Tomasz Zimoch w koszuli

Polskie Radio zawiesiło Tomasza Zimocha! Za opinię, że w mediach "jest gorzej niż w stanie wojennym". Dobra zmiana?

Tomasz Zimoch w koszuli

Tomasz Zimoch został zawieszony w pełnieniu obowiązków w Polskim Radiu. Komentator sportowy pracował tam od wielu lat i relacjonował najważniejsze wydarzenia sportowe. Niestety zarząd zawiesił go w pełnieniu obowiązków zawodowych, o czym poinformowały władze radia w oświadczeniu:

W związku z wywiadem, jakiego udzielił red. Tomasz Zimoch, używając sformułowań i gestów naruszających dobre imię Polskiego Radia, czym złamał Uchwałę Zarządu Polskiego Radia  z 2004 roku dotyczącą przestrzegania etyki zawodowej, Zarząd Polskiego Radia skierował sprawę do Komisji Etyki Polskiego Radia. Jednocześnie Zarząd Polskiego Radia zawiesił red. Tomasza Zimocha w pełnieniu obowiązków pracowniczych - czytamy w oświadczeniu.

Sprawa dotyczy wywiadu, którego Tomasz Zimoch udzielił "Dziennikowi Gazety Prawnej". To właśnie tam mocno ocenił ruchy kadrowe w mediach:

Kto mnie będzie weryfikował, kto będzie sprawdzał, czy jestem dobrym dziennikarzem sportowym, czy moje poglądy polityczne będą miały znaczenie? To jest gorzej niż w stanie wojennym, gorzej niż za komuny. To jest poniżanie dziennikarzy, wydawców. Ludzie są upokorzeni, zmęczeni. Co ja mam pokazać – transmisje, audycje, depesze? Boję się, że ten naród się całkiem podzieli, że za nic będzie miał autorytety, sądy, instytucje państwowe, że jak ktoś powie, że sędziowie są, przepraszam za słowo, do d..., to będzie to wzbudzać poklask albo tzw. tumiwisizm. I myślę, że od dziennikarza publicznego radia oczekuje się, by zabierał głos w ważnych sprawach publicznych. Nie naruszam przecież zasad etyki dziennikarskiej, staram się tylko zwrócić uwagę na problem - mówi Zimoch. 

Tomasz Zimoch zawieszony w Polskim Radiu!

Komentator sportowy sam skomentował decyzję władz Polskiego Radia na swoim profilu na Facebooku. Swoim fanom udostępnił wywiad i zaapeluje o odrzucenie emocji:

Oto cały wywiad. Proponuję odrzucić emocje. Nie doszukiwać się tego czego nie ma. Nie dorabiać ideologii. Namawiam, byśmy próbowali rozmawiać bez względu na sympatie czy poglądy. Proszę, by szanować instytucje prawa. By szanować i prawnicze autorytety. Nikogo nie obraziłem... - napisał w poście.

Za dziennikarzem wstawił się Filip Chajzer, który sam niedawno został zwolniony z Polskiego Radia. Powodem, dla którego dziennikarz został zwolniony było podobno nie wywiązywanie się z obowiązków służbowych, lekceważenie innych pracowników i wyjazd na urlop nie zważając na osoby współpracujące przy jego audycji.  Filip Chajzer dodał na Facebooku wpis, którym chce wesprzeć Tomasz Zimocha:

Redaktorze Tomasz Zimoch... jest Pan legendą, być razem z redaktorem w gronie radiowców wyklętych to dla mnie zaszczyt!

Czy Tomasz Zimoch rzeczywiście powinien zostać zawieszony?

 

Zobacz: Przyjaciółka Chajzera zaatakowana na demonstracji KOD, "dowiedziała się o sobie, że jest reżimową k..."

 

Tomasz Zimoch zawieszony w Polskim Radiu

Tomasz Zimoch w pierwszym odcinku Celebrity Splash
Akpa

 

Tomasz Zimoch tłumaczy się z zarzutów Polskiego Radia


Filip Chajzer wspiera Tomasza Zimocha!

Więcej na temat Filip Chajzer Tomasz Zimoch
Przeładuj

Kate i William przez lata trzymali to w tajemnicy. Teraz wszystko wyszło na jaw! Kate będzie wściekła?

zobacz 01:06