Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Doda we Wprost przebrana za Jezusa Chrystusa
Newsy

Doda: Jestem ofiarą religijnych oszołomów

Doda a'la Chrystus na okładce i w ostrym wywiadzie

Chociaż od czasu kiedy Doda publicznie stwierdziła, że Biblię napisali "napruci winem i palący jakieś zioła" mięło już sporo czasu to sprawa ponownie ożyła. Niedawno sąd prawomocnie skazał gwiazdę na karę 5 tysięcy złotych grzywny za te słowa. Oczywiście zapewniło jej to kolejne 5 minut uwagi. Z tej okazji Doda została zaproszona do rozmowy z tygodnikiem "Wprost".

Patrząc na samą okładkę i zdjęcia ilustrujące wywiad robi się kontrowersyjnie. Doda ubrana w białą sukienkę z piór (tę, którą Baczyńska nazwała plagiatem) pozuje wystylizowana na Jezusa Chrystusa. Nie ma się też czemu dziwić, w rozmowie sama siebie nazywa "Dodą boską" i "ewenementem w show-biznesie". Na pytanie czy jest męczennicą, Rabczewska odpowiada:

- Nie cierpię za miliony. To miliony cierpią za mnie. Choć jestem pierwszą ofiarą nagonki religijnych oszołomów, którzy tylko węszą, szukają, gdzie i kto obraża ich uczucia religijne. Z drugiej strony jest to zajebiste, bo zapisuję się w historii. Nawet tanio to kosztuje, bo tylko 5 tysięcy złotych.

Doda twierdzi, że przez całą sprawą jej koncerty w wielu miastach są odwoływane:

- Wiem, że do różnych miast nie jestem zapraszana na koncerty właśnie ze względu na ten wyrok sądu, a moi fani cierpią. A to dlatego, że tak silnie działa burmistrz z proboszczem.

Doda zapewnia też, że nie zamierza płacić kary finansowej narzuconej przez warszawski sąd.

- Z pięciu tysięcy nie wyskoczę. Nigdy. Nie po to od dziecka ciężko pracuję, żeby wydawać na głupoty. Autorzy Biblii byli napruci winem. I zioła też palili. Ja zdania nie zmienię. Odwołam się do Strasburgu. Niestety, ośmieszę swój kraj i nasze sądownictwo.

Życzycie Dodzie powodzenia w walce o "wolność słowa"?

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
ONS
Newsy
Świat broni Dody: Polska to zacofany kraj
Szał na zagranicznych serwisach

Wczoraj sąd w Warszawie podjął ostateczną decyzję odnośnie sprawy o obrazę uczuć religijnych. Przypomnijmy, że Doda w jednym z wywiadów powiedziała, że "Biblię pisali napruci winem i palący jakieś zioła apostołowie", co później tłumaczyła jako komplement. Za te słowa Doda musi zapłacić 5 tysięcy złotych grzywny. Polskie społeczeństwo jest podzielone w temacie kary, ale swodobniej podchodzi do tego... zagranica. W mediach na całym świecie podano informację o zakończeniu sporu. Portale w Danii , Indiach (!), Australii , Słowacji , Norwegii , Anglii czy Stanach Zjednoczonych zgodnie uznały, że Doda miała rację, a Polskę uznano za zacofany kraj. Informację przekazały dokładnie te same serwisy, które pod koniec ubiegłego roku uznały nas za otwarty, tolerancyjny naród, który przełamał stereotypy wybierając transseksualistkę Annę Grodzką na posłankę. Okazuje się, że kontrowersje Doda budzi już nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Czyżby sukces międzynarodowy był bliżej niż nam wszystkim się wydaje? chimera

Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy dziś skargę Dody
Newsy
Czy Doda obraziła uczucia religijne mówiąc, że autorzy Biblii byli „napruci”? Dziś wyrok w Trybunale Konstytucyjnym!
Czy Doda obraziła uczucia religijne mówiąc, że autorzy Biblii byli „napruci”? Dziś wyrok w Trybunale Konstytucyjnym!

Czekamy na oświadczenie Trybunał Konstytucyjnego, który 6.10.2015 miał rozpatrzyć skargę Dody . Gwiazda w 2012 roku została skazana za obrazę uczuć religijnych za wypowiedź o autorach Biblii, którzy według niej byli „napruci winem". Na piosenkarkę nałożono wówczas karę 5 tysięcy grzywny. Doda próbuje teraz dowieść, że karanie za obrazę uczuć religijnych nie jest zgodne z konstytucją . Artystka uważa, że art. 196 kodeksu karnego uniemożliwia wyrażanie swoich poglądów dotyczących religii przez osoby, które jej nie wyznają. Niezrozumiały jest fakt, iż władza publiczna ustanawia silniejszą ochronę wolności osób wierzących niż niewierzących . Istotne jest to, czy kwestia obrazy uczuć religijnych winna w ogóle być penalizowana w państwie, które z założenia powinno być państwem bezstronnym w kwestiach wolności religii i sumienia. Polskie ustawodawstwo w kwestii obrazy uczuć religijnych jest odosobnionym przypadkiem, który w innych krajach europejskich nie występuje - TVN24 cytuje skargę złożoną przez mec. Łukasza Chojniaka reprezentującego Dodę. Robert Hernand, zastępca Prokuratora Generalnego z kolei w swoim oświadczeniu sporządzonym dla TK stwierdza, że art. 196 jest zgodny z konstytucją: Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 - art. 196 kodeksu karnego z 6 czerwca 1997 roku. Doda ukarana grzywną w wysokości 5 tysięcy złotych przed laty nie kryła oburzenia wyrokiem sądu z 2012 roku. W rozmowie z magazynem "Wprost" skomentowała decyzję sądu i stwierdziła, że nie będzie płacić na "głupoty" . Z pięciu tysięcy nie wyskoczę. Nigdy. Nie po to od dziecka ciężko pracuję, żeby wydawać na głupoty. Autorzy Biblii byli...

ONS
Newsy
Już za kilkanaście dni Doda odpowie w sądzie za znieważenie Biblii!
Grożą jej nawet dwa lata odsiadki!

Ponad dwa lata temu Doda na łamach "Dziennika" bardzo odważnie wypowiedziała się o Biblii. Powiedziała, że "te niesamowite historie spisali goście napruci winem i palący jakieś zioła" Prezes Ogólnopolskiego Komitetu Ochrony przed Sektami, Ryszard Nowak pociągnął Dodę do odpowiedzialności i złożył doniesienie w prokuratorze o obrażenie uczuć religijnych Chrześcijan i Żydów. Już za kilkanaście dni, dokładnie 23 maja Doda odpowie za to przed sądem. Jeśli sąd uzna, że Rabczewska znieważyła uczucia religijne grozi jej nawet do dwóch lat więzienia. Jak myślicie, tym razem też uniknie kary? pijavka

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner