Księżna Kate w białym płaszczu w Polsce Co dostali od para prezydencka dała Kate i Williamowi w prezencie? Co dostali od para prezydencka dała Kate i Williamowi w prezencie? księżna Kate, Agata Duda Kolia bursztynowa "Qule" dla Księżnej Cambridge Kate
Księżna Kate w białym płaszczu w Polsce
East News
1/9
Księżna Kate w białym płaszczu w Polsce
East News

Książę William i księżna Kate wyjechali już z Polski, ale w mediach wciąż pojawiają się nowe informacje na temat szczegółów ich wizyty. Gdzie mieszkali, co jedli, z kim się spotkali, o czym rozmawiali z Andrzej Dudą i jego żoną Agatą, ale także informacje na temat tego, co dostali. Książęca para spędziła w Polsce dwa dni, a wyjechała z wieloma prezentami. Podczas wizyty w Warszawie otrzymali prezent od pary prezydenckiej, później w Gdańsku zostali obdarowani kolejnymi upominkami. Z kolei książę George i księżniczka Charlotte otrzymali upominki w Belwederze, w którym czekało na nich wiele niespodzianek. Jakie prezenty w Polsce otrzymała brytyjska rodzina królewska? Dowiecie się z kolejnych slajdów!

ZOBACZ: Książę William i księżna Kate wyjeżdżają z Polski. George szarpał i ciągnął rękę taty WIDEO

2/9
Co dostali od para prezydencka dała Kate i Williamowi w prezencie?
Facebook Kancelaria Prezydenta

Agata Duda wręczyła księżnej Kate ręcznie robiony i malowany porcelanowy serwis z Bolesławca z najstarszym wzorem, jaki zachował się w tej manufakturze.

3/9
Co dostali od para prezydencka dała Kate i Williamowi w prezencie?
Facebook Kancelaria Prezydenta

Książę William dostał od Andrzeja Dudy replikę szabli. 

4/9
księżna Kate, Agata Duda

A co od książęcej pary dostała polska para prezydencka? Książkę o pałacach i zamkach w Londynie, m.in. pałacach Buckingham i Kensington. A także angielską porcelanę. Co jeszcze w Polsce dostali William i Kate? Zobacz kolejny slajd. 

5/9
Kolia bursztynowa "Qule" dla Księżnej Cambridge Kate

Księżna Cambridge Kate otrzymała bursztynową kolię "Qule". 

6/9
spinki z bursztynem dla księcia Williama

Książę Cambridge William otrzymał spinki mankietowe "Elipse". 

7/9
Książę George i księżniczka Charlotte dostali polskie książki
Twitter

Książę George i księżniczką Charlotte otrzymali książeczki dla dzieci polskich autorów przetłumaczone na język angielski. Jakie? "Mapy" Aleksandry i Daniela Mizielińskich,  ilustrowany album „Pszczoły” Piotra Sochy oraz  wiersz "Pan Maluśkiewicz i wieloryb" Juliana Tuwima.

8/9
Kate Middleton, książę William

Książę William, księżna Kate i ich dzieci wyjechali już z Polski.