Halina Mlynkova żegna Jana Nowickiego
East News/AKPA
Newsy

Żona Jana Nowickiego była przy nim do ostatnich chwil. Wzruszający wpis Haliny Mlynkovej 

Jan Nowicki nie żyje. Był teściem Haliny Mlynkovej, która pożegnała aktora: "Dziękuję za bycie wyjątkowym, zupełnie niestandardowym dziadkiem"

Jan Nowicki nie żyje. Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów zmarł nagle, 7 grudnia, w swoim domu w Krzewencie koło Kowala. Miał 83 lat. Jana Nowickiego żegnają nie tylko gwiazdy, które miały okazję z nim współpracować, ale również bliscy. Wyjątkowy wpis pojawił się na profilu Haliny Mlynkovej, dla której Nowicki był teściem. W poście Mlynkova wspomina również o żonie gwiazdora. Padły wzruszające słowa. 

Mija rok od TeleKamer 2016, a w życiu najpiękniejszych par zmieniło się tak wiele!

Rodzina Jana Nowickiego - żona była przy nim do samego końca

Śmierć Jana Nowickiego to prawdziwy cios dla jego najbliższych i przyjaciół. Na kilka dni przed odejściem, 3 grudnia, aktor odwiedził swoje rodzinne miasteczko na Kujawach, by promować książkę "12 lat Ochotniczej Straży Pożarnej Królewskiego Miasta Kowala na Kujawach". W sieci pojawiło się już mnóstwo kondolencji i pożegnalnych wpisów. Jeden z najbardziej poruszających opublikowała Halina Mlynkova. Wokalistka w latach 2003-2012 była żoną syna Jana Nowickiego, Łukasza. W 2004 roku Łukasz i Halina zostali rodzicami Piotra, który dziś ma już 18 lat. 

Ach Tato….Dziękuję za te wszystkie lata pięknej relacji. Dziękuję za Twoje książki, role filmowe, teatr, muzykę i słowo... Przede wszystkim dziękuję za bycie wyjątkowym, zupełnie niestandardowym Dziadkiem. Dzięki Twojemu bezkompromisowemu podejściu do życia, żyłeś na własnych zasadach i to też wpajałeś wnukowi - zaczęła swój wpis Halina.

Halina Mlynkova i Jan Nowicki
AKPA

W dalszej części Halina Mlynkova napisała o żonie Jana Nowickiego, Annie Kondratowicz, którą poślubił w  tajemniczy przed mediami w 2016 roku. 

Z całego serca ściskam teraz żonę Anię, która była z Jankiem do ostatnich chwil. Serdeczne kondolencje dla najbliższej rodziny - dodała gwiazda.

Jan Nowicki i Anna Kondratowicz pojawili się w mediach jako para w 2018 roku na Festiwalu Reżyserii Filmowej w Wałbrzychu. Wtedy okazało się, że są już po ślubie. Ceremonia odbyła się  w Namysłowie:

Tam spotkaliśmy świetnego gościa Julka Kruszyńskiego, burmistrza, którego poprosiłem: "Zrób nam tutaj ślub, o którym się nikt nie dowie". I on wszystko zorganizował - mówił Nowicki w rozmowie z "Pani".

Kondratowicz przez lata była również menadżerką Nowickiego. Dla niej przeprowadził się z Krakowa do Kielc:

Wiem, że historia i wspaniała architektura mają wielką wartość. Wiem, że z Krakowa człowiek nigdy nie wyprowadza się emocjonalnie. Ale w momencie, kiedy o tym rozmawiamy, do pokoju weszła moja Ania. Więc powiem ci, Beatko, może zabrzmi to sentymentalnie w ustach 80-letniego starca, ale nasze miejsce jest tam, gdzie kogoś kochamy i ktoś kocha nas. Człowiek mieszka tam, gdzie jest jego serce, a nie gdzie stoi kościół Mariacki - tłumaczył Nowicki w "Vivie!". 

Nowicki nie ukrywał, że Anna jest ostatnią miłością jego życia: 

Gdy wyjeżdżam teraz z Krakowa, towarzyszy mi uczucie ulgi, ale głównie z tego powodu, że obok mnie siedzi Ona – ktoś, kogo mam nadzieję trzymać za rękę wtedy, kiedy poczuję ten prawdziwy i ostatni chłód.

Jan Nowicki i Anna Kondratowicz
Artur Zawadzki/REPORTER

Życie uczuciowe Jana Nowickiego było burzliwe. W 2009 roku, w wieku 70 lat, aktor poślubił Małgorzatę Potocką (na zdjęciu niżej), z którą rozwiódł się 6 lat później, w 2015 roku. Wcześniej, przez blisko 30 lat, był związany z węgierską reżyserką, Mártą Mészáros. Ze związku z Barbarą Sobottą, lekkoatletką, doczekał się syna Łukasza (1973), ma również córkę Sajanę ze związku z Ireną Paszyn. 

Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje. 

Jan Nowicki i Małgorzata Potocka
TRICOLORS/East News

Jan Nowicki nie żyje
KRZYSZTOF KORCZAK/REPORTER
Newsy
Nie żyje Jan Nowicki. Wybitny aktor zmarł w wieku 83 lat
Jan Nowicki odszedł w nocy w swoim rodzinnym domu. Aktor zasłynął z kultowych filmów jak "Popioły", "Wielki Szu", "Sztos" czy "Noce i dnie". Odszedł nagle.

W środę, 7 grudnia do mediów trafiła wiadomość o śmierci jednego z najwybitniejszych polskich aktorów. Jan Nowicki zmarł w nocy w swoim domu w Krzewencie koło Kowala. Doniesienia o odejściu artysty to prawdziwy szok, ponieważ jeszcze w sobotę, 3 grudnia odwiedził swoje rodzinne miasteczko na Kujawach, gdzie promował książkę "12 lat Ochotniczej Straży Pożarnej Królewskiego Miasta Kowala na Kujawach". Jan Nowicki nie żyje. Grał m.in. u Wajdy, Hoffmana i Zanussiego Wiadomość o śmierci Jana Nowickiego pojawiła się na stronie rodzinnego miasta. Przekazano, że legenda odeszła nagle. Przykre informacje potwierdził także syn artysty, Łukasz Nowicki, który jest prezenterem telewizyjnym i aktorem.  Zobacz także:   Kirstie Alley nie żyje. Gwiazda filmu "I kto to mówi" zmarła w wieku 71 lat - Dzisiejszej nocy odszedł od nas nagle w wieku 83 lat nasz rodak Jan Nowicki - wielki aktor, pisarz, Honorowy Obywatel Miasta Kowala - czytamy w komunikacie na Facebooku. Talent Jana Nowickiego został doceniony w filmie, teatrze i telewizji. Aktor przyszedł na świat 5 listopada 1939 roku w Kowalu pod Włocławkiem. W 1964 roku został absolwentem Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Pierwsze kroki na scenie stawiał tego samego roku, debiutując na deskach Starego Teatru w Krakowie. Jan Nowicki zagrał w najbardziej kultowych filmach polskiej kinematografii. Zatrudniali go najwięksi reżyserzy jak Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi czy Jerzy Hoffman. Jego kunszt aktorski możemy podziwiać w takich dziełach jak "Wielki Szu", "Sztos", "Noce i dnie", "Pan Wołodyjowski", "Spirala" czy "Życie rodzinne". Za osiągnięcia artysta odebrał wiele prestiżowych wyróżnień: m.in. Złoty i Srebrny Krzyż Zasługi, Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, Złoty...

Jan Nowicki w wielkiej tajemnicy poślubił swoją menadżerkę
East News
Newsy
Ale niespodzianka! Jan Nowicki w tajemnicy wziął drugi ślub! Wiemy, komu powiedział TAK
Ale niespodzianka! Jan Nowicki w tajemnicy wziął drugi ślub! Wiemy, komu powiedział TAK

  Jan Nowicki wziął drugi ślub! Słynny aktor w najnowszym wywiadzie zdradził, że w zeszłym roku razem ze swoją nową partnerką powiedzieli sobie TAK. Uroczystość została zorganizowana w wielkiej tajemnicy i do tej pory żadne media nie informowały o zmianach w życiu 76-letniego Jana Nowickiego. Teraz aktor w rozmowie z magazynem "Pani" sam opowiedział uroczystości i drugiej żonie!   Jan Nowicki opowiedział o drugim ślubie Wiadomość o Janie Nowickim jest dość zaskakująca, biorąc pod uwagę fakt, że w lipcu 2015 roku, po sześciu latach małżeństwa, rozwiódł się z Małgorzatą Potocką. Po głośnym rozstaniu aktor twierdził, że nie planuje kolejnego związku. Jak widać, z czasem zmienił zdanie! Okazuje się, że nową miłością Jana Nowickiego jest jego menadżerka, Anna Kondratowicz. Para w zeszłym roku zdecydowała się na ślub. Ceremonia odbyła się w Namysłowie. Tam spotkaliśmy świetnego gościa Julka Kruszyńskiego, burmistrza, którego poprosiłem: "Zrób nam tutaj ślub, o którym się nikt nie dowie". I on wszystko zorganizował  - zdradził Jan Nowicki w rozmowie z magazynem "Pani". Co o swojej żonie mówi Jan Nowicki?  Gdy wyjeżdżam z Krakowa, towarzyszy mi uczucie ulgi, ale głównie z tego powodu, że obok mnie siedzi Ona - ktoś, kogo mam nadzieję trzymać za rękę wtedy, kiedy poczuję ten prawdziwy i ostatni chłód - przyznaje w wywiadzie.  Aktorowi i jego żonie gratulujemy! Wygląda na to, że Jan Nowicki zainspirował się swoim synem, Łukaszem, który rok wcześniej również w tajemnicy przed mediami poślubił swoją partnerkę, Olgę Paszkowską.    Zobacz także:  JAKI KOLOR SUKIENKI DO ŚLUBU CYWILNEGO?   Jan Nowicki poślubił swoją menadżerkę.   Uroczystość odbyła się w zeszłym roku.  

Jan Nowicki
Artur BARBAROWSKI/East News
Newsy
Jan Nowicki napisał list tuż przed śmiercią. Jego treść porusza do łez
Dzień przed śmiercią Jana Nowickiego, Marek Kondrat otrzymał list od swojego przyjaciela. Aktor odczytał jego treść podczas pogrzebu legendy.

W środę, 14 grudnia odbył się pogrzeb Jana Nowickiego. Jeden z najwybitniejszych aktorów polskiego kina i teatru niespodziewanie odszedł 7 grudnia. Jego śmierć była prawdziwym szokiem zarówno dla fanów, jak i bliskich artysty. Na uroczystości pogrzebowej aktora pojawiło się wiele znanych twarzy ze świata kultury. Jana Nowickiego pożegnali m.in. Bartosz Opania, Kuba Wojewódzki, a także Marek Kondrat. Okazało się, że ten ostatni otrzymał list dzień przed śmiercią przyjaciela. Poruszający list Jana Nowickiego: "Źle to znoszę" Zgodnie z doniesieniami przekazanymi przez "Super Express" list Jana Nowickiego trafił do rąk Marka Kondrata 6 grudnia, czyli dzień przed śmiercią wybitnego aktora. Artysta znany z takich filmów jak "Sztos" czy "Wielki Szu" pisał w korespondencji, że czuje potworne zmęczenie. Marek Kondrat odczytał poruszającą treść listu od Jana Nowickiego. Bardzo dużo śpię, jestem sponiewierany rzeczywistością — brzmi pierwsze zdanie. Zobacz także:  Ostatni telefon żony Jana Nowickiego przed jego śmiercią: "Przyjedź, bo Janek chyba umarł" W dalszej części Jan Nowicki przyznał, że jest wdzięczny za pomoc ze strony żony, Anny Kondratowicz. Zasugerował, że nie najlepiej znosi zmiany w ostatnim czasie. Czuł, że powoli słabnie? - Źle to znoszę, dobrze, że Anusia wszystko ogarnia. Schodzę tylko na mecze... Przystąpiliśmy do rozważań zmiany samochodu, bo ostatni zdechł. Wysyłam Ci zdjęcie z OSP w Kowalu. Możesz sobie pokpić... - odczytał Marek Kondrat. Wybitny aktor był aktywny aż do ostatnich dni. W weekend przed śmiercią brał udział w spotkaniu promującym książkę w swojej rodzinnej miejscowości, Kowalu. To dlatego śmierć gwiazdora wywołała taki szok. Syn Jana Nowickiego pożegnał ojca poruszającym wpisem . Łukasz Nowicki także nie mógł...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik