Bogna Sworowska

Bogna Sworowska pod koniec XX wieku zakończyła karierę modelki, jednak mimo to cały czas uznawana jest za jedną z najpiękniejszych Polek. Sukces zapewniły jej tytuły II wicemiss i Miss Foto podczas wyborów Miss Polonia 1987, dzięki czemu udało jej się wyjechać do USA. W Stanach Zjednoczonych zaczęła spełniać się zawodowo. Pojawiała się między innymi na okładce prestiżowego magazynu "Playboy". Niespodziewanie w 1998 roku postanowiła zerwać z modelingiem. Prywatnie Bogna Sworowska przeżyła dramat, kiedy to na jej oczach zginął jej przyszły mąż. Obecnie jest w związku z malarzem i grafikiem Rafałem Olbińskim. Zobacz, jak wyglądała jej kariera!

Imię: Bogna

Nazwisko: Sworowska

Nazwisko panieńskie: Sworowska

Pseudonim: brak

Wzrost: 178 cm

Data urodzenia: 10.05.1967 r.

Znak zodiaku: byk

Zawód: modelka

Osoby - związki: - partner Siergiej (od 1991 r. do 1994 r.), który zginął na jej oczach w Paryżu; - partner Paweł Deląg; - partner Rafał Olbiński (obecnie), malarz i grafik.

Rodzice: brak informacji

Dzieci: syn Ivan (ur. 2004 r.)

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Bogna Sworowska urodziła się 10 maja 1967 roku w Warszawie. Już jako nastolatka została dostrzeżona przez Lidię Popiel i fotografa Marka Czudowskiego, którzy zauważyli w niej wielki potencjał i umożliwili wejście do świata mody. W wieku zaledwie 16 lat zdobyła pierwszy międzynarodowy kontrakt, pozwalający jej na wyjazd do Mediolanu. Potem wyjechała do Chicago, gdzie zdołała trafić na okładkę magazynu "Playboy". Choć jej kariera w Stanach Zjednoczonych rozkwitała, w 1998 roku zakończyła ją i wróciła do Francji. Argumentowała to tęsknotą za przyjaciółmi. Przez dwa lata pracowała w biurze architektury dekoracyjnej w dziale marketingu i komunikacji społecznej, a także współtworzyła agencję public relations. W 1999 roku wróciła z kolei do Polski, przez pewien czas pełniła funkcję rzecznika prasowego telewizji TVN. Do 2020 roku była wspólnikiem w BIS! Błasikiewicz i Sworowska Agencja Public Relations, agencji full-service, współpracującej z firmami reprezentującymi rozmaite sektory, m.in. modę, produkty luksusowe, bankowość oraz medycynę. Wśród klientów agencji BIS! związanych z modą znajdują się: SI-Mi, Lookbook, 303 AVENUE, CH Carolina Herrera oraz Mokobelle. Prywatnie Sworowska przeżyła wielki dramat. Na początku lat 90. poznała się z Siergiejem, człowiekiem biznesu, pośredniczącym w interesach między Francją i Rosją. W 1994 roku miało dojść do ich ślubu, ale na kilka tygodni przed ceremonią jej wybranek został zastrzelony. Po długim dochodzeniu do siebie Sworowska na krótko związała się z Paweł Delągiem. Po czterech latach od tragicznej śmierci narzeczonego poznała innego mężczyznę, z którym w 2004 roku doczekała się syna Ivana, poczętego metodą in vitro. Obecnie jest w związku z malarzem i grafikiem Rafałem Olbińskim.

Znana z: sukcesu podczas wyborów Miss Polonia w 1987 roku. Sworowska podczas finału otrzymała dwa tytuły: II wicemiss oraz Miss Foto. Dwa lata wcześniej pojawiła się w teledysku do piosenki "Na Twojej orbicie" grupy Mad Money. W 1990 roku została pierwszą Polką, która pojawiła się na okładce prestiżowego magazynu "Playboy". Po zakończeniu kariery modelki Sworowska nieco usunęła się w cień i nie pokazywała w przestrzeni publicznej. W 2013 roku pojawiła się w jednym z odcinków popularnego programu kulinarnego "Top Chef". Od momentu związania się z Rafałem Olbińskim rzadko pojawia się na ściankach czy imprezach branżowych. Aktualnie była modelka często i chętnie dzieli się informacjami ze swoimi fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Funkcja w filmie: brak

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
  • II wicemiss i Miss Foto podczas wyborów Miss Polonia 1987.
  • Link Instagram: @bognasworowskaLink FB: @BognaSworowska
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index