Tak zmieniała się Marina Łuczenko Szczęsna Tak zmieniała się Marina Łuczenko Szczęsna Tak zmieniała się Marina Łuczenko Szczęsna Tak zmieniała się Marina Łuczenko Szczęsna Tak zmieniała się Marina Łuczenko Szczęsna
Stare zdjęcia Mariny Łuczenko Szczęsnej

Marina Łuczenko Szczęsna świętuje dziś 30 urodziny! Z tej okazji przypominamy Wam najważniejsze momenty z jej kariery, która rozpoczęła się, co niektórych może dziwić, już ponad 10 lat temu! Czy widzieliście, że wzięła udział w "Tańcu z Gwiazdami"? Zobaczcie sami jej archiwalne zdjęcia! 

A od redakcji wędrują najlepsze urodzinowe życzenia! Sto lat! 

1/9
Tak zmieniała się Marina Łuczenko Szczęsna

Marina urodziła się w 1989 roku w Winnicy na Ukrainie (wtedy jeszcze ZSRR). W wieku 2 lat przeprowadziła się do Polski, skąd pochodzą jej dziadkowie. Osiedlili się w Stalowej Woli. Tam brała udział w wielu konkursach wokalnych i stawiała pierwsze kroki na większych scenach.

2/9
Tak zmieniała się Marina Łuczenko Szczęsna

O Marinie cała Polska usłyszała w 2008 roku, kiedy to wzięła udział w „Tańcu z Gwiazdami”. W siódmej edycji w TVN zajęła 10. miejsce, a partnerował jej Michał Urynik. Zanim jednak pojawiła się w tanecznym show, brała udział w programach „Szansa na sukces” i „Droga do gwiazd”, ale również w „Przebojowej Nocy”.

3/9
Tak zmieniała się Marina Łuczenko Szczęsna

Mariną zainteresowały się wszystkie media w Polsce, także życie prywatnym. Bardzo głośno było o jej związku z Wojciechem Łozo Łozowskim z zespołu Afromental. Ich relacja przetrwała prawie dwa lata. 

4/9
Tak zmieniała się Marina Łuczenko Szczęsna

W 2009 roku Marina dołączyła do obsady serialu „39 i pół”, gdzie zagrała Amandę, nieślubną córkę głównego bohatera Darka (Tomasz Karolak). Łuczenko nie zapomniała jednak o swojej największej pasji - muzyce. Jej karierą zajęła się Maja Sablewska, wówczas menadżerka gwiazd, która pod swoimi skrzydłami w tym samym czasie miała Edytę Górniak, wcześniej Dodę. W 2010 Marina wydała swój debiutancki singiel „Glam Pop”, który stał się hitem! 

5/9
Tak zmieniała się Marina Łuczenko Szczęsna

Marina odnosiła spore sukcesy muzyczne. W 2010 roku z rąk Edyty Górniak odebrała statuetkę „Eska Music Awards” za debiut roku. Ze sceny krzyknęła: „Maja, zrobiłyśmy to”. Nic nie zapowiadało szybkiego końca współpracy Mariny z Mają Sablewską. A jednak… W 2011 roku panie rozstały się w atmosferze skandalu. Wokalistka uważała, że menadżerka za bardzo skupiła się na sobie (wzięła wówczas udział w X-Factorze) i działała na jej niekorzyść:

Maja od dłuższego czasu uniemożliwiała wszystkim jakikolwiek kontakt ze sobą, również mnie, mimo że była moim managerem. Między innymi przez takie nieprofesjonalne podejścia do swoich obowiązków, zostałam zmuszona do podjęcia tej decyzji. Niestety od pewnego czasu Maja zbyt mocno skupiała się na innych obowiązkach, a ustalona przez nas strategia rozwoju mojej kariery odeszła na dalszy plan. Zawiodła moje zaufanie, a jej działania finalnie okazały się dla mnie i dla mojej kariery bardzo krzywdzące. Uważałam, że Maja Sablewska była dla mnie nie tylko managerem, ale również przyjacielem, dlatego zaniedbania te są dla mnie jeszcze bardziej krzywdzące.

 

6/9
Tak zmieniała się Marina Łuczenko Szczęsna

W 2011 roku ukazała się jej debiutancka płyta „Hard Beat”. Głośno było również o jej kolejnym związku, tym razem z Mrozem. Para nagrała nawet wspólny utwór "Wenus Mars". Byli razem przez około pół roku. 

7/9
Marina i Wojciech Szczęśni wracają z imprezy

W 2013 roku Marina zaczęła spotykać się z Wojciechem Szczęsnym, a rozpoczęło się od wspólnego Openera. Para na początku mocno ukrywała swoją znajomość. Potem artystka zniknęła ze względu na chorobę.

8/9
Tak zmieniała się Marina Łuczenko Szczęsna

Okazało się, że gwiazda miała polipa i musiała przejść poważną operację w USA!

W październiku zeszłego roku, podczas nagrań w Londynie zauważyłam trudności w śpiewaniu wyższych partii, które kiedyś nie sprawiały mi żadnych problemów. Z dnia na dzień straciłam część skali, co uniemożliwiało mi dalszą pracę nad płytą. Badanie wykazało, że mam polipa na lewej strunie głosowej. Polip powstaje z wielu powodów. Jednym z nich jest nadwyrężenie strun głosowych w momencie ich niedyspozycji. Tak było w moim przypadku. Lekarz stwierdził jednoznacznie - wymagana jest operacja. Operacja ta nie daje jednak gwarancji, że głos będzie brzmiał identycznie, bądź lepiej. Nie miałam wyboru i zdecydowałam się na operację. Głos stanowi wielką, integralną część mojej tożsamości, dlatego mam nadzieję, że rozumiecie jak ciężka była to dla mnie decyzja. Operacja odbyła się 23 maja w Bostonie. Przeprowadził ją Steven Zeitels - ten sam lekarz, który operował m.in. Adele, Steven'a Tyler'a z Aerosmith, Cher czy Bjork. Jest to niezwykle precyzyjny zabieg pod pełną narkozą. Po operacji nie mogłam kompletnie rozmawiać przez 2 tygodnie - napisała w dramatycznym oświadczeniu w 2014 roku.

Wówczas mocno wspierał ją właśnie Wojciech Szczęsny! 

9/9
Marina i Wojciech Szczęśni z synem na wakacjach
Instagram

Na szczęście jej życie ułożyło się bajkowo. Wojtek i Marina zaręczyli się w 2015 roku, pobrali rok później. W 2018 roku na świecie pojawił się ich synek, Liam. Gwiazda wróciła również do śpiewania. W listopadzie 2017 roku ukazała się jej płyta "On my way". Wydała również złoty singiel z Jamesem Arthurem. 

I oby tak dalej!