Rodzina Lewandowskich
Instagram
1/13
Rodzina Lewandowskich
Instagram

Anna i Robert Lewandowscy powitali na świecie swoje pierwsze dziecko. Oboje chcą być jak najlepszymi rodzicami, a na pewno będzie w tym ich wspierać rodzina. A czy wiecie kim są i czym się zajmują poszczególni członkowie rodziny Lewandowskich? Iwona Lewandowska czy siostra Lewandowskiego i jej mąż? A mama i brat Ani Lewandowskiej?

 

Zobacz: Wojewódzki o siostrze Lewandowskiego. "Aż żal pomyśleć, że..." Zobacz, co showman napisał o Milenie!

 

Zebraliśmy dla Was wszystkie informacje i niektóre z nich mogą dla was być zaskakujące. Ze strony Ani najwięcej jest artystów, ze strony Roberta oczywiście sportowców, ale pojawia się też i moda...

 

Zapraszamy do galerii!

 

Zobacz także: W cieniu młodszego brata. Kim jest Milena Lewandowska-Miros - siostra Roberta Lewandowskiego?

2/13
Iwona Lewandowska, mam Roberta lewandowskiego
Instagram

Iwona Lewandowska z domu Dembek pochodzi z Grudziądza. Poznała tatę Roberta - Krzysztofa Lewandowskiego jeszcze na studiach na AWF w Warszawie. Po raz pierwszy spotkali się… w kolejce w trakcie badań lekarskich przed rozpoczęciem studiów.

Nagle nieznany mi mężczyzna wchodzi do gabinetu, mówiąc, że tylko o coś zapyta. Nie było go pół godziny!!! Jak wyszedł, pogroziłam mu palcem i powiedziałam: «Ja cię zapamiętam!»" - powiedziała w jednym z wywiadów Iwona Lewandowska. 

Pobrali się jeszcze na studiach, na świat przyszła ich córeczka Milena. Państwo Lewandowscy nie planowali więcej dzieci, ale trzy lata później trafił się Robert. 

Tata Lewandowskiego uprawiał judo, grał też w warszawskim Hutniku. Był zarządcą hali i wiceprezesem Partyzanta Leszno. Mama grała w pierwszej lidze w siatkarskim AZS Warszawa, a później trenowała młode zawodniczki w Lesznie i Pruszkowie. Nadal pracuje.

Krzysztof Lewandowski zmarł jak Robert Lewandowski miał 17 lat.

3/13
Robert Lewandowski z mama przy fontannie
Instagram

Na co zmarł tata Lewandowkiego?

Zachorował na nowotwór, kiedy Robert miał 17 lat - wspominała w wywiadzie z "Przeglądem Sportowym Iwona Lewandowska.

- Po operacji zabrałam go ze szpitala i wróciliśmy do domu. Mąż źle się czuł, byliśmy zmęczeni. Poszliśmy spać przed 22. Krzysiek zawsze pochrapywał. Obudziłam się w środku nocy, w pokoju była absolutna cisza.Zapaliłam światło, a on był już siny. Zaczęłam krzyczeć... Złapałam za telefon, zadzwoniłam na pogotowie, a oni powolutku zadawali kolejne pytania. Nie rozumiałam co się dzieje. Po prostu wiedzieli, że do martwego nie muszą się spieszyć. Okazało się, że miał wylew. Dobrze, że Roberta nie było w domu. Razem z córką następnego dnia pojechałyśmy na Bielany, czekałyśmy, aż wróci ze szkoły. Tego dnia miał ważny turniej. Wszedł, kazałam mu usiąść. Przyjął to spokojnie: "przeczuwałem to".

Robert Lewandowski jest bardzo związany z mamą.

4/13
Piękna dziewczyna z uśmiechem

Siostra Lewandowskiego - Milena Lewandowska-Miros jest o 3 lata od niego starsza. Milena też poszła w sport, ale w ślady mamy. Przez lata grała w siatkówkę, była zawodniczką AZS Politechniki Warszawskiej. Skończyła karierę, bo chciała założyć rodzinę. W czerwcu 2014 roku Milena Lewandowska wyszła za mąż za Radosława Mirosa. Rok później urodził się ich synek Leon. Ojcem chrzestnym małego został Robert Lewandowski. 

5/13
siostra Lewandowskiego z mężem, Milena Lewandowska-Miros
Instagram

Maż Mileny rodzinnie też jest związany ze znanymi siatkarzami. Milena razem z mężem rozwija markę odzieżową dla panów specjalizującą się w strojach wizytowych i garniturach - Signor Leone.

6/13
Robert Miros, szwagier lewandowskiego
Instagram

Marka Signor Leone powstała w 2015 roku. Jakie ceny proponuje Radosław Miros?

Garnitur od 3.000,- zł
Marynarka od 2.250,- zł
Spodnie od 750,- zł
Kamizelka od 700,- zł
Koszula od 400,- zł

Garnitury szwagra nosi oczywiście Robert Lewandowski, promują je też jego koledzy z boiska.

7/13
Maria Stachurska, mam Anny Lewandowskiej
Instagram

Mama Anny Lewandowskiej - Maria Stachurska to bardzo wierzącą osobą. Z zawodu jest kostiumografem, realizuje też filmy dokumentalne. W latach 90-tych była producentem zewnętrznym TV Polskiej. Jak sama o sobie napisała:

Przy zakładaniu Radia Maryja realizowałam spektakle radiowe. Pracowałam przy tworzeniu Telewizji Niepokalanów, byłam redaktorem programowym. Od kilku lat wraz z Księdzem Andrzejem Juńczykiem prowadzę "Eucharystyczną Wspólnotę Dzieci Maryi" przy Parafii Najświętszego Zbawiciela (Sanktuarium Matki Zbawiciela) w Warszawie. Zrealizowałam kilka filmów dokumentalnych o tematyce religijnej, napisałam książkę "Wszystko przemienić w dobro".

Nadal jest aktywna zawodowo. Ostatnio mama Ani Lewandowskiej otrzymała propozycję, by nakręciła film dokumentalny o Stanisławie Leszczyńskiej, położnej z obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Propozycje przyjęła, ponieważ jest to ważna postać także w jej życiu, jej rodzina przyjaźniła się z Leszczyńską. 

A co z tatą Anny Lewandowskiej?

8/13
Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Maria Stachurska - mama Ani Lewandowskiej
Instagram

Bogdan Stachurski jest operatorem filmowym. Współpracował z Markiem Koterskim czy Markiem Brodzkim. To Bogdan Stachurski robił zdjęcia do takich produkcji kinowych i telewizyjnych jak: Życie wewnętrzne, Ostatni dzwonek, Nic śmiesznego, Ajlawju, Wiedźmin oraz seriali: Nad rozlewiskiem, Miłość nad Rozlewiskiem oraz BarON 24. Opuścił rodzinę rodzinę jak Ania miała 12 lat. 

Robert stracił tatę, o którym często mi opowiada. A ja żałuję, że go nie poznałam, bo na pewno był wspaniałym człowiekiem. U mnie z kolei rozwód rodziców. Ojciec zostawił nas w 2000 roku i przestał się nami interesować. Mama bardzo to przeżyła, to był trudny dla nas okres - powiedziała Ania w jednym z wywiadów.

Dopóki tata był z nami, żyliśmy spokojnie i nie mieliśmy problemów finansowych – powiedziała Anna Lewandowska w magazynie „Show". – Kiedy odszedł, zostawił nas z niczym. Nauczyłam się, że nic nie jest na pewno.

Obecnie Anna Lewandowska i jej ojciec nie utrzymują ze sobą żadnych relacji. Bogdan Stachurski nie dostał nawet zaproszenia na ślub Ani i Roberta cztery lata temu.

9/13
Piotr Stachurski z siostrą Anna Lewandowską
Instagram

Ania ma o dwa lata młodszego brata - Piotra Stachurskiego. Jest bardzo z nim związana. 

Kiedyś poniekąd zastępował mi ojca, teraz jest obok mnie, gdy brakuje męża Roberta. Od lat wspiera mnie swoim męskim ramieniem – wyznała w jednym wywiadów Anna Lewandowska.

Piotr jest malarzem skończył ASP i on kontynuuje artystyczne tradycje rodzinne.

Moja mama zawsze chciała, żebym została artystką. Sama uwielbia malować ikony. Mój brat Piotrek odziedziczył po niej artystyczną duszę - maluje obrazy i robi witraże - mówiła Lewandowska w "Gali".

10/13
Piotr Stachurski
Instagram

Urodziłem się w Łodzi 06.06.1990 r. Uzyskałem dyplom plastyka państwowego na specjalizacji projektowania wnętrz. Obecnie studiuję na uczelni APS w Warszawie na kierunku edukacji artystycznej w pracowni malarskiej Joanny Stasiak. Warsztat malarski doskonalę w pracowni wybitnego artysty Kuby Ćwieczkowskiego w Grodzisku Mazowieckim. Sztuka jest obecna w moim życiu od zawsze. Rodzice, będący artystami, od małego zaszczepiali we mnie pasję do tego, co piękne. Poza malarstwem, fascynuje mnie witrażownictwo, którym zajmuję się od 18 roku życia. Nauki pobierałem w pracowni witrażu Piotra Łukasiewicza w Podkowie Leśnej - czytamy na Piotrstachurski.com.

11/13
Lewandowski z bratem żony
Instagram

Piotr Stachurski pomaga siostrze w zdjęciach na jej blog. Cały sztab ludzi z nim na czele pracuje na to, aby wszystko na blogu i intagramie wyglądało pięknie. 

12/13
babcia Ani Lewandowskiej - Jolanta Krzywańska z Mariolą Bojarską-Ferenc i wnuczką

Jolanta Krzywańska, babcia Ani ma 82 lata i szydełkuje przepiękne rękodzieła. W przeszłości była znaną solistką łódzkiej opery. Pani Jolanta jest mocno związana z wnuczką i mimo wieku stosuje się do jej rad dietetycznych. Chętnie obdarowuje rodzinę swoimi robótkami ręcznymi.

13/13
Rodzina Lewandowskich i Stachurskich
Instagram

Rodziny Lewandowskich i Stachurskich spotykają się zawsze w Polsce na święta i spędzają je razem w posiadłości Ani i Roberta na Mazurach.