Król Karol zrywa z tradycjami świątecznymi
Maja Smiejkowska/Press Association/East News / Andrew Matthews/Press Association
Newsy

Król Karol III porzuca bożonarodzeniowe zwyczaje i wprowadza nowe zasady. Brytyjczycy w szoku!

Król Karol III wprowadza kolejne zasady! Te dotyczące Bożego Narodzenia budzą spore emocje. Nowy król ma zupełnie inne podejście do tradycji niż Elżbieta II?

Król Karol III objął włądzę w wieku 74 lat i naprawdę długo czekał na to, aby zasiąść na tronie. Już wcześniej wiele mówiono na temat jego nowoczesnego podejścia do wielu tematów, a teraz okazuje się już wprowadził pierwsze zmiany. Po zrezygnowaniu z kontrowersyjnego francuskiego smakołyku, jaki był podawany na dworze królewskim teraz przyszedł czas na nowe zasady dotyczące świąt Bożego Narodzenia. Z czego tym razem zrezygnował król Karol III?

Dlaczego po śmierci królowej jest mniej kwiatów niż po śmierci księżnej Diany? Znamy odpowiedź!

Król Karol III porzuca bożonarodzeniowe tradycje i wywołuje kontrowersje!

Już teraz wiadomo, że król Karol III będzie zupełnie innym monarchą niż jego matka Elżbieta II, która sprawowała tę funkcję przez 70 lat. Król już zjednał sobie serca obrońców zwierząt decydując się na rezygnację z kontrowersyjnego francuskiego przysmaku bożonarodzeniowego, jaki jest foie gras, do niedawno podawanego na dworze. Francuski pasztet produkowany ze stłuszczonych wątróbek kaczych i gęsich od dawna budzi spore emocje.

Kolejne zmiany dotyczą tradycji królewskich związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Co prawda, tradycyjnie cała rodzina królewska pojawi się w Sandringham, gdzie święta z bliskimi spędzała Elżbieta II, jednak tym razem król miał zrezygnować ze wspólnego oglądania w telewizji przemówienia, jakie wygłosi z okazji świąt. To jeszcze nie wszystko! Co prawda choinka już stanęła w Windsorze, ale Karol III ma swoją wizję tegorocznych świat...

Choinka w zamku Windsor
Andrew Matthews/Press Association/East News

Zobacz także: "The Crown": Po emisji nowych odcinków sieci zawrzało! Chodzi o króla Karola III!

Jak informuje dawna korespondentka BBC, Jennie Bond dla magazynu "OK!", król Karol III chce, aby jego pierwsze święta w tej roli nie były aż tak formalne, jak dotychczas. Nowy monarcha najprawdopodobniej chce je spędzić rodzinnie i spokojnie. Co więcej król Karol miał zrezygnować też z tradycji pozdrawiania poddanych z balkonu Pałacu Buckingham, a orędzie, które wyemituje telewizja nie będzie na żywo, ale zostanie wcześniej nagrane. 

Karol III koronacja
East News/Alastair Grant/WPA Pool/Shutterstock

Wygląda na to, że król Karol III chce wykonać swoje obowiązki wcześniej, a święta spędzić spokojnie i z dala od blasku fleszy. Sądzicie, że się to uda?

Karol III i Kamila podczas wizyty w Yorku
James Glossop/Associated Press/East News

Karol III i Camilla podróżują po Wielkiej Brytanii
PA Pool/Associated Press/East News

Orędzie króla Karola III
BEN STANSALL/AFP/East News
Newsy
Orędzie króla Karola III. Zwrócił się do zmarłej mamy, synów oraz Kate i Meghan: "Wyrażam też moją miłość..."
Król Karol III wygłosił pierwsze orędzie do narodu. Mówił o śmierci królowej Elżbiety II, nowych obowiązkach i rodzinie. Padły bardzo osobiste słowa.

W piątek, 9 sierpnia, dzień po śmierci królowej Elżbiety II, król Karol III wygłosił pierwsze orędzie do narodu brytyjskiego, pogrążonego w żałobie. Nowy władce mówił m.in. o tym, jaką osobą była jego matka, o jej poświęceniu i sile. Poruszył również temat swojej rodziny i obowiązków, które na niego czekają. Obiecał również Brytyjczykom, że będzie wiernie im służył. Zobaczcie całość.  Król Karol III wygłosił orędzie do narodu   Po śmierci królowej Elżbiety II tron objął jej syn, król Karol III, który dzień po odejściu monarchini pojawił się wraz z królową małżonką, Camillą, w Londynie, gdzie spotkał się m.in. z nową premier oraz poddanymi. Nie brakowało wzruszeń, ale również wiwatów na cześć nowego króla. Kilka godzin później monarcha wygłosił pierwsze orędzie do narodu. Rozpoczął je następująco: Mówię do was dzisiaj z głębokim smutkiem. Przez całe życie Jej Królewska Mość, królowa, moja wspaniała matka, była inspiracją oraz przykładem dla mnie oraz dla całej mojej rodziny i czujemy teraz największy dług, jaki może mieć jakakolwiek rodzina wobec matki za miłość, kierowanie, zrozumienie, uczucie i przykład - rozpoczął przemówienie król. Następnie król Karol III mówił o poświęceniu królowej Elżbiety II, która panowała 70 lat: Było to głębokie, osobiste zobowiązanie, któremu pozostała wierna przez całe życie. Dokonała poświeceń w imię obowiązku. Jej poświęcenie, jej oddanie jako monarchini nigdy nie poddało się zawahaniu w okresie zmian, radości, święta i smutku, a także straty […] Uczucie, podziw oraz szacunek, którym inspirowała, stały się znakami charakterystycznymi dla jej panowania - mówił. Karol III zdecydował się również na dość osobiste słowa o poczuciu humoru swojej mamy: Łączyła ona te cechy z ciepłym poczuciem...

Książę Filip i królowa Elżbieta pocałunek
PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS
Newsy
Król Karol III o królowej Elżbiecie II: "Rozpoczynasz ostatnią podróż, żeby dołączyć do mojego taty"
Król Karol III wygłosił pierwsze orędzie. Zwrócił się do Elżbiety II w poruszających słowach. Przemowa króla o rodzicach wyciska łzy.

Król Karol III wygłosił pierwsze orędzie po przejęciu obowiązków po śmierci królowej Elżbiety II. We wzruszających słowa zwrócił się do ukochanej mamy:  Niech lot aniołów poprowadzi cię na twój spoczynek. Słowa króla Karola III o Elżbiecie II wyciskają łzy.  Orędzie króla Karola III. Poruszające słowa o królowej Elżbiecie II i księciu Filipie  Królowa Elżbieta II nie żyje. Wielka Brytania pogrążyła się w żałobie. Królowa odeszła w otoczeniu członków rodziny w swojej posiadłości Balmoral w Szkocji. Serce monarchini przestało bić 8. września 2022 roku. Dzień później król Karol III wraz z królową małżonką Camillą wrócili do Londynu.  O 19:00 czasu polskiego król Karol III wygłosił pierwsze orędzie do narodu , w którym zwrócił się do księcia Williama i księcia Harry'ego ale także księżnych Meghan i Kate. W szczególności jednak wspominał ukochaną matkę Elżbietę II, która zakończyła już swoją ziemską wędrówkę. W pewnej chwili zwrócił się wprost do Elżbiety II, dziękując jej za miłość i poświęcenie:  Gdy rozpoczynasz swoją ostatnią wielką podróż, żeby dołączyć do mojego zmarłego taty, chcę powiedzieć ci tylko tyle: dziękuję. Niech lot aniołów poprowadzi cię na twój spoczynek. Dziękuję za twoją miłość, twoje poświęcenie dla naszej rodziny i rodziny narodów, którym służyłaś przez te wszystkie lata. Zobacz także:  Król Karol III zabrał głos po śmierci Elżbiety II: "To moment największego smutku dla mnie" Królowa Elżbieta II zmarła 8. września 2022 roku, dokładnie rok i pięć miesięcy po śmierci ukochanego męża księcia Filipa. Ich wielka miłość trwała aż 73 lata, była pełna poświęceń i przetrwała wiele prób. Królowa Elżbieta II do końca swoich dni kochała męża, a brytyjskie media...

Król Karol III - data koronacji
Jane Barlow/WPA Pool/Shutterstock/Rex Features/East News
Newsy
Media podały datę koronacji króla Karola III. Pałac Buckingham odniósł się do spekulacji
Kiedy odbędzie się koronacja Karola III i jak będzie przebiegać? Okazuje się, że data ma być hołdem dla zmarłej monarchini! Poznajcie szczegóły!

Choć po śmierci Elżbiety II jej najstarszy syn automatycznie został mianowany nowym monarchą, na swoją koronację Karol III musi jeszcze poczekać. Jak podaje serwis Bloomberg, ceremonia koronacyjna z udziałem Jego Wysokości wcale nie odbędzie się tak szybko. Pałac Buckingham komentuje. Koronacja króla Karola III - media podały konkretną datę Po uroczystościach pogrzebowych Elżbiety II , oczy całego świata skupiły się na jej najstarszym synu. Głośno mówi się nie tylko o jego relacjach z pozostałymi royalsami, ale też wielkim przewrocie, jaki Karol III planuje wprowadzić w brytyjskiej monarchii. Król już teraz pożegnał się z częścią pracowników, a to dopiero początek zmian! Jak się okazuje, koronacja Karola III ma być zupełnie inna od tej Elżbiety II .  - Król jest świadomy wyzwań, z którymi zmagają się współcześni Brytyjczycy, więc choć życzy sobie, by ceremonia pozostała zgodna z wieloletnią tradycją, uważa też, że powinna być bardziej właściwa dla monarchii funkcjonującej we współczesnym świecie - podaje "Daily Mail". Oznacza to, że ceremonia koronacyjna króla Karola III ma być mniej huczna, a przede wszystkim tańsza! - Nowy król chce pokazać poddanym, jak będzie wyglądał "uproszczony" model nowej monarchii, dostosowany do rosnących kosztów życia, z którymi borykają się dziś Brytyjczycy - czytamy. Te rewelacje sprawiły, że wielu Brytyjczyków i fanów brytyjskiej rodziny królewskiej zaczęło się zastanawiać, nie tylko nad przebiegiem samej ceremonii koronacyjnej, ale też jej datą. Czy 73-letni monarcha zrobi wszystko, by jak najszybciej zasiąść na tronie?  Zobacz także:   Król Karol III ma nieślubnego syna? Mieli piłować mu zęby i zmienić kolor oczu! Pokazał list do Elżbiety II Do tej pory media spekulowały, że na swoją koronację najstarszy...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik