Księżna Kate kilka dni temu po raz pierwszy od wielu miesięcy pojawiła się publicznie i w poruszającym nagraniu poinformowała o tym, że ma raka. To wyznanie poruszyło cały świat. Słowa wsparcia dla księżnej płyną ze wszystkich stron. Meghan Markle i książę Harry nie mogli pozostać bierni i również zabrali głos. Ich słowa już doczekały się odpowiedzi. Wyszło chłodno i oficjalnie.

Reklama

Chłodna i zdystansowana reakcja Williama na wsparcie Meghan i Harry'ego dla Kate

Meghan Markle i książę Harry niemal natychmiast po opublikowaniu przez księżną Kate oświadczenia, w którym poinformowała o raku i rozpoczętej chemioterapii zachowawczej, zabrali głos i publicznie przekazali życzenia zdrowia. Zdaniem królewskiego eksperta Toma Quinna para miała kontaktować się również prywatnie, aby wesprzeć Kate w tym trudnym czasie. Jak wiadomo, ich relacje nie są najlepsze, ale wobec choroby Kate nie mogli pozostać obojętni.

Życzymy zdrowia i ukojenia Kate i jej rodzinie i mamy nadzieję, że będzie im dane wyzdrowieć w spokoju
napisali książę Harry i Meghan Markle.
Meghan i Harry imię dla dziecka
East News

Według informacji płynących z Wielkiej Brytanii Megan i Harry mieli już otrzymać oficjalną odpowiedź na swoje wsparcie, która miała być przygotowana przez pałac i była zupełnie inna, niż się spodziewali. Wygląda na to, że William i Kate nie zdecydowali się samodzielnie odpowiedzieć parze, ale skupiają się teraz na leczeniu i walce o zdrowie.

Nie była to ciepła, nieformalna reakcja, jakiej Harry mógł się spodziewać
- powiedział ekspert.
Kate Middleton, książę William
Kate Middleton, książę William Rex Features/East News

Zagraniczne media informują też, że Meghan i Harry o chorobie księżnej Kate dowiedzieli się z mediów. Eksperci jednogłośnie podkreślają, że ten fakt nie powinien nikogo dziwić, bo dotychczas w rodzinie królewskiej wywoływali mnóstwo afer, a następnie zdecydowali się opowiedzieć o swoim życiu w rodzinie królewskiej w dokumencie dla Netflixa i książce Harry'ego. Teraz są traktowani bardzo oficjalnie i taką też odpowiedź mieli otrzymać od księcia Williama.

Świat analizuje gesty Kate i Williama
East News
Reklama

Zobacz także: „To coś w rodzaju ciągłej pętli”. Doradca Pałacu w mocnych słowach opisuje sytuację księżnej Kate

Zobacz także
From left, Kate, the Princess of Wales, Prince William, Prince of Wales, Prince Harry and Meghan, Duchess of Sussex walk to meet members of the public at Windsor Castle, following the death of Queen Elizabeth II on Thursday, in Windsor, England, Saturday, Sept. 10, 2022. (Kirsty O'Connor/Pool Photo via AP)
Pool PA/Associated Press/East News
Reklama
Reklama
Reklama