Maciej Zień o pokazie w kościele. Maciej Zień w Vivie!. Ile kosztował pokaz Macieja Zienia w kościele?
Viva/ONS
Newsy

Zień o skandalu z kościołem: Odpłynąłem totalnie. Taki pokaz kosztuje...

"Ci którzy krzyczeli, nie będą moimi klientami"

Jednym z najgłośniejszych skandali minionego roku był pokaz Macieja Zienia w kościele.Wydarzenie spotkało się z mieszanym odbiorem, a szczególnie oburzeni byli parafianie, którzy nawet modlili się za sprofanowany w ich mniemaniu kościół. Przypomnijmy: Zorganizowano specjalną mszę PRZEBŁAGALNĄ za pokaz Zienia w kościele

Teraz projektant postanowił opowiedzieć o kulisach przygotowań do wydarzenia i swoim podejściu do kontrowersyjnego tematu. W (jak zajawiono na okładce) "spowiedzi z Piotrem Najsztubem" dla "Vivy!", Zień nie ukrywa, że pomysł na zaprezentowanie kolekcji w takim miejscu od początku budził sporo emocji w nim samym.

- Początek kolekcji powstawał pod wpływem myślowych wędrówek. Odpłynąłem totalnie, zacząłem oglądać, szperać w Internecie, co może być ciekawego, i nagle natknąłem się na tematy bardzo kościelne. Zacząłem od Mieszka I, a później pomyślałem sobie: Matko święta, jaka potęga, jaka to jest niesamowita moc, jaka energia! Tylko jednego dnia trochę zwątpiłem, złapałem stracha.


Zień utrzymuje, że miał wsparcie proboszcza w realizacji pomysłu:

- Jak wszedłem do tego kościoła i powiedziałem do księdza proboszcza: "Trochę się boję, w sumie nie wiem jak to będzie odebrane". A on mówi: "Słuchaj, sam sobie wybrałeś taki trudny temat, więc teraz musisz go zrealizować".


Pokaz w kościele sporo kosztował artystę (o czym pisaliśmy już jakiś czas temu), w dosłownym znaczeniu tego słowa:

- To jest około 150-200 tysięcy złotych. To jest coś co pozwala nam realizować nasze marzenia, bo bez pieniędzy nie spełnimy marzeń o pięknym pokazie.


Czy Zień obawia się, że przez kontrowersyjny pokaz straci swoją klientelę?

- Moja moda kierowana jest do tych innych ludzi. Ci którzy krzyczeli, nigdy nie będą moimi klientami. A od swoich klientek dostałem wiele gratulacji i jestem bardzo zadowolony z efektu jaki osiągnąłem. Być może nie czuję, że zrobiłem, coś złego.


Maciej przy okazji narzeka na gości, których zaprasza na swoje pokazy i twierdzi, że w kościele udało się rozwiązać jeden główny problem:

- Na pokazy ludzie wchodzą z wielkim hukiem, awanturują się, że "ona tutaj nie siedziała, ona miała miejsce". Zawsze mnie to trochę irytowała, że zapraszam elitę warszawską, polską, a tu ludzie jak przekupy. A w tym kościele wszystko odbyło się bardzo po cichy, z godnością.


Całą "spowiedź" Macieja Zienia przeczytasz w nowej "Vivie!". Już w sprzedaży.

Zobacz: Zień przez pokaz w kościele stracił sponsorów!Pokaz Macieja Zienia w kościele:

Kontrowersje wokół pokazu Zienia w kościele
ONS
Newsy
Zień stracił sponsorów przez pokaz w kościele!
"Nie czuję, że sprofanowałem to miejsce"

Nie milkną echa po pokazie Macieja Zienia , który projektant zorganizował w jednym z warszawskich kościołów. Wydarzenie spotkało się z mieszanym odbiorem, a szczególnie oburzeni byli parafianie, którzy nawet modlili się za sprofanowany w ich mniemaniu kościół. Przypomnijmy: Zorganizowano specjalną mszę PRZEBŁAGALNĄ za pokaz Zienia w kościele Dziś rano projektant był gościem w studio "Dzień Dobry TVN", aby po raz pierwszy od czasu pokazu wyjaśnić, skąd pomysł na jego organizację i jak wyglądały kulisy tego kontrowersyjnego przedsięwzięcia. Zień wyznał, że pomysł pokazu w kościele wyniknął z faktu, iż sama kolekcja była inspirowana religijnymi motywami. Jestem osobą myślącą i wiem, w jakim kraju żyję. Nigdy nie traktowałem Polski jako kraju, który będzie mnie ograniczał. Dlaczego pokaz w kościele? Cała kolekcja była inspirowana motywami religijnymi, na przykład cięcia w kreacjach inspirowane były żebrowaniem sklepień - tłumaczył Zień w "Dzień Dobry TVN". Jak udało się namówić parafię na organizację wydarzenia? Według relacji Macieja nie było specjalnie skomplikowane, wręcz przeciwnie - po pierwszych wątpliwościach ze strony samego projektanta to proboszcz miał być osobą motywującą do zorganizowania pokazu według pierwotnego pomysłu. Poszedłem do proboszcza, zapytałem o zgodę. Proboszcz był na tak. Powiedział wręcz, że to może być nowy i fajny sposób na pokazania kościoła. Potem, gdy mówiłem mu, że trochę się boję, on odpowiadał "wymyśliłeś, to teraz rób". Przedstawiłem proboszczowi zarówno stroje, jak i muzykę z pokazu do akceptacji. Nie zapłaciłem nic proboszczowi za pokaz - twierdzi projektant. Wydarzenia i wypowiedzi przedstawicieli kościoła już po pokazie zdają się jednak mówić co innego. Skąd taka zmiana? Zień zarzeka się, że nie sprofanował tego miejsca, a podobnego...

Kontrowersje wokół pokazu Zienia w kościele
ONS
Newsy
Zień wydał fortunę na wynajęcie kościoła na pokaz mody!
Wiemy ile projektant zapłacił parafii

W piątek odbył się pokaz najnowszej kolekcji Macieja Zienia "Jestem". Pokazy Zienia to zawsze najważniejszy punkt sezonu w polskiej modzie, ale tym razem wydarzenie przebiegło w atmosferze skandalu. Prezentacja kolekcji odbyła się bowiem w... kościele. Przypomnijmy: Gwiazdy w drodze do kościoła na pokaz Zienia Pokaz wywołał mnóstwo kontrowersji, a Kuria Warszawska wydała nawet specjalne oświadczenie, w którym przeprosiła wszystkich urażonych wydarzeniem i zasugerowała, że proboszcz parafii św. Augustyna został przez organizatorów wprowadzony w błąd i poinformowano go jedynie o zamkniętym pokazie sukien ślubnym. W związku z prezentacją projektów mody, jaka odbyła się w dn. 8 listopada br. w kościele św. Augustyna w Warszawie, Kuria Archidiecezji Warszawskiej oświadcza, iż Ks. Proboszcz parafii wyraził zgodę na powyższą prezentację w dobrej wierze i z zapewnieniem, że będzie to zamknięty pokaz strojów ślubnych. W rzeczywistości odbył się typowy pokaz mody, co stanowi nadużycie zarówno w stosunku do sakralności miejsca, jakim jest świątynia, jak również wobec zaufania, jakie wykazał Ks. Proboszcz odpowiedzialny za tę świątynię - mogliśmy przeczytać na stronie internetowej Archidiecezji Warszawskiej. Relacja na żywo: Gwiazdy w kościele na pokazie Zienia Falę spekulacji wywołała też sama decyzja wydania zgody na pokaz przez proboszcza i jej motywacje, nawet jeśli miałby on dotyczyć tylko sukien ślubnych. Jak udało się dowiedzieć AfterParty.pl, Maciej Zień zainwestował olbrzymią kwotę w produkcję przedsięwzięcia. Szczegóły dotyczące wydarzenia zostały też spisane w specjalnej umowie, która określała każdy, nawet najmniejszy detal. Maciek myślał o pokazie zorganizowanym w kościele już od dłuższego czasu i przez kilka miesięcy szukał odpowiedniego miejsca. W końcu udało się wynegocjować umowę najmu z parafią św....

Pokaz Macieja Zienia w kościele
ONS
Newsy
Już dziś pokaz nowej kolekcji Zienia w... kościele! Będzie skandal?
Wielkie modowe wydarzenie już dziś w Warszawie

Pokazy Macieja Zienia to najważniejszy modowy punkt w sezonie i wydarzenie, które wszystkie szanowane gwiazdy mają zapisane w kalendarzu. Jego kreacje przychodzą podziwiać największe nazwiska ze świata show-biznesu. Przypomnijmy: Plejada gwiazd na pokazie Zienia Zień od lat znany jest z tego, że jego pokazy są dopracowane pod kątem wizualnym do granic możliwość i są prawdziwym spektaklem. Poczucie estetyki projektanta cieszy się dużym uznaniem, nie dziwi więc fakt, że prezentacje nowych kolekcji wzbudzają emocje. Tym razem jednak Maciej postawił na bardzo kontrowersyjne rozwiązanie - już dziś w Warszawie  odbędzie się pokaz jego najnowszych projektów, który odbędzie się... w kościele. O dokładnej lokalizacji została poinformowana tylko wyselekcjonowana osobiście grupa gości. Myślę, że ta tajemnica dodaje smaku i gwarantuje moim gościom to, że zjawią się na pewno Ci zaproszeni, ponieważ to ode mnie zostanie wysłany ten sms z informacją o lokalizacji. To takie nowe, personalne podejście i użycie nowych technologii - wyznał w "Dzień Dobry TVN" Maciej Zień. Redakcja AfterParty.pl będzie obecna na dzisiejszym pokazie, a wy będziecie mogli śledzić relację na żywo ze zdjęciami z wydarzenia już od 21:00 na łamach naszego serwisu. Zapraszamy! Zobacz: Siwiec z nową fryzurą na pokazie Zienia   Gwiazdy na majowym pokazie Macieja Zienia:

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner