Mężczyzna zagląda do lodówki
© gmstockstudio/Fotolia.com
Styl życia

Przykry zapach w lodówce – domowe sposoby: mycie urządzenia i stosowanie pochłaniaczy zapachu.

Jeśli w lodówce pojawi się przykry zapach, można pozbyć się go, myjąc urządzenie wodą z octem. Pomocne są też: soda oczyszczona, cytryna, jabłko, mielona kawa czy żwirek dla kota.

Jeśli w lodówce pojawi się przykry zapach, można pozbyć się go, myjąc urządzenie wodą z octem. Pomocne są też: soda oczyszczona, cytryna, jabłko, mielona kawa czy żwirek dla kota.

 

Właściwe przechowywanie żywności zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu w lodówce. Niestety, nie zawsze się to udaje. Są też potrawy o bardzo intensywnym zapachu (np. niektóre sery), które mimo przechowywania w zamkniętym pojemniku uwalniają swoją woń na zewnątrz. Podpowiadamy jak usunąć zapachy i ograniczyć ich rozprzestrzenianie.

Przyczyny przykrego zapachu w lodówce

Nieprzyjemny zapach w lodówce pojawia się wówczas, gdy żywność jest niewłaściwie w niej przechowywana. Foliowe opakowania powinny zostać zastąpione papierowymi, można używać też zamykanych plastikowych lub szklanych pojemników do żywności. Dzięki temu sery i wędliny, przekrojone warzywa (np. cebula) nie będą obsychały ani pleśniały, a zapachy zostaną zamknięte w pojemniku i nie będą przenikały na pozostałe .

 

Bardzo ważne jest regularne wyrzucanie z lodówki przeterminowanych produktów. Powinno się w ten sposób oczyszczać lodówkę minimum raz w miesiącu. Dla zachowania świeżości produktów istotne znaczenie ma odpowiednia cyrkulacja powietrza wewnątrz lodówki – dlatego nie wolno dosuwać przechowywanej żywności do tylnej ścianki urządzenia.

 

Smród w lodówce może pojawić się też wtedy, gdy warzywa są stłoczone lub nakryte folią, ponieważ w ten sposób o wiele szybciej gniją.

 

Mycie lodówki. Mikstury usuwające przykry zapach w lodówce

Pierwszym korkiem przy usuwaniu nieprzyjemnego zapachu z lodówki jest rozmrażanie jej. Aby zlikwidować nieprzyjemny zapach, lodówkę ją opróżnić i dokładnie umyć wodą z octem, sodą, sokiem z cytryny lub płynem do naczyń. Woda z octem do mycia lodówki powinna być wymieszana w proporcjach 1:3 a nawet 1:2, natomiast gdy używa się wody z dodatkiem sody oczyszczonej, płynu do naczyń bądź soku z cytryny, proporcje należy zmniejszyć, tak by lodówkę można było łatwo umyć, a później wytrzeć.

Usuwanie i neutralizowanie zapachów z lodówki. Domowe odświeżacze powietrza

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z lodówki domowymi sposobami bezpiecznymi dla przechowywanej żywności? Wystarczy umieścić w urządzeniu pojemnik z sodą oczyszczoną lub przekrojonym jabłkiem, a zneutralizują nieprzyjemne zapachy z lodówki – to naturalne pochłaniacze zapachów. Również kawa zaabsorbuje niepożądane aromaty, a przy tym uwolni własny. Zapach w lodówce zmieni się po umieszczeniu w niej wacika nasączonego płynnym aromatem do ciasta. Przykry zapach z lodówki można usunąć też dzięki umieszczeniu na jednej z półek połówki cytryny (opcjonalnie z powtykanymi w nią goździkami).

Pochłaniacze nieprzyjemnego zapachu z lodówki – koci żwirek, węgiel aktywny

Usuwanie zapachów z lodówki jest możliwe przy użyciu kociego żwirku. Jest on nie tylko neutralizatorem zapachów, ale też pochłania nadmiar wilgoci z lodówki. Warto wybrać bezzapachowy, w przeciwnym razie gdy zaabsorbuje zbyt dużo wilgoci, uaktywnią się substancje aromatyczne. Węgiel aktywny jest bardzo skutecznym pochłaniaczem zapachów. Wystarczy wstawić około 10 łyżek aktywnego węgla do perforowanego, otwartego pojemnika, lub zawiesić gotowy koszyczek z wkładem węglowym by pochłonął wszystkie zapachy. Porowata struktura węgla pozwala na przepływanie powietrza i wnikanie aromatów w głąb filtra węglowego.


dwa czajniki elektryczne
Flickr/John/CC BY-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
Styl życia
6 domowych sposobów na usunięcie kamienia z czajnika: cytryna, soda, ocet, cola, ziemniaki i kwasek cytrynowy
Kamień we wnętrzu czajnika elektrycznego czy tradycyjnego należy systematycznie usuwać (najlepiej co dwa miesiące), ponieważ ma niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka i działanie sprzętu. Można to zrobić domowym sposobem, wykorzystując produkty spożywcze, które znajdują się w kuchni.

Kamień we wnętrzu czajnika elektrycznego czy tradycyjnego należy systematycznie usuwać (najlepiej co dwa miesiące), ponieważ ma niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka i działanie sprzętu. Można to zrobić domowym sposobem, wykorzystując produkty spożywcze, które znajdują się w kuchni. Obierki z ziemniaków Wywar z kartofli rozpuszcza osad wapienny, dlatego nie warto wyrzucać obierków z ziemniaków przygotowanych na obiad. Aby usunąć kamień z czajnika, trzeba wypełnić go obierkami, zalać wodą i włączyć. Gdy woda zagotuje się, należy ją wymienić na czystą i powtórzyć zabieg, a następnie usunąć zawartość czajnika. Sok z cytryny Aby usunąć kamień z czajnika, należy wlać do środka szklankę soku wyciśniętego z cytryny . Po godzinie należy go wylać i opłukać urządzenie. Ten sposób nie wymaga gotowania wody. Kwasek cytrynowy Do czajnika należy wsypać zawartość 1 torebki kwasku cytrynowego i wlać wodę do połowy jego wysokości. Miksturę należy zagotować i odstawić 3 godziny. Soda oczyszczona Aby usunąć kamień z czajnika, można sięgnąć po sodę oczyszczoną . Do środka urządzenia należy wsypać dwie łyżki sody oczyszczonej i odstawić na 15 minut, pozwalając jej zadziałać. Po upływie kwadransa czajnik trzeba dokładnie umyć. Warto spróbować wyczyścić czajnik wilgotną ściereczką , za pomocą której można rozprowadzić sodę po dnie czajnika. Ocet Do czajnika należy wlać połowę szklanki wody i szklankę octu, a następnie uruchomić urządzenie. Po zagotowaniu się mikstury należy pozostawić ją na godzinę we wnętrzu czajnika.. Cola W celu usunięcia niewielkiego kamienia z czajnika, należy wlać do czajnika szklankę coli, dolać do niej odrobinę wody i zagotować.   Po usunięciu kamienia każdym ze sposobów należy bardzo dokładnie wypłukać czajnik i co najmniej trzy razy zagotować w nim...

Mała kuchnia
© Jaroslav Moravcik/Fotolia.com
Styl życia
Mała i funkcjonalna kuchnia
Mała kuchnia stanie się funkcjonalna, jeśli zastosujemy wielofunkcyjne urządzenia AGD, okrągłe zlewozmywaki, narożne płyty kuchenne oraz składane meble.

Mała kuchnia stanie się funkcjonalna, jeśli zastosujemy wielofunkcyjne urządzenia AGD, okrągłe zlewozmywaki, narożne płyty kuchenne oraz składane meble.   Małą kuchnię można optycznie powiększyć za pomocą jasnych, błyszczących i gładkich powierzchni, oświetlenia i kontrastowych kolorów. 4 sposoby na aranżację małej kuchni Rodzaj zabudowy najlepiej dopasować do szerokości kuchni. Nowoczesne urządzenia i meble pozwalają optymalnie zagospodarować przestrzeń. Wielofunkcyjne urządzenia AGD Świetnym rozwiązaniem jest zakup nowoczesnego, wielofunkcyjnego sprzętu domowego.   Godne polecenia są zwłaszcza zintegrowane kuchenki - połączenie lodówki, zlewozmywaka i kuchenki.   Oprócz tego warto zaopatrzyć się w:   piekarnik z kuchnią mikrofalową – funkcja piekarnika to termonawiew – program do pieczenia na kilku poziomach równocześnie, grzanie górne lub dolne, natomiast do funkcji kuchenki mikrofalowej zalicza się możliwość rozmrażania, podgrzewania i podtrzymywania temperatury;   kuchnię mikrofalową z urządzeniem do gotowania na parze – sprzęt ten znacznie skraca czas przygotowania potraw, a dania mają lepszy smak w porównaniu z walorami potraw z mikrofali;   urządzenie do gotowania na parze z piekarnikiem (piekarnik parowy) – umożliwia rozmrażanie, pieczenie na trzech poziomach równocześnie, podgrzewanie potraw i utrzymywanie temperatury, suszenie owoców i grillowanie. Zlewozmywaki idealne do małej kuchni Ze względów estetycznych warto polecić zlewy z marmuru, granitu oraz stali nierdzewnej. Do małych, blokowych kuchni idealnie nadają się zlewozmywaki nakładane na szafkę bez blatu. Do zlewozmywaka warto dokupić nakładkę - deskę, na której można postawić garnek, kroić lub siekać. Miejsce w kuchni zaoszczędzi także jednokomorowy okrągły zlewozmywak....

Pralka do prania
Pixabay/jarmoluk/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Jak usunąć nieprzyjemny zapach z pralki? Do czyszczenia wykorzystaj sodę i ocet
Jak usunąć nieprzyjemny zapach z pralki? Do czyszczenia wykorzystaj sodę i ocet

Czyszczenie pralki przedłuża jej funkcjonowanie. Jak czyścić pralkę , aby nie wydobywał się z niej nieprzyjemny zapach oraz aby usunąć kamień i pojawiający się wewnątrz grzyb od wilgoci? Sięgnij po podstawowe produkty spożywcze, które masz zawsze w kuchni – ocet i sodę – a szybko rozwiążesz ten problem.   Domowe sposoby na czyszczenie pralki   W sklepach możemy znaleźć wiele preparatów przeznaczonych do czyszczenia pralki. Regularne czyszczenie pralki sprawi, że będzie ona dłużej działać i zwalczy nieprzyjemny zapach. Domowe środki świetnie sobie poradzą z kamieniem, grzybem i zanieczyszczeniami. Soda i ocet wyczyszczą pralkę podczas jednego prania.   Czyszczenie pralki sodą   Dezynfekcja pralki za pomocą sody oczyszczonej jest najbardziej popularnym sposobem na oczyszczenie jej wnętrza. Aby odpowiednio wyczyścić pralkę, wsyp 3/4 szklanki sody do zbiornika na proszek. Nastaw ją na standardowe pranie w 90 stopniach Celsjusza . Czyszczenie sodą odświeży wnętrze pralki oraz zminimalizuje nieprzyjemny zapach, spowodowany wilgocią. Pobierz dostępny w Media Expert kod rabatowy i już dziś kup środki, dzięki którym doskonale wyczyścisz pralkę. Jak wyczyścić pralkę octem?   Chcąc odkamienić bęben, zdecyduj się na czyszczenie pralki octem . 3/4 szklanki octu wlej do zbiornika na proszek. Możesz dodać również kwasku cytrynowego, aby nieco odświeżyć wnętrze pralki. Następnie nastaw ją na standardowe pranie w 90 stopniach Celsjusza. Nie jest to metoda popularna z powodu zapachu, jaki zostawia po sobie ocet, jest jednak skuteczna i chroni pralkę przed szkodliwym kamieniem.   Jak często trzeba czyścić pralkę?   Aby utrzymać pralkę w dobrej kondycji i przedłużyć jej funkcjonowanie, powinno się ją czyścić raz w...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik