6 sierpnia, punktualnie o godzinie 10:00 rozpoczęła się uroczystość zaprzysiężenia prezydenta przed Zgromadzeniem Narodowym. Andrzej Duda wygłosił orędzie oraz przedstawił plan swojej prezydentury na najbliższe 5 lat. Oczywiście w tym dniu nie zabrakło obok niego małżonki, Agaty Dudy i córki Kingi. Jakie stylizacje wybrały na ten dzień panie? Zobaczcie.

Reklama

Zobacz także: Ważny apel Kingi Dudy na wieczorze wyborczym ojca! "Wszyscy zasługujemy na szacunek"

Zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy. Tak prezentowały się Agata i Kinga Duda!

To były wybory inne niż wszystkie. Pandemia koronawirusa opóźniła głosowanie o prawie dwa miesiące. Jednak 12 lipca Polacy zadecydowali, że to Andrzej Duda po raz kolejny będzie naszym prezydentem. Różnica pomiędzy Andrzejem Dudą, a Rafałem Trzaskowskim była naprawdę niewielka, a naród podzielił się na dwa obozy.

6 sierpnia o godzinie 10:00 w budynku Sejmu rozpoczęło się zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy. Prezydent w swoim orędziu mówił między innymi o tym, że chce być prezydentem wszystkich Polaków. Wspomniał również, że "dziś demokracja w Polsce jest naprawdę silna".

Dzisiaj demokracja w Polsce jest silniejsza niż kiedykolwiek. Obywatele wiedzą, że od ich głosu zależy przyszłość Polski. [...] Chcę być prezydentem polskich spraw, ważnych dla wszystkich Polaków. Jestem otwarty na współpracę i do niej zachęcam. Drzwi Pałacu Prezydenckiego były przez pięć lat otwarte i nadal będą.

Część polityków zdecydowała się nie wziąć udziału w uroczystości, mówiło się również o bojkocie. Wśród osób, które nie pojawiły się na zaprzysiężeniu znalazł się kontrkandydat Andrzeja Dudy, Rafał Trzaskowski.

Zobacz także

Po pierwsze nie jestem członkiem Zgromadzenia Narodowego. Nie ma mnie po prostu w Warszawie dlatego, że obiecałem dzieciom, że się nimi zajmę, po chyba 18 weekendach pracy bez przerwy - powiedział Rafał Trzaskowski w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim dla Polsat News.

Ale z pewnością dla prezydenta Andrzeja Dudy najbardziej liczyła się obecność jego najbliższych, nie polityków. Jego małżonka oraz córka oczywiście wzięły udział w uroczystości. Agata Duda, podobnie jak na wieczorze wyborczym, zdecydowała się ubrać biel. Założyła sukienkę oraz marynarkę z długim rękawem, do której dopasowała małą, czerwoną torebkę.

EastNews

Kinga Duda postawiła zaś na czerń. Córka prezydenta założyła sukienkę z rękawem 3/4. Wyróżniającym elementem jej kreacji jest duża, biała kokarda, zawiązana przy szyi.

EastNews

Andrzej Duda złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym.

Kinga Duda towarzyszyła ojcu podczas zaprzysiężenia.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama