Barack Obama w Polsce. Kolacja Baracka Obamy w Polsce. Wizyta Baracka Obamy w Polsce
tvn24.pl
Newsy

Wizyta Obamy w Polsce: Nie zabrakło zabawnych sytuacji i odważnych deklaracji

Pierwszy dzień prezydenta w Warszawie

Dziś rano w Warszawie wylądował prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama. Przywódca amerykańskiego mocarstwa został przywitany ze wszystkimi honorami, a 2-dniowy program jego wizyty jest bardzo napięty. We wtorkowy wieczór będzie miał chwilę na relaks w towarzystwie innych polityków - w Zamku Królewskim zostanie wyprawiona bowiem wystawna kolacja. Przypomnijmy: Obama już w Polsce. Amaro przygotuje mu luksusową kolację, która zwala z nóg

Wizyta Obamy rozpoczęła się od dość zabawnej scenki. W trakcie powitania, w którym uczestniczył Bronisław Komorowski, Obama wskazał dłonią jego twarz i zapytał, gdzie podziały się jego charakterystyczne wąsy, które polski prezydent nosił jeszcze, gdy panowie spotkali się ostatnim razem. W równie przyjemnej, choć już nie tak żartobliwej atmosferze, przebiegało spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem. Padło podczas niego wiele mocnych deklaracji, szczególnie z ust Amerykanina.


Jadąc przez Warszawę widzi się, że Polska jest krajem rozkwitającym, krajem z jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek w Europie, doskonałym lokalnym przemysłem i innowacjami wysoko technologicznymi (...) Chcę podziękować wszystkim Polakom za to, że świecili przykładem. Jestem głęboko przekonany, że przyjaźń, którą nawiązaliśmy w ciągu tych wielu lat, będzie tylko i wyłącznie rosnąć w siłę. I mimo, że jest to wspaniałe, że możemy mieć przyjaciół, gdy wszystko jest dobrze, to tak jak powiedział pan premier - miał absolutną rację mówiąc, że przyjaciół poznaje się właśnie w biedzie. I lepszego przyjaciela gdziekolwiek indziej na świecie niż Polska, nie mamy i jesteśmy za to wdzięczni - powiedział na spotkaniu z Donaldem Tuskiem Barack Obama.


Śledzicie doniesienia o pobycie Baracka Obamy w Polsce?

Zobacz: Wpadka Baracka Obamy na pogrzebie Mandeli. To zdjęcie zniesmaczyło świat

Barack Obama w Polsce. Kolacja Baracka Obamy w Polsce. Wizyta Baracka Obamy w Polsce

Gwiazdy kina odznaczone przez prezydenta Komorowskiego:

Barack Obama w Polsce
EastNews
Newsy
Obama w Polsce na szczycie NATO. Wiemy, w którym hotelu śpi i mamy najnowsze zdjęcia jego "bestii" z Warszawy!
Obama w Polsce na szczycie NATO. Wiemy, w którym hotelu śpi i mamy najnowsze zdjęcia jego "bestii" z Warszawy!

Szczyt NATO w Warszawie zaczął się już w czwartek. W szczycie udział bierze między innymi prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama . Gdzie Obama będzie spał? Co będzie jadł? Jaką limuzyną będzie się poruszał po Warszawie? Odpowiedzi na te pytania nie są wcale takie proste - większość szczegółów nie jest ujawniana - wszystko ze względów bezpieczeństwa. Wszelkie sprawy związane z przybyciem Obamy do Warszawy zostały ustalone już kilka miesięcy przed szczytem, a doprecyzowywane były na kilka dni przed. Po pierwsze, wiadomo że Obama porusza się po stolicy w  swojej limuzynie - Cadillacu One - nazywanej uroczo "bestią” . Auto transportowane jest specjalnym samolotem.  "Bestia" waży osiem ton i zużywa 30 litrów paliwa na 100 km. Cadillac One to samochód, wokół którego narosło wiele mitów. To efekt między innymi tego, że wiele elementów jego konstrukcji jest nadal owianych tajemnicą. Wiemy tylko to, co od czasu do czasu ujawnia Secret Service - powiedział ekspert do spraw terroryzmu Krzysztof Liedel z Collegium Civitas. Barack Obama śpi w hotelu Marriott. Tak też było podczas innych jego wizyt w Polsce. Dlaczego akurat Marriott? Po pierwsze jest to hotel amerykański, a Amerykanie mają taką politykę, że raczej wykorzystują obiekty, które są ich marką i to dotyczy nie tylko prezydenta, ale też całej jego świty. Po drugie Marriott jest hotelem, w którym prezydent USA już nocował. Jest tu apartament prezydencki, znajdujący się w odpowiednim miejscu. - powiedział Liedel. Jak widać, hotel Marriott kolejny raz zamieni się w prawdziwą twierdzę nie do zdobycia! Tak jak podczas innych wizyt ważnych osobistości, pod Marriottem nie będzie można parkować samochodów, a na dachu pojawią się snajperzy.   A co Obama zje w Polsce? Takie informacje nie zostały ujawnione. Pamiętamy jednak, że podczas wizyty w czerwcu 2016 roku...

Barack Obama w Polsce. Kolacja Baracka Obamy w Polsce. Wizyta Baracka Obamy w Polsce
Akpa
Newsy
Wstyd! Incydent podczas wizyty Obamy w Polsce. Do akcji wkroczyła policja
Kto narobił obciachu?

Od wczoraj cała Polska żyje wizytą Baracka Obamy . Amerykański prezydent przyleciał do Warszawy we wtorek rano i od tego czasu bierze udział w spotkaniach z najważniejszymi polskimi politykami. Obama miał też okazję skosztować polskich specjałów i spod ręki nie byle kogo, bo samego Wojciecha Modesta Amaro . Przypomnijmy: Obama już w Polsce. Amaro przygotuje mu luksusową kolację, która zwala z nóg Dziś Barack Obama wziął udział w uroczystościach z okazji 25-rocznicy demokratycznych wyborów w Polsce, które odbywają się na Placu Zamkowym w Warszawie. Oczywiście wszystko w towarzystwie m.in. Bronisława Komorowskiego . Nie wszyscy jednak poczuli wyjątkową atmosferę dzisiejszego święta i postanowili zakłócić uroczystość. W pewnym momencie pojawiła się grupa protestujących osób z transparentem "Polski prezydent zamordowany w Rosji". Do akcji szybko wkroczyła policja, interweniując błyskawicznie i próbując wyjaśnić sytuację m.in. Ewą Stankiewicz - znaną z tego typu happeningów dziennikarką. Świętujecie dzisiaj 25-tą rocznicę wolnych wyborów? Uważacie, że takie incydenty, jak z ten powyżej, robią nam dobrą reklamę? Zobacz: Barack Obama ćwiczy na siłowni w Polsce Ewa Stankiewicz: Barack Obama w Warszawie:

Barack Obama, Władimir Putin
East News
Newsy
To zdjęcie mówi więcej niż wszystkie komentarze... Barack Obama i Władimir Putin, a obok Andrzej Duda
To zdjęcie mówi więcej niż wszystkie komentarze... Barack Obama i Władimir Putin, a obok Andrzej Duda

Na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ spotkały się głowy wielu państw, a wśród nich ci najważniejsi:  Barack Obama i Władimir Putin ! To było pierwsze takie spotkanie twarzą w twarz od dawna. Po długiej rozmowie dotyczącej konfliktów na Ukrainie i w Syrii, prezydent Stanów Zjednoczonych i Rosji wspólnie zasiedli przy jednym stole na uroczystym bankiecie. Gdy został wzniesiony toast najlepiej było widać jak wyglądają obecnie stosunki USA-Rosja.  Barack Obama spotkał się z Władimirem Putinem Zresztą oceńcie sami:   Global media not funny at all #UNGA pic.twitter.com/DmcFiNmRON — Exen (@Exen) September 28, 2015 Przy tym samym stole, po prawicy prezydenta USA siedział nasz prezydent Andrzej Duda . Jednak, jak wynika ze zdjęć, jego mina była mniej wymowna niż Baracka Obamy. Class #UNGA pic.twitter.com/psdPfB0f2V — Exen (@Exen) September 28, 2015 Jak komentują zachodni komentatorzy, napięcie na twarzach przywódców to potwierdzenie, że rozmowy, jakie toczono w Nowym Jorku, na razie do niczego nie doprowadziły.   Zobacz: Barack Obama z rodziną przywitał Papieża Franciszka. Ależ prezydentówny wyrosły!  

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner