Sausage Party Śmietanka towarzyska Randka na weselu Mój przyjaciel smok
Sausage Party
Internet
1/4
Sausage Party
Internet

Zapraszam do przeglądu wybranych premier filmowych weekendu. O wszystkich przeczytacie w każdy piątek na MOIM BLOGU. A zaczynamy od:

 

Sausage Party

 

Raz na jakiś czas, bardzo rzadko, pojawiają się w kinie filmy animowane dla dorosłych. Co gorsza dla nieświadomych widzów, nic na plakatach czy fotosach nie wskazuje na to, że dana produkcja czymś różni się od familijnego kina. I potem czyta się o zbulwersowanych babciach, które oburzone musiały wychodzić w trakcie seansu ciągnąc za sobą biedne wnuczki. Dlatego uczulam, by przed zdecydowaniem się na seans "Sausage Party" koniecznie zapoznać się ze zwiastunem w celu uniknięcia nieprzyjemności.

A gdy już będziecie pewni, że to film dla Was, wtedy wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to, że "Sausage Party" to kolejna udana produkcja podpisana nazwiskami Setha Rogena i grupy jego zwariowanych przyjaciół. Tym razem opowiedzą nam historię... parówki, która odkrywa z przerażeniem, że raj, jakim wydawał jej się świat ludzi tak naprawdę jest piekłem wszystkich produktów spożywczych, które czeka w nim gwałtowna i brutalna śmierć! Ubaw po pachy :).

 

Werdykt: Pomysłowo, śmiesznie i dla dorosłych

 

Zwiastun:

 

2/4
Śmietanka towarzyska
Internet

Śmietanka towarzyska [Café Society]

 

Gratka dla fanów kina Woody'ego Allena – oto na ekrany trafia kolejny film tego jednego z najwybitniejszych współczesnych reżyserów. I właściwie na tym można by zakończyć prezentację "Śmietanki towarzyskiej", bo "film Woody'ego Allena" wystarczy za rekomendację, przynajmniej dla tych, którzy kochają jego filmy. Znajdą tu wszystko to, za co je kochają i na pewno świetnie odnajdą się w filmowym świecie typowo allenowskich bohaterów.

Razem z nimi przenosimy się do Stanów lat 30. ubiegłego wieku. A konkretnie do samego centrum Hollywood, do którego przybywa młody Bobby (Jesse Eisenberg), by objąć posadę pod skrzydłami swojego wuja, agenta gwiazd (Steve Carell). Pierwsze zderzenie z blichtrem Hollywoodu jest dla Bobby'ego wyjątkowo nudne, ale wszystko zmieni poznanie sekretarki wuja Vonnie (Kristen Stewart).

 

Werdykt: Typowy Woody Allen

 

Zwiastun:

 
3/4
Randka na weselu
Internet

Randka na weselu [Mike and Dave Need Wedding Dates]

 

Całą fabułę "Randki na weselu" opisuje oryginalny tytuł tego filmu: Mike (Zac Efron) i Dave (Adam DeVine) potrzebują dziewczyn na ślub. To dwaj bracia, którzy w rodzinie słyną raczej ze szczeniackich wygłupów niż zainteresowania ustatkowaniem się i poważnym podejściem do życia. Kiedy ślub bierze ich siostra, rodzice żądają od synów znalezienia sobie takich partnerek na wesele, które przypilnują, by trzymali się z daleka od wygłupów. Wychodzi na opak. Dziewczyny, które poznają (Anna Kendrick, Aubrey Plaza) są jeszcze bardziej zwariowane od nich.

Typowa niezbyt mądra komedia dla widzów, którym nie przeszkadza niski poziom żartów i humor, którego powinno się wstydzić. Amatorzy tego rodzaju kina z pewnością szybko rozpoznają w zwiastunie propozycję dla siebie. Kto czegoś takiego nie lubi, nie ma tu czego szukać.

 

Werdykt: Komedia dla niewybrednych

 

Zwiastun:

 

4/4
Mój przyjaciel smok
Internet

Mój przyjaciel smok [Pete's Dragon]

 

Pewnego dnia córka leśnika Grace (Bryce Dallas Howard) znajduje w lesie małego chłopca Pete'a, który twierdzi, że przez kilka lat mieszkał z dala od cywilizacji w leśnej głuszy. Jakby tego było mało, jedynym przyjacielem, jakiego miał przez ten czas był zielony smok Elliott. Kiedy wszyscy myślą, że coś sobie ubzdurał, okazuje się, że wręcz przeciwnie. Smok istnieje i ma się dobrze. Przynajmniej do tego momentu, bo zaalarmowani dorośli zaczną na niego polować.

Marka Disneya wydaje się dawać gwarancję dobrego filmu dla całej rodziny i weekendowej propozycji godnej uwagi nie tylko przez najmłodszych. Podobnie Robert Redford, którego znajdziemy w obsadzie. Wszystko to czyni "Mojego przyjaciela smoka" tytułem, którego nie warto przegapić, bo w kinach brakuje takich bajkowych opowieści, po których nie będzie boleć głowa od szybkiego montażu i nie będzie się miało wyrzutów sumienia, że naraziło się dziecko na bezmyślną papkę dla pokolenia Facebooka.

 

Werdykt: Dla całej rodziny

 

Zwiastun:

 
Więcej na temat premiera