzieć z kumplami, których traktuje jak braci. Poza tym – pewnie nie przełkniesz tego łatwo – 1 0 lat różnicy jest już właściwie zmianą pokoleniową , wasze dzieciństwa były kompletnie inne i czasem może być wam trudno znaleźć wspólny język. Ty jeszcze chodziłaś po drzewach, a on urodził się z telefonem pod pachą i od razu wrzucił selfie na instagrama? Oczywiście to się może udać, ale od razu musisz wiedzieć, że będą kłopoty. Presja – młodszy mężczyzna może czuć się osaczony, ponieważ nie czuje, że już nadszedł jego czas na poważne deklaracje i decyzje. Nie jest jeszcze gotowy na to, żeby wziąć odpowiedzialność za partnerkę np. decydując się na ślub . Bardziej może mu odpowiadać po prostu bycie parą i pełnienie roli chłopaka, a nie mężczyzny, narzeczonego czy męża. Jeszcze większa presja, czyli tykający zegar biologiczny – być może twój już tyka, ale jego niekoniecznie. Kobiety odczuwają potrzebę założenia rodziny szczególnie między 20. a 30. rokiem życia. U mężczyzn pojawia się ona kilka lat później, więc jeśli w dodatku twój facet jest od ciebie młodszy, pozostaje mieć nadzieję, że jest wyjątkiem potwierdzającym regułę albo cierpliwie czekać na obudzenie instynktu ojcowskiego. Pieniądze – prozaiczna sprawa, ale z czasem staje się coraz istotniejsza . Młodszy mężczyzna prawdopodobnie będzie miał niższe stanowisko od twojego,...

Szczęśliwa para siedząca przy stoliku w kawiarni.
Flickr/Reiner Girsch/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/
Styl życia
Związek ze starszym mężczyzną
Związek ze starszym mężczyzną nadal należy w Polsce do rzadkości. Co ciekawe, częściej to starsi mężczyźni porzucają swoje młodsze kochanki. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy kobiety poza urodą nie miały nic do zaoferowania partnerowi.

Związek ze starszym mężczyzną nadal należy w Polsce do rzadkości. Co ciekawe, częściej to starsi mężczyźni porzucają swoje młodsze kochanki. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy kobiety poza urodą nie miały nic do zaoferowania partnerowi. Różnica wieku w związku Związek ze starszym mężczyzną na pewno ma szansę na przetrwanie, jeśli jedyną barierą jest kilka lat różnicy . Kobiety dojrzewają szybciej niż mężczyźni, więc zainteresowanie osobami o kilka lat starszymi jest w pełni zrozumiałe i uzasadnione. Zakłada się, że partner będzie w stanie przez długi czas opiekować się żoną i potomstwem. Sprawa zaczyna się komplikować, gdy różnica wieku między partnerami wynosi 10 lat lub więcej. Uznaje się, że im bardziej mężczyzna jest starszy od kobiety, tym dysproporcje wiekowe są trudniejsze do pogodzenia. Dobrze, aby partnerzy mieli podobne priorytety i zainteresowania. Przyczyny wchodzenia w związek ze starszym mężczyzną Satysfakcja z bycia w związku ze starszym mężczyzną w dużej mierze zależy od podłoża takiej relacji. Przede wszystkim partnerzy powinni darzyć się miłością. Jeśli kobieta decyduje się na związek ze starszym mężczyzną, ponieważ chce się ustabilizować finansowo, to może on trwać na zasadzie układu „coś za coś” (młodość za pieniądze). Kolejną przyczyną bycia w związku ze starszym mężczyzną jest poszukiwanie bezpieczeństwa. Bardzo często dziewczyny, które nie miały ojca szukają go w swoim partnerze. Jedno jest pewne – w żadnym związku pozbawionym miłości, nawet jeśli przetrwa on próbę czasu, partnerzy nie będą w pełni szczęśliwi. Młode kobiety w związku ze starszym mężczyzną Polski aktor i reżyser filmowy – Andrzej Łapicki, wziął za żonę o 60 lat młodszą Kamilę Mścichowską (miała wówczas 25 lat, a on był po 80). Reżyser...

alimenty
©whitelook/Fotolia
Styl życia
Zasady przyznawania alimentów na dziecko
Alimenty na dziecko to obowiązkowe i regularne świadczenie rodziców na rzecz dziecka, które jest niezdolne do samodzielnego utrzymania się. W sprawach o alimenty nie ponosi się żadnych sądowych opłat.

Alimenty na dziecko to obowiązkowe i regularne świadczenie rodziców na rzecz dziecka, które jest niezdolne do samodzielnego utrzymania się. W sprawach o alimenty nie ponosi się żadnych sądowych opłat. Alimenty – zasady przyznawania Obowiązek alimentacyjny na dziecko rozpoczyna się w chwili jego narodzin i może być świadczony: z dobrej woli zobowiązanego – kwota alimentów ustalana jest na drodze negocjacji pozasądowych. W rozmowach mogą uczestniczyć osoby trzecie, które pełnią funkcję mediatora, jeżeli strony nie są w stanie samodzielnie dojść do porozumienia. Mediację może przeprowadzić prawnik lub radca prawny. Mimo, że ustalenia wypracowane na drodze rozmów można zawrzeć jedynie w formie ustnej, bezpieczniejszą formą będzie spisanie umowy, która jest dokumentem obowiązującym przed sądem na wypadek sporu i konieczności przeprowadzenia procesu. Istnieje też możliwość spisania tych postanowień w formie aktu notarialnego; w rezultacie wyroku sądu z przeprowadzonej rozprawy sądowej. Kto i kiedy może wystąpić z wnioskiem o przyznanie alimentów? Jeśli rodzice żyją w rozłączeniu (separacja, rozwód) wówczas rodzic, u którego przebywa dziecko ma prawo wystąpić do sądu z pozwem o alimenty na rzecz małoletniego. W postępowaniu rozwodowym najczęściej określana jest wysokość alimentów i są one wypłacane rodzicowi, u którego dziecko przebywa na stałe. Jeżeli dziecko pochodzi ze związku pozamałżeńskiego, a rodzice żyją w rozłączeniu, wówczas rodzic, który sprawuje opiekę nad dzieckiem, ma prawo wystąpić z pozwem o sądowe zobowiązanie drugiego rodzica do ponoszenia kosztów utrzymania dziecka. Dziecko, które nie może samo się utrzymać, ma prawo wystąpić do sądu o alimenty od swoich rodziców. Obowiązek alimentacyjny...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner