dwa czajniki elektryczne
Flickr/John/CC BY-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
Styl życia

6 domowych sposobów na usunięcie kamienia z czajnika: cytryna, soda, ocet, cola, ziemniaki i kwasek cytrynowy

Kamień we wnętrzu czajnika elektrycznego czy tradycyjnego należy systematycznie usuwać (najlepiej co dwa miesiące), ponieważ ma niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka i działanie sprzętu. Można to zrobić domowym sposobem, wykorzystując produkty spożywcze, które znajdują się w kuchni.

Kamień we wnętrzu czajnika elektrycznego czy tradycyjnego należy systematycznie usuwać (najlepiej co dwa miesiące), ponieważ ma niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka i działanie sprzętu. Można to zrobić domowym sposobem, wykorzystując produkty spożywcze, które znajdują się w kuchni.

Obierki z ziemniaków

Wywar z kartofli rozpuszcza osad wapienny, dlatego nie warto wyrzucać obierków z ziemniaków przygotowanych na obiad. Aby usunąć kamień z czajnika, trzeba wypełnić go obierkami, zalać wodą i włączyć. Gdy woda zagotuje się, należy ją wymienić na czystą i powtórzyć zabieg, a następnie usunąć zawartość czajnika.

Sok z cytryny

Aby usunąć kamień z czajnika, należy wlać do środka szklankę soku wyciśniętego z cytryny. Po godzinie należy go wylać i opłukać urządzenie. Ten sposób nie wymaga gotowania wody.

Kwasek cytrynowy

Do czajnika należy wsypać zawartość 1 torebki kwasku cytrynowego i wlać wodę do połowy jego wysokości. Miksturę należy zagotować i odstawić 3 godziny.

Soda oczyszczona

Aby usunąć kamień z czajnika, można sięgnąć po sodę oczyszczoną. Do środka urządzenia należy wsypać dwie łyżki sody oczyszczonej i odstawić na 15 minut, pozwalając jej zadziałać. Po upływie kwadransa czajnik trzeba dokładnie umyć. Warto spróbować wyczyścić czajnik wilgotną ściereczką, za pomocą której można rozprowadzić sodę po dnie czajnika.

Ocet

Do czajnika należy wlać połowę szklanki wody i szklankę octu, a następnie uruchomić urządzenie. Po zagotowaniu się mikstury należy pozostawić ją na godzinę we wnętrzu czajnika..

Cola

W celu usunięcia niewielkiego kamienia z czajnika, należy wlać do czajnika szklankę coli, dolać do niej odrobinę wody i zagotować.

 

Po usunięciu kamienia każdym ze sposobów należy bardzo dokładnie wypłukać czajnik i co najmniej trzy razy zagotować w nim czystą wodę. Potem można już bezpiecznie używać sprzętu.


otwarta pralka
© ub-foto/Fotolia.com
Styl życia
Jak usunąć nieprzyjemny zapach z pralki? Rady i zalecenia
Przykry zapach z pralki najczęściej oznacza pojawienie się pleśni. Bęben urządzenia jest idealnym środowiskiem dla rozwoju bakterii i drobnoustrojów.

Przykry zapach z pralki najczęściej oznacza pojawienie się pleśni. Bęben urządzenia jest idealnym środowiskiem dla rozwoju bakterii i drobnoustrojów.   Grzyb w pralce łatwo rozpoznać. Z początku przybiera on kształt szaroczarnych kropek. Później tworzą się z nich rozległe plany. Nie da się ich usunąć zwykłą wodą, ponieważ po jakimś czasie problem powraca. Domowy sposób na walkę z pleśnią w pralce Przykry zapach wydobywający się z pralki stosunkowo łatwo usunąć używając domowych sposobów. Oto jeden z nich: Namocz ściereczkę octem i przetrzyj miejsce w którym pojawiła się pleśń. Wlej pół litra octu do pojemnika na płyn do tkanin i ustaw pralkę na pranie z maksymalną możliwą temperaturą. Ustaw kolejny raz cykl, jednak tym razem zamiast octu wlej pół litra wybielacza. Ustaw jeszcze jeden cykl, bez octu i wybielacza. Po zakończonym trzecim cyklu, wytrzyj dokładnie bęben pralki i zostaw otwarte drzwiczki do wywietrzenia. Po miesiącu powtórz czynność. Remontujesz swoją łazienkę i zastanawiasz się nad zmianą pralki? Już teraz wejdź na tę stronę i wykorzystaj Media Expert kody rabatowe . Ozonowanie pralki Ozon świetnie radzi sobie z pleśnią i grzybami. Dzięki ozonatorowi (urządzeniu ozonującemu) szybko można pozbyć się drobnoustrojów w pralce. Niestety jest to urządzenie dosyć drogie – ok. 15 tys. złotych. Można jednak wynająć fachowców z ozonatorem, którzy zlikwidują pleśń z pralki w przystępniejszej cenie. Walka z grzybem za pomocą specjalnych płynów W sklepach z chemią gospodarczą i AGD można dostać specjalne preparaty zwalczające pleśń. Jeśli problem jest długotrwały, a domowe sposoby pomagają tylko na chwilę, warto się w nie zaopatrzyć. Jak dbać o dobry stan pralki? Wilgoć...

Mała kuchnia
© Jaroslav Moravcik/Fotolia.com
Styl życia
Mała i funkcjonalna kuchnia
Mała kuchnia stanie się funkcjonalna, jeśli zastosujemy wielofunkcyjne urządzenia AGD, okrągłe zlewozmywaki, narożne płyty kuchenne oraz składane meble.

Mała kuchnia stanie się funkcjonalna, jeśli zastosujemy wielofunkcyjne urządzenia AGD, okrągłe zlewozmywaki, narożne płyty kuchenne oraz składane meble.   Małą kuchnię można optycznie powiększyć za pomocą jasnych, błyszczących i gładkich powierzchni, oświetlenia i kontrastowych kolorów. 4 sposoby na aranżację małej kuchni Rodzaj zabudowy najlepiej dopasować do szerokości kuchni. Nowoczesne urządzenia i meble pozwalają optymalnie zagospodarować przestrzeń. Wielofunkcyjne urządzenia AGD Świetnym rozwiązaniem jest zakup nowoczesnego, wielofunkcyjnego sprzętu domowego.   Godne polecenia są zwłaszcza zintegrowane kuchenki - połączenie lodówki, zlewozmywaka i kuchenki.   Oprócz tego warto zaopatrzyć się w:   piekarnik z kuchnią mikrofalową – funkcja piekarnika to termonawiew – program do pieczenia na kilku poziomach równocześnie, grzanie górne lub dolne, natomiast do funkcji kuchenki mikrofalowej zalicza się możliwość rozmrażania, podgrzewania i podtrzymywania temperatury;   kuchnię mikrofalową z urządzeniem do gotowania na parze – sprzęt ten znacznie skraca czas przygotowania potraw, a dania mają lepszy smak w porównaniu z walorami potraw z mikrofali;   urządzenie do gotowania na parze z piekarnikiem (piekarnik parowy) – umożliwia rozmrażanie, pieczenie na trzech poziomach równocześnie, podgrzewanie potraw i utrzymywanie temperatury, suszenie owoców i grillowanie. Zlewozmywaki idealne do małej kuchni Ze względów estetycznych warto polecić zlewy z marmuru, granitu oraz stali nierdzewnej. Do małych, blokowych kuchni idealnie nadają się zlewozmywaki nakładane na szafkę bez blatu. Do zlewozmywaka warto dokupić nakładkę - deskę, na której można postawić garnek, kroić lub siekać. Miejsce w kuchni zaoszczędzi także jednokomorowy okrągły zlewozmywak....

dwie pralki
Pixabay/ ErikaWittlieb/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Wskazówki niezbędne przy zabudowie pralki
Zabudowa pralki to dobre wyjście dla właścicieli małych łazienek. Kluczową kwestią przy wykonywaniu zabudowy pralki jest zwrócenie uwagi na fakt, że w trakcie wirowania pralka wibruje. Należy więc zostawić po 2 cm wolnej przestrzeni pomiędzy bokami pralki a ściankami zabudowy. Węże doprowadzające i odprowadzające wodę znajdujące się z tyłu pralki wymagają dodatkowo ok. 10 cm wolnej przestrzeni.

Zabudowa pralki to dobre wyjście dla właścicieli małych łazienek. Kluczową kwestią przy wykonywaniu zabudowy pralki jest zwrócenie uwagi na fakt, że w trakcie wirowania pralka wibruje. Należy więc zostawić po 2 cm wolnej przestrzeni pomiędzy bokami pralki a ściankami zabudowy. Węże doprowadzające i odprowadzające wodę znajdujące się z tyłu pralki wymagają dodatkowo ok. 10 cm wolnej przestrzeni.   Jednym z kroków aranżacji łazienki jest podjęcie decyzji o tym czy pralka ma być zabudowana, czy zostaje jako wolno stojąca. Sześcienna bryła pralki rzadko komponuje się z wystrojem łazienki, dlatego dobrze jest schować ją w zabudowie . Zabudowaną pralkę można umieścić w łazience lub w kuchni. 1. Zabudowa pralki z wnęki Jeżeli w twojej łazience znajduje się wnęka, możesz wykorzystać ją na zabudowę i umieścić w niej pralkę. Standardowa pralka do zabudowy o wymiarach 60 cm szerokości, 55 cm głębokości, 83-85 wysokości, do swobodnego ustawienia wymaga wnęki co najmniej 70 cm. Także w przypadku mniejszych pralek 40-45 cm głębokości dodatkowe 10 cm przestrzeni z tyłu jest niezbędne. Możesz wykorzystać także miejsce we wnęce nad pralką, umieszczając tam np. szafki, które będą sięgać aż do sufitu, miski, detergenty do prania, a także kosz na pranie. Wnękę możesz zabudować gładkimi, jednolitymi frontami, które będą współgrały z aranżacją łazienki. Z takim rozwiązaniem maksymalnie wykorzystasz przestrzeń i unikniesz zagracenia łazienki . 2. Zabudowa pralki pod blatem W łazience lub w kuchni, której projekt oparty jest na rzucie kwadratu lub prostokąta, zabudowę pralki możesz wykonać pod blatem stojącej szafki . W dalszym odcinku blatu możesz umieścić umywalkę. Blat znajdujący się nad pralką nie powinien opierać się bezpośrednio na urządzeniu, a jedynie na bocznych ściankach szafki....

Nasze akcje
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner