Wpadka Baracka Obamy na pogrzebie Nelsona Mandeli
ONS

W 2013 roku zmarło wiele znanych i zasłużonych osób ze świata show-biznesu, muzyki czy kultury. Kilka dni temu w wieku 95 lat odszedł Nelson Mandela. Przypomnijmy: Nie żyje Nelson Mandela

Dziś na stadionie FNB w Soweto, w południowo-zachodniej części Johannesburga, odbyły się we wtorek uroczystości żałobne po śmierci Mandeli. W wydarzeniu tym wzięli udział przywódcy państw z całego świata, w tym oczywiście prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama.

Zobacz: Fatalna wpadka Paris Hilton. Pomyliła Mandelę z...

Nie wspominamy o nim przypadkowo, ponieważ Obama zaliczył w trakcie pogrzebu niezłą wpadkę. Fotoreporterzy przyłapali go, gdy wspólnie z premierem Wielkiej Brytanii i panią premier Danii... robił zdjęcie telefonem z ręki tzw. "selfie". Nie zabrakło też zabawnego grymasu twarzy amerykańskiego prezydenta.

Zdjęcie natychmiast obiegło internet, a na głowę Obamy spadły gromy. Komentatorzy z całego świata podkreślają, że choć uroczystości pogrzebowe Mandeli z uwagi na afrykańską tradycję, odbywały się w bardzo kolorowej i rozrywkowej atmosferze, to takie zachowanie było bardzo nie na miejscu.

Zobaczcie zdjęcie, które wywołało tyle emocji. Słusznie krytykują Obamę?


TownHall.com, 10 grudnia 2013

Więcej na temat Barack Obama Nelson Mandela