Księżna Kate uczy się mówić po polsku - zobaczcie wideo książęca para, księżna kate, książę william Księżna Kate i książę William prezenty z bursztynu Księżna Kate i książę William próbują pierogów w Gdańsku Stylizacja Księżnej Kate z bankietu w Parku Łazienkowskim
Księżna Kate uczy się mówić po polsku - zobaczcie wideo
East News
Brytyjska dziennikarka nie szczędzi słów krytyki!
1/7
Księżna Kate uczy się mówić po polsku - zobaczcie wideo
East News

Ostre słowa padają pod adresem księżnej Kate i księcia Williama po dwudniowej wizycie w Polsce, która miała miejsce w poprzednim tygodniu. W "Guardianie" został opublikowany komentarz o bardzo negatywnym wydźwięku dla pary książęcej. 

Kate i William powinni się wstydzić (...) - czytamy w "Guardianie" komentarz Kate Maltby.

O co dokładnie chodzi? Co zostało skrytykowane? Odpowiedzi szukajcie na następnym stronach w galerii!

 

Więcej: Po co Kate i William zabrali do Polski dzieci? To nie przypadek! Specjalista ocenia: "Chodzi o..."

 

Sprawdź koniecznie: Gortat o spotkaniu z Williamem "Byliśmy z Alicją zachwyceni! Dreszczyk emocji!" O czym rozmawiali?

 

Zobacz też: Mamy listę WSZYSTKICH prezentów, które książę William i księżna Kate dostali w Polsce!

2/7
książęca para, księżna kate, książę william

Nasza książęca para przyjechała do Polski podlizywać się niezbyt sympatycznemu rządowi. Po co? Bo możemy potrzebować sojusznika podczas Brexitu. Kate i William powinni się tej wizyty wstydzić - napisała Kate Maltby w brytyjskim dzienniku.

Kate Melby w następnych zdaniach jeszcze mocniej pisze o Kate i Williamie...

3/7
Księżna Kate i książę William prezenty z bursztynu

Brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych, wysyłając do Polski naszych fotogenicznych Kate i Williama razem z ich przemiłymi dzieciakami, przyczyniło się do ocieplenia wizerunku przerażającego rządu - oceniła Maltby.

Ale to nie koniec. Maltby pisze dalej:

Kate i William zostali zaangażowani w rewizyjną politykę historyczną polskiego rządu. Odwiedzili były obóz koncentracyjny w Stutthoff, który powstał głównie z myślą o polskiej inteligencji, a nie znany powszechnie na świecie jako miejsce zagłady przede wszystkim Żydów Auschwitz-Birkenau. Będąc w Trójmieście, nie zobaczyli nowego Muzeum II Wojny Światowej, bo nowy rząd nie zdążył jeszcze zmienić ekspozycji na taką, która bardziej skupiłaby się na heroizmie Polaków niż na skutkach przedwojennego nacjonalizmu i antysemityzmu w Europie Środkowo-Wschodniej - pisze dalej bardzo ostro komentatorka.

4/7
Księżna Kate i książę William próbują pierogów w Gdańsku

Taka jest teraz Wielka Brytania. Brexit nas osłabił, nie jesteśmy już liderami demokratycznego świata. W zamian, nasza królewska rodzina stała się przerywnikiem pomiędzy kolejnymi aktami łamania konstytucji przez polski rząd. Powinna się wstydzić tej wizyty. Ale ostateczną odpowiedzialność powinni przecież wziąć na siebie brytyjscy politycy - tak zakończyła swój komentarz Melby, tym samym budząc nową awanturę w Wielkiej Brytanii.

Zgadzacie się z Kate Maltby? 

 

Zobacz też: Po co Kate i William zabrali do Polski dzieci? To nie przypadek! Specjalista ocenia: "Chodzi o..."

5/7
Stylizacja Księżnej Kate z bankietu w Parku Łazienkowskim
East News

Ale to nie koniec! W sprawie wypowiedział się ambasador RP Arkady Rzegocki:

Szanuję prawo każdego do wypowiadania własnych opinii politycznych, ale nie mogę zaakceptować kiedy ktoś posługuje się historycznymi przeinaczeniami i dowolnie interpretuje fakty, aby udowodnić tezy, które nie są prawdziwe. Mogę zapewnić, że do oskarżeń o "sponsorowanie przez Państwo Polskie negowania Holokaustu" odniosą się właściwe instytucje w Polsce, podejmując stosowne kroki prawne - napisał ambasador RP Arkady Rzegocki w liście do redakcji Guardiana.

Zobacz także: Tak księżna Kate i książę William spędzili w Polsce pierwszy dzień! DUŻO ZDJĘĆ

 

Zobacz: Książę William wygłosił przemówienie w Łazienkach! I mówił po polsku! Musicie tego posłuchać ;)

6/7
księżna Kate
7/7
księżna Kate, książę William