Dariusz K. stanął przed sądem
Newsy

PILNE! Dariusz K. skazany! Jaki usłyszał wyrok?

Znamy szczegóły!

Dariusz K. został skazany na 7 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia samochodu! Poza tym został obciążony kosztami procesu. W czwartek jeden z warszawskich sądów ogłosił wyrok w głośnej sprawie celebryty, który pod wpływem narkotyków potrącił kobietę ze skutkiem śmiertelnym.

 

Maria Sadowska o zlekceważeniu Dody w TVN. To ona zaprosiła ją na scenę WIDEO

Dariusz K. skazany na 7 lat więzienia!

Prokurator zażądał dla niego 8 lat pozbawienia wolności. Na poprzedniej rozprawie Dariusz K. prosił o łagodny wymiar kary, argumentując to tym, że już 2 lata spędził w areszcie, a to "połowa życia" jego córki.  Były mąż Edyty Górniak prosił też o wybaczenie męża zmarłej kobiety:

Proszę o przyjęcie moich najgłębszych przeprosin. Jestem autorem pana tragedii. Będę błagał o przebaczenie do końca moich dni. Jestem odpowiedzialny za to, co się stało i nigdy nie uważałem inaczej.

Do wypadku doszło 13 lipca 2014 roku na warszawskim Ursynowie. Celebryta był wówczas pod wpływem kokainy. Na pierwszych rozprawach bronił się mówiąc, że zażywał narkotyki, ale dzień wcześniej. Myślał też, że następnego dnia, kiedy wsiadał za kółko jest "czysty". Później muzyk zmienił linię obrony i zasłaniał się tym, że poprzedniej nocy nie spał za wiele, bo stresował się konfliktami, jakie są pomiędzy nim a jego byłą żoną, Edytą Górniak. Na ostatniej rozprawie postanowił poprosić są o niższy wymiar kary i przeprosił męża ofiary. Sąd przychylił się do jego słów i za łagodzącą okoliczność uznał fakt, że Dariusz K. nigdy nie był karany i nie miał problemów z prawem. Celebryta nie stawił się na rozprawie, a jak na razie wyrok jest nieprawomocny. Zgadzacie się z takim wyrokiem sądu?

 

 

Zobacz: Dariusz K. straci prawa rodzicielskie? Edyta Górniak podjęła decyzję

 

Dariusz K. został skazany na 7 lat więzienia.

Dariusz K. w sądzie

Dariusz K. dostał też dożywotni zakaz prowadzenia samochodu.

Dariusz K. w sądzie

Dariusz K. stanął przed sądem
Newsy
Dariusz K. prosi o niższy wymiar kary! "Będę błagał o przebaczenie do końca moich dni". Ile lat dostanie?
Dariusz K. prosi o niższy wymiar kary! "Będę błagał o przebaczenie do końca moich dni". Ile lat dostanie?

Dariusz K. prosi o łagodniejszy wymiar kary za potrącenie na pasach kobiety ze skutkiem śmiertelnym. Przypomnijmy, że mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności, a jak na razie spędził w areszcie dwa lata ze względu na przeciągający się proces. W czwartek odbyła się kolejna rozprawa, na której Dariusz K. zwrócił się do męża ofiary i prosił o wybaczenie: Proszę o przyjęcie moich najgłębszych przeprosin. Jestem autorem pana tragedii. Będę błagał o przebaczenie do końca moich dni. Jestem odpowiedzialny za to, co się stało i nigdy nie uważałem inaczej - czytamy na stronie newsweek.pl. Podczas rozprawy deklarował również, że prawo jazdy posiada od 23 lat i zawsze najważniejsze dla niego było "bezpieczeństwo". Nigdy nie wsiadłbym za kierownicę nietrzeźwy. Tego dnia wsiadłem za do samochodu, będąc pewnym, że mój stan jest dobry. Gdybym miał jakiekolwiek wątpliwości, co do swojego stanu, wziąłbym taksówkę. Dariusz K. prosił też o łagodny wyrok, bo zależy mu na tym, aby jak najszybciej wrócić do domu. Wyznał, że prawie dwa lata spędzone w areszcie to "połowa życia" jego córki. Prokurator walczy o to, aby Dariusz K. otrzymał karę 8 lat więzienia, obrońca natomiast uważa, że to za dużo i wnioskuje o niższy wymiar. Adwokat podkreślił też, że jego klient nie powinien być oskarżony o spowodowanie wypadku pod wpływem środków odurzających, a za wypadek w stanie po spożyciu kokainy. Dlaczego? Za pierwsze wykroczenie grozi do 12 lat więzienia, za drugie o 4 mniej. Czy Dariusz K. rzeczywiście powinien otrzymać niższy wymiar kary?   Zobacz: Dariusz K. straci prawa rodzicielskie? Edyta Górniak podjęła decyzję   Dariusz K. prosi o niższy wymiar kary Mężczyzna przeprosił też męża ofiary

Dariusz K. wyszedł z aresztu
Newsy
Dariusz K. wpłacił kaucję i wyszedł na wolność! Rzecznik sądu: "Obawa matactwa jest minimalna"
Dariusz K. wpłacił kaucję i wyszedł na wolność! Rzecznik sądu: "Obawa matactwa jest minimalna"

Dariusz K. wyszedł na wolność! Okazuje się, że były mąż Edyty Górniak - choć kilka miesięcy temu usłyszał wyrok 7 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia samochodu  -  został wypuszczony z aresztu. Według doniesień "Twojego imperium" tymczasowy areszt został uchylony i Dariusz K. po wpłaceniu kaucji w wysokości 400 tysięcy złotych 18 listopada wyszedł na wolność! Informacje gazety w rozmowie z Faktem potwierdza rzecznik prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie, Ewa Leszczyńska-Furtak. Sąd przedłużył areszt z zastrzeżeniem, że ulegnie uchyleniu po wpłaceniu poręczenia majątkowego w wysokości 400 tysięcy złotych. Teraz sąd uzupełnia postępowanie dowodowe. Będzie to jeszcze trwało. Chodzi o opinie biegłych. Na tym etapie, zdaniem sądu, obawa o matactwo ze strony Dariusza K. jest minimalna  - powiedziała Leszczyńska-Furtak. Dariusz K.  do aresztu trafił w lipcu 2014 roku, kiedy to kierując samochód pod wpływem narkotyków śmiertelnie potrącił kobietę na pasach. W kwietniu został za to skazany na 7 lat więzienia. 10 listopada Dariusz K.  odwołał się od wyroku. Sąd uwzględnił wówczas wniosek obrony Dariusza K. o dopuszczenie opinii innego biegłego z zakresu toksykologii. Poprzedni biegły Zbigniew Wawer, który badał w śledztwie, jak wysokie było stężenie kokainy w organizmie muzyka uznał, że musiał on zażyć narkotyk najpóźniej dwie godziny przed wypadkiem. Zobacz także: Wpadł diler celebrytów! Wśród jego klientów miał być Dariusz K.   Dariusz K. wyszedł z aresztu. Muzyk opuścił areszt po wpłaceniu poręczenia majątkowego w wysokości 400 tys złotych.  

Edyta Górniak w szarej sukience do kolana w sądzie
Newsy
Edyta Górniak zapowiada: "Będę walczyć o spokój syna!" Czy wygra sądową batalię z byłymi teściami?
Edyta Górniak zapowiada: "Będę walczyć o spokój syna!" Czy wygra sądową batalię z byłymi teściami?

Ostatnie tygodnie były dla Edyty Górniak i jej syna, 12-letniego Allana wyjątkowo trudne. Ojciec chłopca, Dariusz K., został skazany na siedem lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów za to, że będąc pod wpływem narkotyków, śmiertelnie potrącił na pasach kobietę . Dodatkowo rodzice byłego męża Górniak wystąpili do sądu o uregulowanie kontaktów z wnukiem. Jak donosi najnowsze "Party", dziadkowie mieli ustalone dni spotkań z Allanem, ale po przeprowadzce Edyty do Krakowa, przeszkodą w spędzaniu czasu z wnukiem była dla nich m.in. odległość. Ale informator magazynu rzuca zupełnie inne światło na tą sprawę! Zanim Edyta i jej syn przeprowadzili się do Krakowa, zdarzało się, że dziadkowie łamali zasady porozumienia i przychodzili niezapowiedziani do szkoły Allana albo przed dom, gdzie mieszkał - zdradził "Party" znajomy gwiazdy. Teraz Wiesława i Tadeusz Krupowie domagają się częstszych spotkań z Allanem. Podobno chcieliby także, aby chłopiec odwiedzał tatę w więzieniu , na co z kolei nie chce się zgodzić  Edyta Górniak ! Dlaczego? Odkąd Dariusz K . trafił do więzienia chłopiec jest pod stałą opieką psychologa i, zdaniem specjalisty, nie jest jeszcze na takie widzenia gotowy. Poza tym, jeszcze przez rok - do 13. roku życia chłopca kluczowe decyzje podejmuje za niego matka. Kiedy sąd wyda wyrok? Nie wiadomo, ale Edyta Górniak nie zamierza odpuścić, bo chce chronić Allana: Będę walczyć o jego spokój, dobro, uśmiech i edukację. Beztroskie dzieciństwo zostało mu już niestety odebrane - zapowiada w rozmowie z "Party" artystka. Przeczytaj także:  Edyta Górniak o zmianach w swoim życiu   Edyta Górniak walczy w sądzie z byłymi teściami Dariusz Krupa został skazany na siedem lat więzienia. Edyta Górniak i Allan Krupa mieszkają teraz w Krakowie.

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik