Pralka do prania
Pixabay/jarmoluk/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z pralki? Do czyszczenia wykorzystaj sodę i ocet

Pralka do prania
Pixabay/jarmoluk/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Czyszczenie pralki przedłuża jej funkcjonowanie. Jak czyścić pralkę, aby nie wydobywał się z niej nieprzyjemny zapach oraz aby usunąć kamień i pojawiający się wewnątrz grzyb od wilgoci? Sięgnij po podstawowe produkty spożywcze, które masz zawsze w kuchni – ocet i sodę – a szybko rozwiążesz ten problem.

 

Domowe sposoby na czyszczenie pralki

 

W sklepach możemy znaleźć wiele preparatów przeznaczonych do czyszczenia pralki. Regularne czyszczenie pralki sprawi, że będzie ona dłużej działać i zwalczy nieprzyjemny zapach. Domowe środki świetnie sobie poradzą z kamieniem, grzybem i zanieczyszczeniami. Soda i ocet wyczyszczą pralkę podczas jednego prania.

 

Czyszczenie pralki sodą

 

Dezynfekcja pralki za pomocą sody oczyszczonej jest najbardziej popularnym sposobem na oczyszczenie jej wnętrza. Aby odpowiednio wyczyścić pralkę, wsyp 3/4 szklanki sody do zbiornika na proszek. Nastaw ją na standardowe pranie w 90 stopniach Celsjusza. Czyszczenie sodą odświeży wnętrze pralki oraz zminimalizuje nieprzyjemny zapach, spowodowany wilgocią.

 

Jak wyczyścić pralkę octem?

 

Chcąc odkamienić bęben, zdecyduj się na czyszczenie pralki octem. 3/4 szklanki octu wlej do zbiornika na proszek. Możesz dodać również kwasku cytrynowego, aby nieco odświeżyć wnętrze pralki. Następnie nastaw ją na standardowe pranie w 90 stopniach Celsjusza. Nie jest to metoda popularna z powodu zapachu, jaki zostawia po sobie ocet, jest jednak skuteczna i chroni pralkę przed szkodliwym kamieniem.

 

Jak często trzeba czyścić pralkę?

 

Aby utrzymać pralkę w dobrej kondycji i przedłużyć jej funkcjonowanie, powinno się ją czyścić raz w miesiącu. Dodatkowo myć pod bieżącą wodą filtr wody, gdzie zalegać mogą pozostałości po detergentach do prania.

Aby zapobiec nieprzyjemnemu zapachowi, zawsze wyjmuj od razu świeże pranie z pralki. Jej drzwiczki zostawiaj uchylone, aby wnętrze pralki wyschło. Będzie to zapobiegać powstawaniu grzyba, który odpowiedzialny jest za wydobywający się odór.

 

 

Więcej na temat sprzątanie pranie
Przeładuj

Co Basia Kurdej Szatan sądzi o nowej prowadzącej "Dance, dance, dance"? "To już mnie..."

zobacz 01:44