Rodzina księżnej Kate
East News
Królowa nie ukrywa swojej niechęci do Kate. Dlaczego?
1/6
Rodzina księżnej Kate
East News

Już dziś do Polski przyjadą księżna Kate i książę William z dziećmi. Z tej okazji postanowiliśmy przybliżyć Wam rodzinę Kate Middleton. Czy wiecie, czym zajmują się jej rodzice - Carole i Michael? Ile ma rodzeństwa? I dlaczego królowa Elżbieta nie do końca za nią przepada? Poznajcie szczegóły!

Zobacz także: Ulubiona marka księżnej? Macie ją w swojej szafie. Zobaczcie najlepsze looki Kate z sieciówek!

Rodzina księżnej Kate - kim są?

Księżna Kate jest najstarszą z trójki dzieci Carole Middleton i Michaela Middletona, którzy nie posiadają żadnych tytułów szlacheckich. Brak odpowiedniego pochodzenia miał na początku przeszkadzać królowej Elżbiecie, która według doniesień, na początku nie akceptowała związku wnuka Williama z Kate. Podobnie jak konserwatywni brytyjscy arystokraci. 

Mimo, że rodzina Kate nie posiada tytułów, posiada ogromny majątek. Kim są rodzice księżnej Kate, i czym się zajmują? Zobaczcie na kolejnych slajdach!

Zobacz także: Nawet księżnej Kate zdarzały się spektakularne wpadki, nie tylko te modowe! Zobaczcie!

2/6
Rodzina księżnej Kate - ojciec i matka, kim są?

Rodzice Kate, Carole i Michael poznali się, pracując razem w sektorze usług lotniczych British Airways. Postanowili jednak założyć swój własny biznes. W 1987 roku powstała ich firma „Party Pieces”, zajmująca się internetową sprzedażą zestawów na przyjęcia ślubne. W ten sposób rodzina dorobiła się prawdziwych milionów. Rodzice Kate ujęli Brytyjczyków skromnością - nie obnoszą się ze swoim majątkiem, a mama księżnej jest ponoć bardzo oszczędna. 

3/6
Rodzina księżnej Kate - ojciec i matka, kim są?

Rodziców Kate było stać na to, żeby wysłać córkę do ekskluzywnej szkoły. Księżna studiowała na elitarnym uniwersytecie St. Andrews (za jeden semestr nauki płaci się tam kilka tysięcy funtów!). To właśnie tam poznała księcia Williama. Była jego fanką od najmniejszych lat. 

Kiedy Kate została żoną Williama, media zaczęły się przyglądać również jej rodzeństwu, zwłaszcza Pippie, a właściwie Philippie Charlotte Middleton, która w Anglii ma status celebrytki. Pippa skończyła studia na kierunku literatury angielskiej na Uniwersytecie w Edynburgu. W 2017 roku wyszła za mąż za miliardera Jamesa Matthewsa.

Zobacz: Bajkowy ślub Pippy Middleton! Tego dnia najbardziej błyszczała jednak księżniczka Charlotte ZDJĘCIA

4/6
Rodzina księżnej Kate - zdjęcia, kim są?

W mediach niewiele miejsca poświęca się bratu księżnej Kate. A szkoda, bo James Middleton, 30-letni biznesmen, to bardzo ciekawa postać.  James studiował prawo, ale rzucił naukę dla własnego biznesu. Jego firma oferuje m.in nadruki zdjęć z Instagramu na specjalnej piance. James unika mediów. W 2015 roku zrobił jednak wyjątek i udzielił wywiadu, w którym opowiadał m.in. o tym, że jest mu przykro, że jest postrzegany jako brat sławnej siostry:

Bardzo ciężko pracuję - tak jak każdy człowiek pracujący i robiący interesy i pomimo faktu, że owszem, jestem bratem kogoś bardzo ważnego, to koniec końców, jestem tylko Jamesem. - mówił w rozmowie z magazynem „TYD”. 

Ciekawostka: James ma dysleksję. 

5/6
Rodzina księżnej Kate - ojciec i matka, kim są?

Rodzina i pochodzenie to jednak nie jedyna "kość niezgody" między Kate a królową Elżbietą. Królowej nie podobały się skandale wywoływane przez Pippę Middleton, ale również niektóre zachowania samej Kate. Znana z perfekcjonizmu brytyjska monarchini, wciąż zarzuca żonie Williama, że popełnia małe wpadki i gafy, za które pokochali ją Brytyjczycy. Kate jednak stawia sobie za wzór Elżbietę II:

Ma najwspanialszy uśmiech i myślę, że samym tym uśmiechem może dawać ludziom mnóstwo radości. Jest pełna godności i spokoju. Spędzając z nią czas, czujesz, że przebywasz z człowiekiem, a nie z królową. (…) Bycie matką i wykonywanie wszystkich obowiązków związanych z pełnioną funkcją – nie wiem, jak królowa to połączyła mając czworo dzieci. Żeby się z tym uporać, trzeba być kimś wyjątkowym - mówiła z podziwem księżna Kate.

6/6
Rodzina księżnej Kate - ojciec i matka, kim są?

W 2015 roku w Anglii wybuchł mały skandal. Kate miała zatrudnić ponoć swoich rodziców do pracy! Carol i Michael mieli zostać mianowani administratorami posiadłości Ammer Hall, którą Middleton i William otrzymali od królowej Elżbiety. Nie spodobało się to Brytyjczykom. 

Zobacz: Księżna Kate naraziła się Brytyjczykom. Zatrudniła swoich rodziców

Ciekawostki: Tuż przed ślubem Kate i William, rodzina Middleton otrzymała herb, na którym widnieją trzy żołędzie dębu – symbolizujące trójkę rodzeństwa (Kate, siostrę Pippę oraz brata Jamesa) umieszczone dwie nad i jedna pod złotą krokwią (szewron), która nawiązuje do panieńskiego nazwiska matki Kate (Goldsmith), dwie przylegające do krokwi linie symbolizują wzgórza z rodzinnej miejscowości panny młodej. (za wikipedia.pl).