Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
Dorota Wellman skrytykowana za udział w reklamach Lidla
ONS
Newsy

Dorota Wellman ostro skrytykowana za udział w reklamie Lidla. Dlaczego?

Klub Jagielloński apeluje do dziennikarki

Kilka tygodni temu okazało się, że po trzech latach kampanii promocyjnej sieci sklepów Lidl z udziałem Karola Okrasy i Pascala Brodnickiego, marka zdecydowała się zatrudnić do reklam nową gwiazdę. Została nią Dorota Wellman. Prowadząca Dzień Dobry TVN za udział w spotach promocyjnych zgarnie niezłą sumę. Według obliczeń Forbes Wellman może liczyć nawet na 400 tysięcy złotych rocznie! Zobacz: Dorota Wellman na reklamach Lidla zarobi fortunę!


Niestety, okazuje się,że udział Doroty Wellman w reklamach Lidla nie wszystkim się spodobał. Jak donoszą Wirtualnemedia Klub Jagielloński, którego misją jest "podtrzymywanie i szerzenie republikańskiego sposobu myślenia o Polsce, jako o wartościowej części kultury europejskiej i dobru wspólnym godnym najwyższej troski", wystosował list do dziennikarki. Co w nim napisali?
 

- Po pierwsze, sieć Lidl znana jest z ograniczania praw pracowniczych. W sierpniu media informowały, że druga próba stworzenia związków zawodowych w dyskontach Lidla spaliła na panewce: po 2,5 roku Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w sieci przestała istnieć.W doniesieniach prasowych możemy znaleźć wstrząsające informacje dotyczące praktyki zastraszania pracowników, którzy chcieli korzystać z gwarantowanego art. 59 Konstytucji RP prawa do zrzeszania się. Na tym tle niepokojąco wygląda informacja, że od początku 2014 roku kontrole Państwowej Inspekcji Pracy wykazały 106 naruszeń praw pracowniczych w placówkach sklepu (...) Powszechnie wiadomo, że żywność w Lidlu ani nie jest specjalnie tania (co pokazują różne zestawienia tzw. koszyków zakupowych), ani też nie jest to sieć otwarta na lokalnych, czyli polskich producentów (...)Pani zaangażowanie w kampanie reklamowe, jako osoby powszechnie znanej z wrażliwości społecznej, może być przez wielu konsumentów traktowane również jako swoiste świadectwo odpowiedzialności społecznej firmy, w której kampanii Pani występuje. Zwracamy się zatem do Pani z prośbą o życzliwe o rozważenie wskazanych wątpliwości. Być może nawet najszlachetniej wydane pieniądze zarobione w kampanii reklamowej nie są warte uwiarygodniania wśród konsumentów firmy, której działania budzą zarówno poważne wątpliwości co do szeroko pojmowanych kosztów społecznych oraz powszechne wątpliwości natury etycznej.Jak podaje serwis Wirtualnemedia.pl Dorota Wellman nie odpowiedziała na zamieszczony w sieci list.

Dorota Wellman na prezentacji biżuterii Ad Butter


Dorota Wellman przed studiem TVN

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Kto w reklamach Lidla poza Dorotą Wellman?
ONS
Newsy
Nie tylko Wellman i Okrasa! Anna Mucha i Borys Szyc też wystąpili w reklamach Lidla
Wystąpili w jednym ze spotów!

To chyba jedna z najgłośniejszych kampanii reklamowych w Polsce! Dorota Wellman i Karol Okrasa zostali twarzami sieci marketów LIDL! Dziennikarka już jest krytykowana za wzięcie udziału w kampanii! Zobacz: Dorota Wellman ostro skrytykowana za udział w reklamie Lidla. Dlaczego? W środę odbyła się konferencja Lidla, gdzie oficjalnie przedstawiono wszystkich ambasadorów marki. Okazuje się, że Dorota i Karol, poza spotami, poprowadzą również mini talk-show. W TVP w każdą niedzielę będą spotykać się z gwiazdami. Wśród nich znajdą się m.in. Francuzka Elisabeth Duda czy... Stefano Terrazzino, który wystąpił również w jednym ze spotów reklamowych. A wraz z nim... Anna Mucha i Borys Szyc ! Kampania rusza dziś, a więc reklam z Dorotą, Karolem, Anią, Borysem i Stefano można już wypatrywać w telewizji! Zaskoczeni? Zobacz: Dorota Wellman na reklamach Lidla zarobi fortunę!  

Kuba Wojewódzki kpi z Doroty Wellman
ONS
Newsy
Dorota Wellman przekazała 300 tysięcy złotych na cele charytatywne. Kuba Wojewódzki: Co z resztą?
Zaskakujące słowa dziennikarza

Dorota Wellman za kampanię Lidla otrzymała potężną gażę. 300 tysięcy  przekazała na cele charytatywne ! Jednak Kuba Wojewódzki ma wątpliwości czy jest to cała gaża, którą dziennikarka oddała potrzebującym... Kuba Wojewódzki o Dorocie Wellman W swoim felietonie dla "Polityki" dziennikarz TVN wyraził swoją wątpliwości co do reszty pieniędzy. Choć uważa, że jest to piękny gest, zastanawia się, dlaczego dyskont zapłacił tak mało koleżance z branży: To piękny gest dużego serca i trochę mniejszego portfela Dorota Wellman, która została nową twarzą firmy Lidl i postanowiła przekazać całe swoje honorarium na cele charytatywne - 300 tysięcy złotych. Niestety nie podała informacji, co z resztą kasy. Bo jeśli to całość to jak przystało na dyskont nie przesadzili z ceną - napisał Wojewódzki. W mediach już pojawiły się wątpliwości  ile tak naprawdę Dorota Wellman otrzymała za kampanię Lidla . Jednak czy insynuacje Kuby są tu na miejscu? Jak uważacie?   Zobacz także: Nie tylko Wellman i Okrasa! Anna Mucha i Borys Szyc też wystąpili w reklamach Lidla

Dorota Wellman zarobi na reklamach Lidla 400 tysięcy złotych
Newsy
Dorota Wellman na reklamach Lidla zarobi fortunę!
Kampania może potrwać nawet trzy lata!

Zatrudnienie Doroty Wellman jako nowej ambasadorki sieci sklepów Lidl wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Dziennikarka TVN wzbudza sympatię widzów, a spoty z jej udziałem już biją rekordy popularności. W kampanii reklamowej weźmie udział także... Karol Okrasa . Zobacz: Karol Okrasa nie odchodzi z reklam Lidla! Będzie wspierał Dorotę Wellman Wszyscy zastanawiają się, ile Dorota Wellman zarobi za reklamowanie Lidla. Forbes wyliczył, że będzie to aż... 400 tys. złotych rocznie! A ponieważ kampania może potrwać nawet 3 lata (tak jak było to z Pascalem i Okrasą) - daje to sumę ponad 1,2 mln złotych! Wcześniejsi ambasadorowie marki mogli cieszyć się gażą w wysokości około 250 tysięcy złotych za rok. Jesteśmy pod wrażeniem! Zobacz: Dorota Wellman szczerze o sobie: "Wydaję się za bezczelna"  

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner