Kinga Duda na zaprzysiężeniu prezydenta

Zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy. Tak prezentowały się Agata i Kinga Duda

Kinga Duda na zaprzysiężeniu prezydenta

6 sierpnia, punktualnie o godzinie 10:00 rozpoczęła się uroczystość zaprzysiężenia prezydenta przed Zgromadzeniem Narodowym. Andrzej Duda wygłosił orędzie oraz przedstawił plan swojej prezydentury na najbliższe 5 lat. Oczywiście w tym dniu nie zabrakło obok niego małżonki, Agaty Dudy i córki Kingi. Jakie stylizacje wybrały na ten dzień panie? Zobaczcie. 

Zobacz także: Ważny apel Kingi Dudy na wieczorze wyborczym ojca! "Wszyscy zasługujemy na szacunek"

Zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy. Tak prezentowały się Agata i Kinga Duda!

To były wybory inne niż wszystkie. Pandemia koronawirusa opóźniła głosowanie o prawie dwa miesiące. Jednak 12 lipca Polacy zadecydowali, że to Andrzej Duda po raz kolejny będzie naszym prezydentem. Różnica pomiędzy Andrzejem Dudą, a Rafałem Trzaskowskim była naprawdę niewielka, a naród podzielił się na dwa obozy. 

6 sierpnia o godzinie 10:00 w budynku Sejmu rozpoczęło się zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy.  Prezydent w swoim orędziu mówił między innymi o tym, że chce być prezydentem wszystkich Polaków. Wspomniał również, że "dziś demokracja w Polsce jest naprawdę silna".

Dzisiaj demokracja w Polsce jest silniejsza niż kiedykolwiek. Obywatele wiedzą, że od ich głosu zależy przyszłość Polski. [...] Chcę być prezydentem polskich spraw, ważnych dla wszystkich Polaków. Jestem otwarty na współpracę i do niej zachęcam. Drzwi Pałacu Prezydenckiego były przez pięć lat otwarte i nadal będą.

Część polityków zdecydowała się nie wziąć udziału w uroczystości, mówiło się również o bojkocie. Wśród osób, które nie pojawiły się na zaprzysiężeniu znalazł się kontrkandydat Andrzeja Dudy, Rafał Trzaskowski. 

Po pierwsze nie jestem członkiem Zgromadzenia Narodowego. Nie ma mnie po prostu w Warszawie dlatego, że obiecałem dzieciom, że się nimi zajmę, po chyba 18 weekendach pracy bez przerwy - powiedział Rafał Trzaskowski w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim dla Polsat News. 

Ale z pewnością dla prezydenta Andrzeja Dudy najbardziej liczyła się obecność jego najbliższych, nie polityków. Jego małżonka oraz córka oczywiście wzięły udział w uroczystości. Agata Duda, podobnie jak na wieczorze wyborczym, zdecydowała się ubrać biel. Założyła sukienkę oraz marynarkę z długim rękawem, do której dopasowała małą, czerwoną torebkę.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta. Agata Duda w białym kostiumie
EastNews

Kinga Duda postawiła zaś na czerń. Córka prezydenta założyła sukienkę z rękawem 3/4. Wyróżniającym elementem jej kreacji jest duża, biała kokarda, zawiązana przy szyi. 

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta. Agata Duda w białym kostiumie
EastNews

Andrzej Duda złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym.

Agata Duda na zaprzysiężeniu prezydenta Dudy

Kinga Duda towarzyszyła ojcu podczas zaprzysiężenia. 

Kinga Duda na zaprzysiężeniu prezydenta

 

Więcej na temat Andrzej Duda
Przeładuj

Weronika Rosati odradzała Julii Wieniawa udział w "Tańcu z Gwiazdami". Dlaczego?!

zobacz 02:00