Pascal Brodnicki

Pascal Brodnicki to jeden z najbardziej znanych Francuzów w Polsce. Jest kucharzem i autorem wielu książek z przepisami. Był także aktorem dubbingowym w polskiej wersji językowej takich produkcji jak "Iniemamocni" oraz "Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości".

Imię: Pascal Victor Raymond

Nazwisko: Brodnicki

Pseudonim: brak

Wzrost: 1,96 m

Data urodzenia: 05.09.1976 r.

Znak zodiaku: Panna

Zawód: kucharz, osobowość telewizyjna, autor książek kucharskich

Osoby - związki:
 • Pascal Brodnicki niewiele mówi na temat swojego życia prywatnego. Wiadomo jednak, że kucharz w 2004 roku poznał Agnieszkę Mielczarek i przez wiele lat stanowili zgraną parę. Wzięli także ślub. W lutym 2021 roku pojawiły się doniesienia o tym, że małżeństwo zdecydowało się na rozwód, ponieważ w ich związku nie układało się już od kilku miesięcy. Dodatkowo podobno para sprzedała wspólny dom. Od tamtego czasu nie ma żadnych informacji na temat ich rozwodu, jedynie pogłoski. Żadne z małżonków nie zdecydowało się na publiczny komentarz na temat końca związku.


 • Rodzice: Ojciec był Francuzem (zmarł w 2020 roku), a mama jest Polką, jednak brak szczegółowych informacji na ich temat.

  Dzieci: syn Leo

  Rodzeństwo: brak danych

  BIO: Pascal Brodnicki urodził się we Francji i tam spędził swoją młodość. Pracował i uczył się gotowania w takich restauracjach jak "Les Pyreness" we Francji oraz "Chelsea Hotel" w Nowym Jorku. Popularność zdobył dzięki programowi telewizyjnemu "Po prostu gotuj!", który był emitowany na antenie TVN w latach 2004-2009. W 2005 roku pojawił się drugi program z Brodnickim w głównej roli, noszący tytuł "Pascal Express" - w każdym z odcinków była prezentowana krótka propozycja dania. W latach 2012-2014 na antenie TVN Style kucharz prowadził program "Smakuj świat z Pascalem". Pascal Brodnicki występował także w kampaniach reklamowych. Jedną z bardziej znanych była ta marki Knorr, którą można było zobaczyć w telewizji w latach 2005 i 2006. Później Pascal Brodnicki razem z Karolem Okrasą pojawili się w kampanii Lidla, która była emitowana w latach 2012-2015. W 2016 roku kucharz wziął udział w show dla celebrytów "Azja Express", a także zaczął prowadzić własny kanał na YouTube. Brodnicki wydał wiele książek, większość na fali popularności w latach 2005-2007. Ostatnia książka ukazała się w 2018 roku. Obecnie Pascal zaangażowany jest przede wszystkim w prowadzenie własnego kanału na YouTube, gdzie regularnie publikuje filmy na temat kuchni, głównie francuskiej, a także słów z tego języka, które warto znać. Kanał subskrybuje 266 tysięcy osób. Pascal jest osobą medialną, a jednocześnie bardzo skromną, która ze swojej pasji uczyniła sposób na zarabianie pieniędzy. W ten sposób Brodnicki może pracować, robiąc to, co lubi, czyli gotując.

  Znany z: występów w programach kulinarnych oraz napisania wielu książek.

  Funkcja w filmie (wybrane produkcje): - aktor dubbingowy w filmie "Iniemamocni" (2004) - aktor dubbingowy w filmie "Na tropie Marsupilami" (2012) - aktor dubbingowy w filmie "Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości" (2012) - aktor dubbingowy w filmie "Tylko mnie kochaj" (2006)

  Płyty: brak

  Książki:"Po prostu gotuj!" (2005)"Po prostu mi to ugotuj!" (2006)"Po prostu gotuj 2!" (2007)"Dobre życie. Dieta i rozwój z coachem zdrowia" - wydana z Agnieszką Mielczarek (2014)"Kuchnia z pomysłem" (2015)"Tuba smaku" - wydana z Agnieszką Mielczarek, Agatą Stankiewicz, Danielem Brzezińskim i Michałem Gniłka (2018)

  Nagrody: brak informacji

  LINK Instagram: instagram.com/pascal\_brodnicki\_official/

  LINK Facebook: facebook.com/PascalBrodnickiOfficial
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index