Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Mateusz Banasiuk zdobył nagrodę we Francji
ONS
Newsy

Mateusz Banasiuk nagrodzony na festiwalu filmowym we Francji

Europa doceniła go za rolę geja

Mateusz Banasiuk to jeden z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia. Fanki pokochały go za rolę w serialu "Pierwsza miłość", gdzie wciela się w jedną z głównych ról. Wielką popularność przyniosła mu również kreacja w filmie "Płynące wieżowce" w którym zagrał bardzo kontrowersyjną postać jak na polskie realia - wcielił się bowiem w geja, a sam obraz przyniósł kilka mocnych i odważnych scen. Przypomnijmy: Gwiazdy na premierze filmu "Płynące wieżowce"

Film zdobył wiele ważnych nagród, podobnie jak występujący w nim aktorzy. Teraz Mateusz po raz kolejny został doceniony za stworzenie postaci Kuby - tym razem poza granicami Polski. Banasiuk otrzymał nagrodę za najlepszą rolę męską na festiwalu „A l'Est, du Nouveau" we Francji. Jest to drugi po Film Forum Zadar Festiwal, z którego wraca ze statuetkę za rolę w "Płynących wieżowcach".

"A l'Est, du Nouveau" to jedyny we Francji festiwal filmowy poświęcony produkcjom z Europy Środkowo -Wschodniej. Rozpoczął się od polskiego akcentu - pokazem filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei".

Gratulujemy!

Mateusz Banasiuk na spotkaniu


Mateusz Banasiuk

Gwiazdy na premierze filmu "Płynące wieżowce":

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Maciej Zakościelny, Mateusz Banasiuk, Kuba Wesołowski w strojach strażackich
ONS
Seriale
Wesołowski, Banasiuk, Zakościelny jako seksowni strażacy. Mogliby nas uratować... ZDJĘCIA
"Płynące wieżowce" i "Ida" wśród wielkich filmów magazynu Empire
ONS
Newsy
Zagraniczny magazyn stworzył ranking najlepszych filmów 2014. Wśród nich 2 polskie produkcje
To ogromny sukces

Polskie filmy często nie są doceniane przez rodaków. Dziełem, które choć na chwilę odmieniło tę tendencję jest "Ida" z ogromną szansę na Oscara. Film już wielokrotnie został nagradzany na międzynarodowych festiwalach, a jedna z nagród przypadła nawet Agacie Kulesze za rolę drugoplanową. Jak się okazuje jednak są też inne filmy, które zasługuję na uwagę nie tylko Polaków. Zobacz: "Ida" nominowana do Złotego Globu: reakcja Kuleszy była natychmiastowa Zagraniczny magazyn "Empire" stworzył ranking "20 wspaniałych filmów, których (prawdopodobnie) nie widzieliście w 2014 roku". Co ciekawe znalazły się tam aż dwa polskie filmy: "Płynące wieżowce" z Mateuszem Banasiukiem w roli głównej i słynna "Ida". Pierwszy z nich doczekał się dystrybucji między innymi w Wielkiej Brytanii, a drugi można było oglądać na festiwalach na całym świecie, a także w regularnej dytsrybucji kinowej w wielu krajach europejskich. Nie da się ukryć, że to ogromny sukces dla polskiej kinematografii. Teraz pozostaje nam już czekać na Osacara.  Zobacz: Mateusz Banasiuk nagrodzony na festiwalu filmowym we Francji     Korwin Piotrowska wybrała 5 najlepszych polskich filmów 2014:

Mateusz Banasiuk, Bilguun Ariunbaatar
Facebook/ONS
Newsy
Mateusz Banasiuk i Bilguun Ariunbaatar chcą zostać gwiazdami rocka! WIDEO
Założyli zespół rockowy!

Popularność spadła na Mateusza Banasiuka bardzo niespodziewanie. Najpierw mówiło się głośno o jego roli w filmie “Płynące wieżowce”, a później o związku z Magdaleną Boczarską . Na fali popularności Mateusz wziął też udział w show “Taniec z gwiazdami”, w którym doszedł do półfinału. Teraz okazuje się, że aktorstwo i taniec to nie jedyne pasje Banasiuka! Aktor od lat gra na perkusji, a swoimi umiejętnościami pochwalił się na planie filmu “Wszystko, co kocham”, w którym wcielił się w rolę perkusisty. Mateusz od lat występuje w zespole "Gra pozorów", ale ostatnio założył też zespół “Lavina” z Bilguunem Ariunbaatarem, którego poznał na planie “Tańca z gwiazdami”. “Teraz słyszą nas tylko sąsiedzi, ale za tydzień możecie usłyszeć nas Wy! 16go lipca po godz 20 zespół @Lavina zagra swój debiutancki koncert. Bądźcie z nami!”, napisał na Facebooku Mateusz. Koncert zespołu “Lavina”, którego wokalistą jest Bilguun, zagra koncert już 16 lipca w klubie “Parking Bar” w Warszawie. Myślicie, że osiągną sukces?     #zapraszamynakoncert #lavina #rock #hałas #parkingbar @billbox A video posted by Mateusz Banasiuk (@mateuszbanasiuk) on Jul 11, 2015 at 6:08am PDT         #lavina @billbox #parkingbar #próba #rock koncert za tydzień w parking barze. Przyjdźcie! A video posted by Mateusz Banasiuk (@mateuszbanasiuk) on Jul 9, 2015 at 12:52pm PDT             Robimy muzykę. Znajdziecie nas na Facebooku, wkrotce tez na insta. #lavina A photo posted by Mateusz Banasiuk (@mateuszbanasiuk) on Jul 2, 2015 at 3:49pm PDT                

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner