Party Stories
Ida popularna w Tel Avivie
ONS
Newsy

"Ida" popularna nawet w Izraelu. Zdjęcie Piróga nie pozostawia wątpliwości

Jesteśmy pod wrażeniem

Niewątpliwy sukces polskiego filmu "Ida" na całym świecie to już fakt. Obraz Pawła Pawlikowskiego z Agatą Kuleszą w roli głównej ma szansę na Złoty Glob. Mówi się również, że nominacja do Oscara jest bardziej niż pewna. Przypomnijmy:  "Ida" nominowana do Złotego Globu: reakcja Kuleszy była natychmiastowa

"Ida" większym zainteresowaniem niż w Polsce cieszyła się m.in. we Francji czy Los Angeles, gdzie otrzymała kilka prestiżowych nagród. Jej sława dotarła teraz nawet do Izraela. Michał Piróg na swoim Instagramie pokazał zdjęcie z Tel Avivu, gdzie na jednej z ulic wisiała reklama kultowego już filmu. To może oznaczać tylko jedno - jesteśmy bliżej Oscara niż kiedykolwiek. Tak ogromnego sukcesu chyba nie spodziewał się nikt.

A Wy oglądaliście już "Idę"?

Zobacz: Filmy z Kuleszą i Jandą to małe arcydzieła. Uznany krytyk miażdży najnowszyAgata Kulesza na premierze filmu

Premiera filmu z Kuleszą:

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Pedro Almodovar pochwalił "Idę"
ONS
Newsy
Kolejny sukces "Idy". Światowej sławy reżyser pochwalił film z Kuleszą
To wielki zaszczyt

Film Pawła Pawlikowskiego "Ida" ma ogromną szansę na zdobycie tegorocznego Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny. Produkcja to została również nominowana do Złotych Globów, gdzie walczy o statuetkę w tej samj kategorii. To jednak nie wszystko, ponieważ dzieło to rozpoznawalne jest również poza granicami naszego kraju, np. w Izraelu. Zobacz: "Ida" popularna nawet w Izraelu. Zdjęcie Piróga nie pozostawia żadnych wątpliwości Niedawno reżyser i cała ekipa, która pracowała nad "Idą" mogła poszczycić się kolejnym sukcesem. Bowiem prestiżowy magazyn "Empire" umieścił film w rankingu 20 najlepszych filmów nieanglojęzycznych 2014. To jednak nie wszystko. Talent i kunszt z jakim zostało wykonane to dzieło docenił również jeden z najsłynniejszych reżyserów na świecie, Pedro Almodovar . Twórca między innymi filmu "Przelotni kochankowie" umieścił "Idę" na liście swoich ulubionych filmów nieanglojęzycznych. Nasza rodzima produkcja znalazła się na pierwszym miejscu.   Jesteśmy dumni i wspieramy całą ekipę w drodze po Oscara. Zobacz: "Ida" coraz bliżej Oscara. Film z Kuleszą został doceniony na festiwalu w Los Angeles   Gwiazdy na premierze komedii z Jandą i Kuleszą:

Ida nominowana do Złotego Globu
ONS
Newsy
Z OSTATNIEJ CHWILI: Ida nominowana do Złotych Globów! O nagrodę powalczy z...
Ogromny sukces filmu z Agatą Kuleszą

Jednym z najpoważniejszych kandydatów do Oscara jest polski film "Ida", który walczy o statuetkę w kategorii "Najlepszego filmu nieanglojęzycznego". To duże wyróżnienie dla Polski, zwłaszcza, że dzieło zdobywa coraz więcej nagród nie tylko w kraju, ale także za granicą. Zobacz: "Ida" coraz bliżej Oscara. Film z Kuleszą odniósł ogromny sukces w Los Angeles Stowarzyszenie Krytyków Filmowych Los Angeles (LAFTA) przyznało także statuetkę "Idzie" za najlepszy film obcojęzyczny. To jednak nie wszystko. Właśnie przed chwilą na profilu społecznościowym produkcji pojawiła się informacja, że jest ona nominowane do Złotych Globów! W branży nagrody te są uznawane za prognozy wskazujące na to kto ma szansę na Oscara. 72. ceremonia wręczenia Złotych Globów odbędzie się 11 stycznia 2015 roku w Los Angeles. Poprowadzą ją Tina Fey i Amy Poehler . Nominowani w kategorii "Najlepszy Film Nieanglojęzyczny": “Ida” (Polska) “Tangerines” ("Mandarynki", Gruzja) “Leviathan” ("Lewiatan", Rosja) “Force Majeure” ("Turysta", Szwecja) “Gett: The Trial of Viviane Amsalem” ("Viviane chce się rozwieść", Izrael) Gratulujemy! Zobacz: Wszystkie nominacje do Zlotych Globów 2015 Agata Kulesza w spocie "Urody Życia":

Małgorzata Kożuchowska zadzwoniła do Agaty Kuleszy
ONS
Newsy
Kulesza nie pojedzie na rozdanie Złotych Globów. Po nominacji zadzwoniła do niej Kożuchowska
Co powiedziała Małgorzata?

Polski świat filmowy żyje ogromnym sukcesem filmu "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowkiego, z Agatą Kuleszą w roli głównej. Obraz otrzymał niedawno aż dwie prestiżowe nagrody LAFCA w Los Angeles, ponadto - został nominowany do Złotego Globu! Przypomnijmy: "Ida" nominowana do Złotego Globu: reakcja Kuleszy była natychmiastowa Sukces aktorki i filmu został zauważony przez Dzień Dobry TVN. Redakcja umówiła się na wywiad z gwiazdą. Kulesza w rozmowie ze stacją przyznała, że bardzo cieszy się z wielu nagród i nominacji, jednak nie jest nimi tak bardzo podekscytowana. Nie chce zapeszać również dalszych sukcesów, ponieważ boi się rozczarowania widzów: Ja się naprawdę cieszę z tych wszystkich sukcesów. Nawet mogę powiedzieć nieskromnie, że odczuwam pewien rodzaj nasycenia. Ja się cieszę, ale nie powiedziałabym, że jestem podekscytowana, że ja zaczęłam płakać na planie, biegać. Cieszę się, cieszmy się i bądźmy dumni ,że mamy film, który jest bardzo szeroko komentowany na świecie, który ma bardzo dużo nagród, ale troszkę zdrowego rozsądku! Nie dmuchajmy, że to ma już Oscara, bo przyjdzie taki moment że będziemy w głębokim rozczarowaniu i dopiero się zacznie .  - tłumaczy Zapytana o to, czy przygotowuje już przemowę w razie wygranej na Oscarach, opowiedziała o historii, kiedy kilkanaście lat temu z Małgorzatą Kożuchowską i Wojciechem Kalarusem przygotowała się do takiego zadania. W tej sprawie odebrała telefon od aktorki: Wczoraj zadzwoniła do mnie Gośka Kożuchowska i mówi "Pamiętasz ten moment, jak sobie przygotowywaliśmy to? Ja nie pamiętam. Ja, Małgośka i Wojciech Kalarus przygotowywaliśmy mowy. Wojtek pamięta, co mówiłam, ale nie chce powiedzieć. - mówi Gwiazda zdradziła również, że nie będzie mogła pojawić się na gali Złotych Globów 11 stycznia, ponieważ... pracuje . Nie lubi też tego...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner