Święta w rodzinie królewskiej
East News
Meghan sprosta oczekiwaniom?
1/7
Święta w rodzinie królewskiej
East News

 

Codzienne życie w rodzinie królewskiej wiążę się z przestrzeganiem zasad protokołu. Podobnie sytuacja wygląda w okresie Bożego Narodzenia. Oprócz pięknych świątecznych dekoracji i wspólnego spędzania czasu każdy z członków rodziny królewskiej musi pamiętać o zakazach i obowiązkach wynikających z protokołu. Dostosowanie się do oficjalnego planu świąt nie każdemu przychodzi łatwo. Duży problem z przestrzeganiem tych nakazów miała księżna Diana, w tym roku to Meghan Markle po raz pierwszy będzie musiała się im poddać. Jak sobie z tym poradzi? Zasady obowiązujące w rodzinie królewskiej na święta bywają dziwne!
 

Zobaczcie, jak wygląda Wigilia w rodzinie królewskiej i na co nie mogą pozwolić sobie William i Harry w święta Bożego Narodzenia...

 

Zobacz: Zamieszanie w rodzinie królewskiej! Meghan RADZI się królowej w sprawie Kate, a pałac komentuje ich konflikt!

2/7
księżna Kate, książę William, książę George, księżniczka Charlotte
East News

 

Rodzina królewska święta zazwyczaj spędza razem, rzadko pojawiają się wyjątki od tej reguły. Najczęściej jej członkowie spotykają się w hrabstwie Norfolk w Wigilię. Jednak nie wszyscy wiedzą, że royal family święta zaczyna z tygodniowym wyprzedzeniem. To wtedy odbywa się oficjalne spotkanie całej rodziny zakończone wystawną kolacją. Obecność jest obowiązkowa. 

 

Jakie dekoracje świąteczne uwielbia królowa Elżbieta II? Dowiesz się na następnej stronie...

 

Zobacz: Czy naprawdę Meghan Markle może być do tego zdolna? To dlatego jej asystentka zrezygnowała z pracy

3/7
książę George
East News

 

Święta Bożego Narodzenia wiążą się z pięknymi dekoracjami, dzięki którym możemy stworzyć miłą atmosferę. Okazuje się, że królowa Elżbieta II zachowuje umiar, jeśli chodzi o dekoracje. Dlatego podczas świąt panuje minimalizm. Najważniejsza jest choinka – to ona stanowi centralny punkt. Dodatkowa ozdoba pojawia się w jadalni. Odkąd w rodzinie królewskiej pojawiły się dzieci, mogą one liczyć na drobne łakocie. 

Jakie obowiązki musi spełnić królowa przed świętami?

4/7
Królowa Elżbieta i książę Filip
East News

 

Przed świętami królowa Elżbieta II musi rozesłać świąteczne kartki. Oczywiście nie robi tego osobiście, ale każda kartka jest przez nią podpisana. Ten proces zaczyna się kilka miesięcy przed świętami, aby mogła zdążyć. Można więc powiedzieć, że przygotowania do Bożego Narodzenia w rodzinie królewskiej trwają pół roku!

5/7
East News

 

Wigilia w rodzinie królewskiej to najważniejszy dzień. Święta rozpczynają się od uroczystej kolacji, która zawsze odbywa się o tej samej porze, jest to 20.30. Wszyscy zasiadają wtedy do głównego stołu, a dzieci mają przygotowane oddzielne miejsce. Warunkiem, aby mogły towarzyszyć rodzicom jest oczywiście znajomość savoir vivre. Królowa podczas kolacji zawsze pije gin z wodą mineralną i cytryną. Na stole pojawiają się krewetki, szampan i słodkie desery. 

 

Zobaczcie, kiedy rodzina królewska otwiera prezenty...

6/7
Księżna Kate
East News

 

Tradycja wręczania prezentów w rodzinie królewskiej odbywa się w Wigilę. To wtedy każdy otwiera swój prezent, a jego zawartość może czasem szokować. Okazuję się, że royal family uwielbia obdarowywać się śmiesznymi gadżetami. Zabawne figurki, piszczące kurczaki, skarpety z reniferem - to tylko niektóre z prezentów, które pojawiają się pod choinką w Pałacu Kensington.

 

Jak zaczyna się Boże Narodzenie w rodzinie królewskiej? Zobaczcie na następnej stronie...

7/7
Meghan Markle w ciąży. Założyła bordowy żakiet z falbaną i wysokie szpilki
East News

 

Tradycyjnie pierwszy dzień świąt zaczyna się od uczestnictwa we mszy świętej w kościele Świętej Marii Magdaleny w Sandringham w Boże Narodzenie. Cała rodzina bierze udział w nabożeństwie o godzinie 11.00. Po mszy odbywa się uroczysty obiad. W tym roku Kate i William resztę świąt spędzą z rodziną księżnej. Natomiast Meghan i Harry zostaną z królową i księciem Filipem w Norfolk. 

 

Podoba Wam się rodzinna tradycja w rodzinie królewskiej?