Kara dla Joanny L. za wypadek po pijaku
Akpa
Newsy

Status gwiazdy nie uchroni Joanny L. przed karą. Wiemy co grozi jej za jazdę po pijaku

Aktorkę dosięgną konsekwencje

Wypadek Joanny L., do którego doszło dziś rano, to obecnie temat numer jeden w polskich mediach. Choć w jego wyniku ucierpiały nieznacznie trzy auta, najwięcej kontrowersji wywołuje kwestia zawartości alkoholu we krwi aktorki - alkomat wykazał bowiem aż 1,2 promila w wydychanym powietrzu. Gwiazda jechała na próby do show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Przypomnijmy: Mamy zdjęcia z wypadku Joanny L. Zderzyła się z dwoma autami!

Brak ofiar nie oznacza jednak, że celebrytka uniknie kary - kodeks karny jest w tym przypadku bezlitosny. Joannie L. grozi kara więzienia nawet do 2 lat, a także nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych grzywny. W tym przypadku przewiduje się jednak, że aktorka będzie musiała zapłacić w granicach 5 tysięcy. Oczywiście dochodzi do tego też odebranie uprawnień na czas od roku do 10 lat, więc prędko nie zobaczymy jej znów za kółkiem.

Kilka tysięcy złotych grzywny i odebranie prawa jazdy to odpowiednia kara?

Zobacz: Korwin skomentowała wypadek Joanny L.

Przy okazji... Pamiętacie to wykonanie?Zdjęcia z wypadku Joanny L.:

Wyrok w sprawie Joanny L.
ONS
Newsy
Jest wyrok dla Joanny L.! Znamy szczegóły
Prokuratura zaakceptowała jej propozycję

Na początku września doszło w Warszawie do kolizji trzech aut, a jej sprawcą okazała się Joanna L. , która, jak się okazało po badaniu alkomatem, prowadziła auto pod wpływem alkoholu. W wydychanym powietrzu stwierdzono aż 1,2 promila. Przypomnijmy: Joanna L. spowodowała wypadek! Aktorka była pijana Joanna L. została oskarżona o spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu, a dziś sąd ogłosił wyrok w tej sprawie. Jest on całkowicie zgodny z propozycją, którą pełnomocniczka aktorki wystosowała do prokuratury. Oznacza to, że Joanna została skazana na pięć miesięcy prac społecznych po 30 godzin miesięcznie, zakaz prowadzenia pojazdów na dwa lata oraz 7 tysięcy złotych grzywny wpłaconych na cele charytatywne. Okoliczności tej sprawy nie budzą żadnych wątpliwości. Postawa oskarżonej wskazuje, że cele postępowania zostaną osiągnięte, zaś kara ograniczenia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów będą stanowić realną dolegliwość - argumentował wyrok prokurator Jakub Romelczyk . Wystarczająca kara za takie wykroczenie? Zobacz: Mamy zdjęcia z wypadku Joanny L. Zderzyła się z dwoma autami! Zdjęcia z wypadku Joanny L:

Wypadek Joanny L.
ONS
Newsy
Joanna L. próbowała dogadać się z prokuratorem. Prawniczka gwiazdy zabrała głos
Trwają przygotowania do procesu

Dziś mija drugi tydzień od wypadku spowodowanego przez gwiazdę serialu "Przyjaciółki" - Joannę L . Aktorka pod wpływem alkoholu wjechała swoim Porsche w Nissana, a ten uderzył w znajdującą się przed nim Skodę. Całe zdarzenie nie wpłynęło dobrze na jej nienaganny dotąd wizerunek. Przypomnijmy: Kariera Joanny L. po wypadku wisi na włosku. Ekspert ma dla niej radę Za spowodowanie wypadku aktorce grozi nawet do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna. Nieoficjalne mówi się jednak, że Joanna nie ma zamiaru czekać na decyzję prokuratury, dlatego też wraz ze swoim adwokatem zaproponowała warunkowe umorzenie kary poprzez zapłacenie 10 tysięcy złotych grzywny i udział w programie telewizyjnym o zagrożeniach niesionych przez jadę po pijanemu. Jaka jest prawda? W tej sprawie magazyn "Party" postanowił skontaktować się z mecenas gwiazdy, Martą Lech: Teraz trwa postępowanie przygotowawcze, którego największą zaletą jest to, że nie jest jawne. Owszem, zaproponowałyśmy pewne warunki ugody, zgodnie z obraną linią obrony, ale nie mogę zdradzić jakie. Prokuratura ma teraz czas, by nasz wniosek przyjąć lub go dorzucić. Mamy nadzieję, że sprawa rozstrzygnie się w ciągu kilku najbliższych tygodni - mówi prawnik Aktorka w trudnych chwilach może liczyć na wsparcie męża, który podchodzi z dystansem do całej historii. Zobacz:  Mąż Joanny L. żartuje z wypadku żony. Aktorka nie powiedziała mu o nim od razu Wypadek Joanny L.:

Wypadek Joanny L.
ONS
Newsy
Joanna L. została wezwana na przesłuchanie. Grozi jej nawet więzienie
Tabloid podliczył z kolei ile wypiła noc wcześniej

Ten tydzień nie rozpoczął się najlepiej dla Joanny L. , która w poniedziałek rano spowodowała wypadek będąc pod wpływem alkoholu. Sprawa szybko trafiła do mediów i kolizja aktorka stała się tematem numer jeden. W końcu głos zabrała sama zainteresowana, która w oficjalnym oświadczeniu przeprosiła wszystkich za swoje naganne zachowanie. Przypomnijmy: Jest oświadczenie Joanny L. w sprawie wypadku! Jak tłumaczy się z jazdy po pijanemu? Najwięcej kontrowersji wzbudza kwestia 1,2 promila alkoholu, który wskazał alkomat tuż po wypadku. Biorąc pod uwagę, że do zdarzenia doszło o 10 nad ranem, tabloidy zaczęły się głośno zastanawiać, ile wysokoprocentowych trunków Joanna L. musiała spożyć dzień wcześniej, aby poziom alkoholu we krwi był wciąż tak wysoki. "Fakt" wyliczył nawet, że celebrytka mogła wypić około dwóch litrów wina.   Postanowiliśmy sprawdzić, ile wina gwiazda tak naprawdę mogła wypić podczas wieczornej biesiady. Według „Alkoholowego liczydełka” zamieszczonego na stronie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, były to ogromne ilości. Wskazanie alkomatu wynosi rano 1,2 promila, jeśli kobieta postury Liszowskiej rozpoczyna picie 11-procentowego wina o godzinie 19.00 i przez kolejnych sześć godzin wypija po 3 lampki o objętości 100 ml - czytamy w tabloidzie. Liszowskiej zabezpieczono prawo jazdy, ale po krótkiej wizycie na komendzie została zwolniona do domu. Dostała już jednak wezwanie do złożenia oficjalnych zeznań - Joanna L. z pewnością straci dokumenty i grozi jej nawet do 2 lat więzienia.   Kierująca porsche wydychanym powietrzu miała 0,63 mg/l, to jest w przeliczeniu 1,2 promila. Została zatrzymana, ale prowadzący sprawę zdecydował o zwolnieniu jej do domu. Kobieta otrzymała wezwanie do stawienia się w celu przesłuchania. Ma się ono odbyć w ciągu najbliższych dni. W poniedziałek...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner