Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Najnowsza Viva!
Viva!
Newsy

3xMiss na okładce! "Dojrzałość jest czymś wyjątkowym. Nie trzeba się jej bać"

Kręglicka, Wachowcz i Sworowska. Uroda pomogła im wspiąć się na szczyt. Czy teraz jest ważna?
Uroda przemija? Nie każda. Można być pięknym i dojrzałym, budzić jeszcze większy zachwyt, niż mając lat naście. Jak teraz patrzą na swoje dokonania i czy atrakcyjność wciąż im pomaga?

Ewa, jak to robisz, że tak pięknie wyglądasz?

Ewa Wachowicz: Wstaję rano i uśmiecham się do siebie i wszystkich dookoła. Jak powiedziała Bogna Sworowska na sesji, uśmiech ujmuje co najmniej 10 lat.
Bogna Sworowska: To spotkanie na sesji do VIVY! było niezwykłe. Okazało się, że możemy długo się nie widzieć, a mamy mnóstwo wspólnych tematów i bardzo się o siebie troszczymy. I cały dzień powtarzałyśmy sobie, że jesteśmy takie ładne (śmiech). Rozmawiałyśmy o tym, że nie chcemy mówić o tym, co przemija, tylko o tym, co przed nami. Wydaje mi się, że dojrzałość jest czymś wyjątkowym i ludzie nie powinni się jej bać.

Jesteście dowodem na to, że bycie dojrzałym jest fantastyczne.

Bogna Sworowska: Absolutnie. Każda z nas uprawia zawód połączony z pasją, każda dba o siebie, nie zgubiłyśmy naszej naturalności.  To jasne, że trzeba o siebie dbać, przecież wyglądamy tak, jak o siebie dbamy, to dotyczy jedzenia, jak i całej reszty. Jak zobaczyłam podczas sesji ciało Anety, wpadłam w szał ćwiczeń...  (stała się najlepszą motywacją).
Aneta Kręglicka: Zauważam, paradoksalnie, że im jestem starsza, mężczyźni są wobec mnie odważniejsi, komplementują mnie, kiedyś bali się do mnie podejść. Zdarza mi się, że kiedy mam "lepszy" dzień ( śmiech), mówię do siebie: "Nie jest z tobą tak źle". Gdy byłam młodsza, nie doceniałam swojej urody, teraz to się zmieniło, polubiłam i zaakceptowałam siebie, poza tym zdobyłam doświadczenie – to ono jest moją siłą i daje mi poczucie wartości.
Ewa Wachowicz: W okolicach czterdziestki rośnie świadomość własnego ciała i samego siebie. Zaczynamy odróżniać rzeczy ważne od tych, którymi nie należy sobie kompletnie zawracać głowy. Uwielbiam, kiedy mężczyźni mnie komplementują. Ale ja też lubię komplementować innych, choćby w moim programie "Ewa gotuje" czy "Top Chef". Dużo ćwiczę, ale z tego, co wiem,
Aneta Kręglicka ćwiczy więcej ode mnie (śmiech).

Kiedy dotarło do Was, że jesteście piękne?

Ewa Wachowicz: Trudno powiedzieć, bo wychowałam się w cudownym domu i zawsze od mamy słyszałam, że jestem najpiękniejsza na świecie. Konkurs Miss Polonia sprawił, że moje życie fantastycznie się potem potoczyło, tyle tylko, że udział w takim konkursie nigdy nie był moim marzeniem. Ale jak w to weszłam i zobaczyłam, że to świetna zabawa, która w dodatku zaspokajała moją ciekawość świata i ludzi, poczułam się jak w bajce. W 1992 roku na półfinałach Miss Polonia mogłam poznać Jerzego Antkowiaka, najsłynniejszego projektanta polskiej mody. Nie będę mówiła, co to znaczyło dla 21-letniej dziewczyny z niewielkich Klenczan, że mogła nosić jego kreacje.
Aneta Kręglicka: Patrząc na moje zdjęcia z dzieciństwa, trudno było przypuszczać, że powalczę kiedyś urodą. No faktycznie, oczy miałam zawsze ogromne, ale poza tym... bez szaleństw. Wprawdzie na szkolnych balach zdobywałam tytuł królowych, ale dopiero w liceum przekonałam się, co to znaczy mieć powodzenie.  Pamiętam, że w któryś Dzień Kobiet przyszło do mnie jednocześnie ośmiu kolegów z kwiatami. Żaden nie chciał pierwszy wyjść i opuścić mojego malutkiego pokoiku, więc siedzieliśmy tak wszyscy w konsternacji przez parę godzin.

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Finalistki Miss Polonia 2018
AKPA
Newsy
Finalistki już gotowę na wielką galę Miss Polonia 2018! Znamy szczegóły wyborów
Jak się prezentowały?

    Wielki finał Miss Polonia 2018 zbliża się wielkimi krokami! Gala finałowa wyborów odbędzie się 10 listopada w Hotelu Narvil Conference & Spa. Tam też odbyła się w ostatnich dniach oficjalna prezentacja 20 finalistek. Która z nich zdobędzie tytuła najpiekniejszej?   Zobacz:  Finalistki Miss Polonia 2018 w gorącej sesji. Zajrzyj z nami za kulisy konkursu na najpiękniejszą Polkę!     Jedna z finalistek zostanie Miss Polonia i przejmie wartą ponad 50 tys. zł bursztynową koronę z rąk poprzedniej miss - Agaty Biernat. Będzie też reprezentować nasz kraj na wyborach Miss World, Miss Universe czy Miss Grand International!   Szczegóły gali Miss Polonia 2018 Galę Miss Polonia 2018 w Narvil Conference & Spa nad Zalewem Zegrzyńskim poprowadzą Patricia Kazadi i Olivier Janiak. W jury konkursu zasiądą m.in. Ewa Wachowicz – Miss Polonia 1992 i Wicemiss World 1992, Aleksandra Stajszczak – Miss Polonia 1993, Tomasz Ciachorowski – aktor, znany m.in. z serialu "M jak miłość", Stefano Terrazzino – tancerz i piosenkarz znany z "Tańca z gwiazdami",  czy aktor "Na Wspólnej" Michał Mikołajczak. Przed nimi trudny wybór:     Zobacz:  Wybierz Miss Polonia 2018 z Party.pl! Która z nich zostanie następczynią Agaty Biernat? PLEBISCYT   Przypomnijmy, od wyborów Miss Polonia swoje kariery zaczynały m.in. Aneta Kręglicka, Ewa Wachowicz, Marcelina Zawadzka, czy Paulina Krupińska. Miss Polonia 2016 była  Izabella Krzan, obecnie współprowadząca "Koło fortuny".   Zobacz też:  Która Miss Polonia ładniejsza? Izabella Krzan czy nowa Miss Agata Biernat? Zdania są mocno podzielone...   Zdjęcia z prezentacji finalistek Miss Polonia:

Miss podbijają polską telewizję
ONS
Newsy
Kręglicka, Krupińska i Zawadzka - Dzięki Miss Polonia stały się gwiazdami
Tej jesieni zobaczymy wszystkie trzy w dużych produkcjach

W jesiennych ramówkach największych stacji telewizyjnych w Polsce nie zabraknie pięknych kobiet. Szczególną uwagę przykuwa modowe show "Projektanci na start", w którym zobaczymy Anetę Kręglicką i Marcelinę Zawadzką . Przypomnijmy: Wielka gwiazda poprowadzi nowe modowe show Konkursy Miss Polonia od zawsze cieszyły się dużą popularnością, a dla ich uczestniczek bardzo często były to drzwi do dużej kariery. Przekonała się o tym również Paulina Krupińska , zdobywczyni tytułu za rok 2012, dla której korona miss była przepustką do kariery w show-biznesie. Paulina gościła m.in. u Kuby Wojewódzkiego. Jak udało się dowiedzieć AfterParty.pl,  Krupińska będzie twarzą Pytania na Śniadanie. Piękna miss poprowadzi cykl, podczas którego będzie uprawiać różne sporty i pokazywać jak można pielęgnować i dbać o ciało. Paulina obecnie przygotowuje się też do wyborów Miss Universe, które odbędą się w Rosji. Zobacz: Piękna Miss Polonia na imprezie u rosyjskiego miliardera Podobnie potoczyły się losy Marceliny Zawadzkiej , która najpierw zachwyciła jurorów i telewidzów konkursu miss, by potem podbić również salony. Opłaciło się - Marcelinę zobaczymy w roli prowadzącej program "Projektanci na Start" transmitowany przez stację FoxLife. W tym samym show przewodniczącą jury będzie Aneta Kręglicka - chyba najbardziej znana miss w Polsce i na świecie, która jest żywym przykładem, że uroda i inteligencja mogą iść w parze. Równie dobrze w show-biznesie radzą sobie też inne miss - Bogna Sworowska , która wciąż jest obecna na salonach, a na co dzień zajmuje się prowadzeniem świetnie prosperującej agencji PR. Markę ze swojego nazwiska wyrobiła też Ewa Wachowicz - prowadzi swój program w telewizji oraz aktywnie promuje różnego rodzaju produkty. Będziecie kibicować polskim miss tej jesieni?...

Aneta Kręglicka
Marek Straszewski
Newsy
Aneta Kręglicka ciągle marzy
Dokładnie 20 lat temu Aneta Kręglicka zdobyła tytuł Miss World. Studentka z Trójmiasta z dnia na dzień stała się celebrytką. Co robi teraz? I czy tytuł Najpiękniejszej wpłynął na jej życie?

– Dwadzieścia lat temu „Wiadomości” nie rozpoczęły się od żadnych politycznych informacji. Prowadzący program z przejęciem ogłosił, że to Polka została najpiękniejszą kobietą na świecie. To było 22 listopada. Planuje Pani jakąś fetę z okazji okrągłej rocznicy? Aneta Kręglicka: Znowu będziemy rozmawiać o konkursie? (śmiech). No tak, w tym roku jestem poważną jubilatką, może faktycznie jest więc powód, aby trochę powspominać. Ale fety nie przewiduję. Na pewno. Mimo upływu 20 lat wciąż pamiętam ten pokonkursowy szok. Nie zdawałam sobie sprawy, że właśnie stałam się własnością publiczną i że odtąd moje życie będzie dzieliło się na dwa etapy – przed i po konkursie. Wtedy w Polsce nie było tabloidów, tylu kolorowych gazet. Nie wiedziałam, jak wygląda życie celebryta, a tu nagle się nim stałam. Szczerze mówiąc, nie lubiłam tego już od pierwszego momentu. – Od czasu konkursu, kiedy patrzy Pani rano w lustro, myśli sobie Pani: Rzeczywiście jestem piękna? Aneta Kręglicka: W życiu! Nigdy tak o sobie nie myślałam. Zawsze byłam pełna wątpliwości. W czasach szkolnych wręcz zaskoczona, że interesowali się mną koledzy ze starszych klas. Dzisiaj moje samopoczucie w tej sprawie nie zmieniło się wcale. Potwierdzeniem tego może być ostatnia wypowiedź moich przyjaciółek udzielona na mój temat jednej ze stacji telewizyjnych. Rozbawiły mnie ogromnie. Nie byłam na nagraniu. Materiał obejrzałam tuż przed emisją. Dziewczyny, z którymi przyjaźnię się od 15 lat, powiedziały, że zawsze rozbraja je moja nieświadomość własnych atutów. W sytuacjach towarzyskich, w których zwracają mi uwagę, mówiąc: „Popatrz, jak ten facet na ciebie patrzy”, zawsze zdziwiona odpowiadam: „Na mnie? No co ty? On patrzy na ciebie”. – Nie uważa się Pani za piękną kobietę?...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner