Filip Chajzer
ONS

Filip Chajzer został zwolniony z pracy w Polskim Radiu! Dziennikarz zamieścił na swoim facebookowym profilu wypowiedzenie, które otrzymał w trakcie urlopu. Filip Chazjer prowadził w Czwórce audycję "Piątek, piąteczek, piątunio". Już kilka dni temu pojawiła się informacja, że dni dziennikarza w stacji mogą być policzone. Niestety, potwierdziła się.

Na profilu syna Zygmunta Chajzera powiajł się poruszający wpis. Dziennikarz twierdzi, że dyrekcja stacji szukała pretekstu, by go zwolnić.

Kilka tygodni temu na korytarzu Polskiego Radia usłyszałem od kogoś bardzo uprzejmego, żebym uważał bo dyrekcja zleciła załodze donosy na mnie. Szukane były podobno wszystkie możliwości zerwania umowy. I tak oto na urlopie, w uroczej knajpie w Dubrowniku loguję się do WIFI i czytam pismo od Pani dyrektor. 1986/2016... (...) Wszystkich fanów mojej audycji pragnę zapewnić, że fale FM są bardzo szerokie i na bank znajdzie się dla nas miejsce.

Niedługo po wpisie dziennikarza, na profilu stacji pojawił się komunikat o zakończeniu współpracy z Filipem Chajzerem.

Drodzy słuchacze, byliśmy zmuszeni zakończyć współpracę z Filipem Chajzerem. Nasza decyzja została spowodowana niewywiązywaniem się przez Filipa z umowy. Wszystkich naszych dziennikarzy i współpracowników traktujemy jednakowo. Wszystkich obowiązują te same reguły. Każda audycja to efekt pracy wielu osób – autora, wydawcy, reporterów, realizatora. Ich współpraca, relacje i atmosfera panująca między nimi, wpływają na to co słyszycie na antenie. W naszym przekonaniu nie dało się już dłużej z Filipem tworzyć radia - czytamy na Facebooku Czwórki.

Filip Chajzer nie czekał długo z reakcją na ten post. Niemal natychmiast go skomentował.

Drogi autorze tego posta, czytając to co napisałeś ogarnia mnie coś między pustym śmiechem a zażenowaniem. Ostatnia audycja nie odbyła się wg. dyrektor CZWÓRKI ze względów formalnych. Kilka razy dopytywałem czy jej decyzja dotyczy jednej audycji czy wszystkich do września. Pani dyrektor jasno odpisała, że chodzi tylko o jedną audycję. To samo utrzymywał profil CZWÓRKI. W piątek o 15:00 mieliśmy umówione spotkanie z Panią dyrektor. Chciałem jasno doprecyzować wszystkie szczegóły, tak żeby nigdy więcej nie doszło do sytuacji, w której audycja się nie odbywa. Pani dyrektor potwierdziła spotkanie. To właśnie na nim, w cztery oczy mogła mi wręczyć pismo. Wyjaśnić powody zwolnienia. Tak postępuje się honorowo. Tymczasem łatwej zwolnić kogoś załącznikiem w pdf... Łatwej ale gorzej z honorem. To tak a propos tego co zmieniło się od zeszłego tygodnia. Eh... Bośnia to piękny kraj:)

AKTUALIZACJA - Polskie Radio odpowiada na zarzuty Filipa Chajzera

Polskie Radio przesłało portalowi Wirtualnemedia.pl oświadczenie, w którym wyjaśniło, dlaczego zdecydowało się zakończyć współpracę z Filipem Chajzerem. 

Nie przysyłał na czas materiałów, podczas swoich audycji łamał zasady dotyczące kryptoreklamy, a co gorzej zdarzało mu się swoimi wypowiedziami narażać Radio na kłopoty z KRRiT. Podobnie było i tym razem. Red. Chajzer wyjechał na urlop lekceważąc zespół przygotowujący jego audycję i nie przysyłając materiałów do niej, napisało w oświadczeniu Polskie Radio. 

W oświadczeniu Polskie Radio odniosło się też do słów Filipa Chajzera o donosach, które mieli rzekomo składać na niego inny pracownicy radia, żeby władze mogły go zwolnić. 

Porównywanie sytuacji, w której z własnej winy traci audycję, do działań SB, sugerowanie zlecania donosów na niego uwłacza koleżankom i kolegom, z którymi współpracował przy realizacji swojej audycji i jest zwykłym kłamstwem i manipulacją. Trudno nawet z tym polemizować. Niezależnie od komentarzy red. Chajzera dziękujemy mu za współpracę i tym samym chcemy zakończyć komentowanie tej sprawy - zakończyło Polskie Radio.

Uważacie, że Filipa słusznie zwolniono? Słuchaliście jego audycji?

 

Zobacz także: wypowiedzenie umowy o pracę za porozumieniem stron

 

Zobacz też: Filip Chajzer opublikował dane hejtera! Jego reakcja zaskoczyła wszystkich.

 

Filip Chajzer poinformował o zwolnieniu z pracy na Facebooku.

Filip Chajzer
Facebook

Stacja zamieściła oświadczenie w tej sprawie na swoim profilu.

Filip Chajzer
Facebook

Czy Filip Chajzer znajdzie nową pracę? A może skupi się wyłącznie na współpracą ze stacją TVN?

Filip Chajzer w krawacie z Kubusiem Puchatkiem
East News

Więcej na temat Filip Chajzer