Kontrowersje wokół pokazu Zienia w kościele
ONS
Newsy

Zień wydał fortunę na wynajęcie kościoła na pokaz mody!

Wiemy ile projektant zapłacił parafii

W piątek odbył się pokaz najnowszej kolekcji Macieja Zienia "Jestem". Pokazy Zienia to zawsze najważniejszy punkt sezonu w polskiej modzie, ale tym razem wydarzenie przebiegło w atmosferze skandalu. Prezentacja kolekcji odbyła się bowiem w... kościele. Przypomnijmy: Gwiazdy w drodze do kościoła na pokaz Zienia

Pokaz wywołał mnóstwo kontrowersji, a Kuria Warszawska wydała nawet specjalne oświadczenie, w którym przeprosiła wszystkich urażonych wydarzeniem i zasugerowała, że proboszcz parafii św. Augustyna został przez organizatorów wprowadzony w błąd i poinformowano go jedynie o zamkniętym pokazie sukien ślubnym.

W związku z prezentacją projektów mody, jaka odbyła się w dn. 8 listopada br. w kościele św. Augustyna w Warszawie, Kuria Archidiecezji Warszawskiej oświadcza, iż Ks. Proboszcz parafii wyraził zgodę na powyższą prezentację w dobrej wierze i z zapewnieniem, że będzie to zamknięty pokaz strojów ślubnych. W rzeczywistości odbył się typowy pokaz mody, co stanowi nadużycie zarówno w stosunku do sakralności miejsca, jakim jest świątynia, jak również wobec zaufania, jakie wykazał Ks. Proboszcz odpowiedzialny za tę świątynię - mogliśmy przeczytać na stronie internetowej Archidiecezji Warszawskiej.


Relacja na żywo: Gwiazdy w kościele na pokazie Zienia

Falę spekulacji wywołała też sama decyzja wydania zgody na pokaz przez proboszcza i jej motywacje, nawet jeśli miałby on dotyczyć tylko sukien ślubnych. Jak udało się dowiedzieć AfterParty.pl, Maciej Zień zainwestował olbrzymią kwotę w produkcję przedsięwzięcia. Szczegóły dotyczące wydarzenia zostały też spisane w specjalnej umowie, która określała każdy, nawet najmniejszy detal.

Maciek myślał o pokazie zorganizowanym w kościele już od dłuższego czasu i przez kilka miesięcy szukał odpowiedniego miejsca. W końcu udało się wynegocjować umowę najmu z parafią św. Augustyna, a koszt pokazu wyniósł 100 tysięcy złotych. Nie jest tajemnicą, że proboszcz kościoła znaczną część tej kwoty miał przeznaczyć na odrestaurowanie obiektu, głównie dzwonnicy. Warunki współpracy były jasne od samego początku i wszystko zostało określone w umowie, łącznie z faktem, że zdjęcia gwiazd i modelek były autoryzowane przez samych księży - zdradza w rozmowie z AfterParty.pl osoba z otoczenia projektanta.


Cel został osiągnięty, bo o pokazie Zienia wciąż mówią wszyscy. Udana promocja?

Zobacz: Tyszka o pokazie Zienia w kościele: "Modelki wstydzą się swojego udziału"


 

Gwiazdy na pokazie Zienia w kościele:

Kontrowersje wokół pokazu Zienia w kościele
ONS
Newsy
Już dziś specjalna msza PRZEBŁAGALNA za pokaz Zienia w kościele!
Proboszcz chce odkupić winy po skandalu

Z pewnością jednym z największych skandali w tym roku był pokaz najnowszej kolekcji Macieja Zienia zorganizowany w kościele. Projektant zapłacił prawdziwą fortunę, żeby zrealizować swoje marzenie o pokazie w świątyni. Przypomnijmy: Zień wydał fortunę na wynajęcie kościoła na pokaz mody! Już kilkadziesiąt po pokazie proboszcz parafii św. Augustyna i Kuria Warszawska przeprosiły parafian za udzielenie pozwolenia na jego organizację, sugerowano też, że projektant obiecywał "tylko" pokaz sukien ślubnych, a nie regularne show. Wierni poczuli się na tyle dotknięci, że poinformowano dziś o specjalnym nabożeństwie przebłagalnym za zgorszenie wywołane pokazem Zienia. W związku z pokazem mody w naszym kościele i zgorszeniem spowodowanym poprzez to wydarzenie zapraszamy Parafian do udziału w piątek 15 listopada br. we Mszy Św. o godz. 18.30 oraz w nabożeństwie przebłagalnym do godz. 21.00. Ks. Proboszcz i księża pracujący w parafii - możemy przeczytać na stronie internetowej parafii św. Augustyna w Warszawie. Dokładnie tydzień temu o tej porze modelki przygotowywały się do pokazu we wnętrzach kościoła. Myślicie, że Maciej Zień również powinien wystosować oficjalne przeprosiny? Zobacz: Tyszka o pokazie Zienia: "Modelki wstydziły się swojego udziału"   Gwiazdy w drodze do kościoła na pokaz Macieja Zienia:

Korwin we "Wprost" o pokazi Zienia w kościele
AKPA
Newsy
Korwin o Zieniu: Tania i żenująca prowokacja w celu zdobycia rozgłosu
Karolina jest zażenowana skandalami z udziałem projektanta

Chociaż od pokazu kolekcji Macieja Zienia na sezon wiosna/lato 2014, który odbył się w kościele minął już ponad tydzień, to cały czas nie milkną dyskusje w tym temacie. O głośnej sprawie, która zbulwersowała duchownych, jak i wiele prawicowych oraz konserwatywnych ruchów, wypowiedziało się wielu publicystów, dziennikarzy i ludzi związanych z modą. Dziś swoje trzy grosze dorzuciła Karolina Korwin Piotrowska . Zobacz: Zień wydał fortunę na wynajęcie kościoła na pokaz mody! W felietonie dla tygodnika "Wprost" dziennikarka nie szczędziła ostrych słów krytyki w stosunku do projektantka. Dziennikarka zarzuciła Zieniowi m.in. kopiowanie pokazu mody kościelnej z filmu "Rzym" Federico Felliniego. - Modelki paradowały, a jedna nawet skręciła nogę, chodząc po kościelnej posadzce w rytm muzyki do "Dziecka Rosemarty i "Tajemnicy Brokeback Mountain". Zień reklamę miał ogromną, a emocje przypominały te przed promocjami w dyskontach. Prawicowe media oszalały. Kuria wydała oświadczenie, w którym przepraszała za to wydarzeni, bo według niej miał to być pokaz sukni ślubnych. Tajemniczy informatorzy brukowych portali mówili, że Zień miał zgodę Watykanu... W dalszej części swojego tekstu Karolina podtrzymuje swoje słowa, że cały modowy spektakl był w złym - jak na polskie warunki - guście i jej zdaniem za wszelką cenę miał wywołać jak największy rozgłos. - Niesmak był potężny. Wielu poczuło się skrępowanych sytuacją, ale póki modelki miały na sobie majtki, kościelne "decorum" zostało zachowane. Widać ciuszki były takie sobie i trzeba było je przykryć skandalikiem. Newsów oraz dyskusji w telewizji, gazetach i internecie na temat tego "wydarzenia" było znacznie więcej niż po udanym pokazie Gosi Baczyńskiej na haute couture w Paryżu. To dowód na skretynienie mediów. I to jest najsmutniejsze. Bo tania i żenująca prowokacja,...

Kontrowersje wokół pokazu Zienia w kościele
ONS
Newsy
Zień stracił sponsorów przez pokaz w kościele!
"Nie czuję, że sprofanowałem to miejsce"

Nie milkną echa po pokazie Macieja Zienia , który projektant zorganizował w jednym z warszawskich kościołów. Wydarzenie spotkało się z mieszanym odbiorem, a szczególnie oburzeni byli parafianie, którzy nawet modlili się za sprofanowany w ich mniemaniu kościół. Przypomnijmy: Zorganizowano specjalną mszę PRZEBŁAGALNĄ za pokaz Zienia w kościele Dziś rano projektant był gościem w studio "Dzień Dobry TVN", aby po raz pierwszy od czasu pokazu wyjaśnić, skąd pomysł na jego organizację i jak wyglądały kulisy tego kontrowersyjnego przedsięwzięcia. Zień wyznał, że pomysł pokazu w kościele wyniknął z faktu, iż sama kolekcja była inspirowana religijnymi motywami. Jestem osobą myślącą i wiem, w jakim kraju żyję. Nigdy nie traktowałem Polski jako kraju, który będzie mnie ograniczał. Dlaczego pokaz w kościele? Cała kolekcja była inspirowana motywami religijnymi, na przykład cięcia w kreacjach inspirowane były żebrowaniem sklepień - tłumaczył Zień w "Dzień Dobry TVN". Jak udało się namówić parafię na organizację wydarzenia? Według relacji Macieja nie było specjalnie skomplikowane, wręcz przeciwnie - po pierwszych wątpliwościach ze strony samego projektanta to proboszcz miał być osobą motywującą do zorganizowania pokazu według pierwotnego pomysłu. Poszedłem do proboszcza, zapytałem o zgodę. Proboszcz był na tak. Powiedział wręcz, że to może być nowy i fajny sposób na pokazania kościoła. Potem, gdy mówiłem mu, że trochę się boję, on odpowiadał "wymyśliłeś, to teraz rób". Przedstawiłem proboszczowi zarówno stroje, jak i muzykę z pokazu do akceptacji. Nie zapłaciłem nic proboszczowi za pokaz - twierdzi projektant. Wydarzenia i wypowiedzi przedstawicieli kościoła już po pokazie zdają się jednak mówić co innego. Skąd taka zmiana? Zień zarzeka się, że nie sprofanował tego miejsca, a podobnego...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner