Maciej Zień o pokazie w kościele. Maciej Zień w Vivie!. Ile kosztował pokaz Macieja Zienia w kościele?
Viva/ONS
Newsy

Zień o skandalu z kościołem: Odpłynąłem totalnie. Taki pokaz kosztuje...

"Ci którzy krzyczeli, nie będą moimi klientami"

Jednym z najgłośniejszych skandali minionego roku był pokaz Macieja Zienia w kościele.Wydarzenie spotkało się z mieszanym odbiorem, a szczególnie oburzeni byli parafianie, którzy nawet modlili się za sprofanowany w ich mniemaniu kościół. Przypomnijmy: Zorganizowano specjalną mszę PRZEBŁAGALNĄ za pokaz Zienia w kościele

Teraz projektant postanowił opowiedzieć o kulisach przygotowań do wydarzenia i swoim podejściu do kontrowersyjnego tematu. W (jak zajawiono na okładce) "spowiedzi z Piotrem Najsztubem" dla "Vivy!", Zień nie ukrywa, że pomysł na zaprezentowanie kolekcji w takim miejscu od początku budził sporo emocji w nim samym.

- Początek kolekcji powstawał pod wpływem myślowych wędrówek. Odpłynąłem totalnie, zacząłem oglądać, szperać w Internecie, co może być ciekawego, i nagle natknąłem się na tematy bardzo kościelne. Zacząłem od Mieszka I, a później pomyślałem sobie: Matko święta, jaka potęga, jaka to jest niesamowita moc, jaka energia! Tylko jednego dnia trochę zwątpiłem, złapałem stracha.


Zień utrzymuje, że miał wsparcie proboszcza w realizacji pomysłu:

- Jak wszedłem do tego kościoła i powiedziałem do księdza proboszcza: "Trochę się boję, w sumie nie wiem jak to będzie odebrane". A on mówi: "Słuchaj, sam sobie wybrałeś taki trudny temat, więc teraz musisz go zrealizować".


Pokaz w kościele sporo kosztował artystę (o czym pisaliśmy już jakiś czas temu), w dosłownym znaczeniu tego słowa:

- To jest około 150-200 tysięcy złotych. To jest coś co pozwala nam realizować nasze marzenia, bo bez pieniędzy nie spełnimy marzeń o pięknym pokazie.


Czy Zień obawia się, że przez kontrowersyjny pokaz straci swoją klientelę?

- Moja moda kierowana jest do tych innych ludzi. Ci którzy krzyczeli, nigdy nie będą moimi klientami. A od swoich klientek dostałem wiele gratulacji i jestem bardzo zadowolony z efektu jaki osiągnąłem. Być może nie czuję, że zrobiłem, coś złego.


Maciej przy okazji narzeka na gości, których zaprasza na swoje pokazy i twierdzi, że w kościele udało się rozwiązać jeden główny problem:

- Na pokazy ludzie wchodzą z wielkim hukiem, awanturują się, że "ona tutaj nie siedziała, ona miała miejsce". Zawsze mnie to trochę irytowała, że zapraszam elitę warszawską, polską, a tu ludzie jak przekupy. A w tym kościele wszystko odbyło się bardzo po cichy, z godnością.


Całą "spowiedź" Macieja Zienia przeczytasz w nowej "Vivie!". Już w sprzedaży.

Zobacz: Zień przez pokaz w kościele stracił sponsorów!Pokaz Macieja Zienia w kościele:

Matteo Bocelli na VIVA! Photo Awards 2021: "Kocham śpiewać z tatą"

Kontrowersje wokół pokazu Zienia w kościele
ONS
Newsy
Zień stracił sponsorów przez pokaz w kościele!
"Nie czuję, że sprofanowałem to miejsce"

Nie milkną echa po pokazie Macieja Zienia , który projektant zorganizował w jednym z warszawskich kościołów. Wydarzenie spotkało się z mieszanym odbiorem, a szczególnie oburzeni byli parafianie, którzy nawet modlili się za sprofanowany w ich mniemaniu kościół. Przypomnijmy: Zorganizowano specjalną mszę PRZEBŁAGALNĄ za pokaz Zienia w kościele Dziś rano projektant był gościem w studio "Dzień Dobry TVN", aby po raz pierwszy od czasu pokazu wyjaśnić, skąd pomysł na jego organizację i jak wyglądały kulisy tego kontrowersyjnego przedsięwzięcia. Zień wyznał, że pomysł pokazu w kościele wyniknął z faktu, iż sama kolekcja była inspirowana religijnymi motywami. Jestem osobą myślącą i wiem, w jakim kraju żyję. Nigdy nie traktowałem Polski jako kraju, który będzie mnie ograniczał. Dlaczego pokaz w kościele? Cała kolekcja była inspirowana motywami religijnymi, na przykład cięcia w kreacjach inspirowane były żebrowaniem sklepień - tłumaczył Zień w "Dzień Dobry TVN". Jak udało się namówić parafię na organizację wydarzenia? Według relacji Macieja nie było specjalnie skomplikowane, wręcz przeciwnie - po pierwszych wątpliwościach ze strony samego projektanta to proboszcz miał być osobą motywującą do zorganizowania pokazu według pierwotnego pomysłu. Poszedłem do proboszcza, zapytałem o zgodę. Proboszcz był na tak. Powiedział wręcz, że to może być nowy i fajny sposób na pokazania kościoła. Potem, gdy mówiłem mu, że trochę się boję, on odpowiadał "wymyśliłeś, to teraz rób". Przedstawiłem proboszczowi zarówno stroje, jak i muzykę z pokazu do akceptacji. Nie zapłaciłem nic proboszczowi za pokaz - twierdzi projektant. Wydarzenia i wypowiedzi przedstawicieli kościoła już po pokazie zdają się jednak mówić co innego. Skąd taka zmiana? Zień zarzeka się, że nie sprofanował tego miejsca, a podobnego...

Kontrowersje wokół pokazu Zienia w kościele
ONS
Newsy
Zień wydał fortunę na wynajęcie kościoła na pokaz mody!
Wiemy ile projektant zapłacił parafii

W piątek odbył się pokaz najnowszej kolekcji Macieja Zienia "Jestem". Pokazy Zienia to zawsze najważniejszy punkt sezonu w polskiej modzie, ale tym razem wydarzenie przebiegło w atmosferze skandalu. Prezentacja kolekcji odbyła się bowiem w... kościele. Przypomnijmy: Gwiazdy w drodze do kościoła na pokaz Zienia Pokaz wywołał mnóstwo kontrowersji, a Kuria Warszawska wydała nawet specjalne oświadczenie, w którym przeprosiła wszystkich urażonych wydarzeniem i zasugerowała, że proboszcz parafii św. Augustyna został przez organizatorów wprowadzony w błąd i poinformowano go jedynie o zamkniętym pokazie sukien ślubnym. W związku z prezentacją projektów mody, jaka odbyła się w dn. 8 listopada br. w kościele św. Augustyna w Warszawie, Kuria Archidiecezji Warszawskiej oświadcza, iż Ks. Proboszcz parafii wyraził zgodę na powyższą prezentację w dobrej wierze i z zapewnieniem, że będzie to zamknięty pokaz strojów ślubnych. W rzeczywistości odbył się typowy pokaz mody, co stanowi nadużycie zarówno w stosunku do sakralności miejsca, jakim jest świątynia, jak również wobec zaufania, jakie wykazał Ks. Proboszcz odpowiedzialny za tę świątynię - mogliśmy przeczytać na stronie internetowej Archidiecezji Warszawskiej. Relacja na żywo: Gwiazdy w kościele na pokazie Zienia Falę spekulacji wywołała też sama decyzja wydania zgody na pokaz przez proboszcza i jej motywacje, nawet jeśli miałby on dotyczyć tylko sukien ślubnych. Jak udało się dowiedzieć AfterParty.pl, Maciej Zień zainwestował olbrzymią kwotę w produkcję przedsięwzięcia. Szczegóły dotyczące wydarzenia zostały też spisane w specjalnej umowie, która określała każdy, nawet najmniejszy detal. Maciek myślał o pokazie zorganizowanym w kościele już od dłuższego czasu i przez kilka miesięcy szukał odpowiedniego miejsca. W końcu udało się wynegocjować umowę najmu z parafią św....

Pokaz Macieja Zienia w kościele
ONS
Newsy
Już dziś pokaz nowej kolekcji Zienia w... kościele! Będzie skandal?
Wielkie modowe wydarzenie już dziś w Warszawie

Pokazy Macieja Zienia to najważniejszy modowy punkt w sezonie i wydarzenie, które wszystkie szanowane gwiazdy mają zapisane w kalendarzu. Jego kreacje przychodzą podziwiać największe nazwiska ze świata show-biznesu. Przypomnijmy: Plejada gwiazd na pokazie Zienia Zień od lat znany jest z tego, że jego pokazy są dopracowane pod kątem wizualnym do granic możliwość i są prawdziwym spektaklem. Poczucie estetyki projektanta cieszy się dużym uznaniem, nie dziwi więc fakt, że prezentacje nowych kolekcji wzbudzają emocje. Tym razem jednak Maciej postawił na bardzo kontrowersyjne rozwiązanie - już dziś w Warszawie  odbędzie się pokaz jego najnowszych projektów, który odbędzie się... w kościele. O dokładnej lokalizacji została poinformowana tylko wyselekcjonowana osobiście grupa gości. Myślę, że ta tajemnica dodaje smaku i gwarantuje moim gościom to, że zjawią się na pewno Ci zaproszeni, ponieważ to ode mnie zostanie wysłany ten sms z informacją o lokalizacji. To takie nowe, personalne podejście i użycie nowych technologii - wyznał w "Dzień Dobry TVN" Maciej Zień. Redakcja AfterParty.pl będzie obecna na dzisiejszym pokazie, a wy będziecie mogli śledzić relację na żywo ze zdjęciami z wydarzenia już od 21:00 na łamach naszego serwisu. Zapraszamy! Zobacz: Siwiec z nową fryzurą na pokazie Zienia   Gwiazdy na majowym pokazie Macieja Zienia:

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik