Eurowizja 2016
Eurowizja 2016
Newsy

Eurowizja 2016: JEST PRZECIEK! Znamy 10 artystów, którzy wystąpią w polskich preselekcjach!

Edyta Górniak, Margaret i kto jeszcze?

Jest przeciek! Znamy listę kandydatów, którzy wystąpią w preselekcjach do konkursu Eurowizja 2016! Ogłoszenie dziesiątki artystów miało nastąpić dopiero jutro, ale nam już udało się dotrzeć do listy gwiazd, które mają szansę pojechać na konkurs! Kto powalczy o wyjazd do Szwecji na Eurowizję 2016? To jest lista szczęśliwców: Margaret, Edyta Górniak, Stashka, Michał Szpak, Wojtek Bałwako, zespół Piękni i Młodzi, Dorota Osińska, Monika Urlik, Madox, Renata Wolkiewicz!

 
To lista uczestników zakwalifikowanych przez Komisję Konkursową, którzy prawdopodobnie powalczą 5 marca o wyjazd na konkurs Eurowizji 2016. Czy ona się potwierdzi? Dowiemy się jutro w "Świat się kręci" o 18.30, wtedy Artur Orzech ma podać listę uczestników konkursu! Jak na razie znane są tylko 3 piosenki, które usłyszymy na koncercie w preselekcjach 5 marca. Edyta Górniak zaśpiewa balladę "Grateful", Michał Szpak piosenkę "Color of your life" a Renata Wolkiewicz - uczestniczka rosyjskiego "The Voice" - "United for Love". A Wy komu będziecie kibicować z ostatecznej dziesiątki wykonawców?

 

UWAGA NAJNOWSZE: Oficjalna lista wykonawców, którzy wystąpią w preselekcjach do Eurowizji 2016!

 

Edyta Górniak "Grateful":

 

Michał Szpak "Color of your Life":

 

Renata Wolkiewicz "United for Love":

Polskie preselekcje do Eurowizji 2016
East News
Newsy
Kim są polscy artyści, którzy walczą o wyjazd na Eurowizję? Oto wszystkie piosenki! SONDA!
Kim są polscy artyści, którzy walczą o wyjazd na Eurowizję? Oto wszystkie piosenki! SONDA!

Kto dziś walczy o bilet na Eurowizję z Edytą Górniak i Margaret?

Renata Wolkiewicz w czarnych włosach
Newsy
Gwiazda rosyjskiego "The Voice" Renata Wolkiewicz chce jechać na Eurowizję. Posłuchaj jej konkursowej piosenki!
Gwiazda rosyjskiego "The Voice" Renata Wolkiewicz chce jechać na Eurowizję. Posłuchaj jej konkursowej piosenki!

Renata Wolkiewicz to trzecia artystka, która zaprezentowała już piosenkę, z którą chciałaby pojechać na konkurs Eurowizji 2016. "United for Love" to oficjalna piosenka Wolkiewicz na 61. Konkurs Piosenki Eurowizji – Sztokholm 2016. Oprócz Renaty, swoje propozycje zaprezentowali na razie Michał Szpak oraz Kasia Nova. Kim jest Renata Wolkiewicz?  Renata Wolkiewicz pochodzi z Lublina, ale od sześciu lat na stałe mieszka w Rosji. Popularność zdobyła za sprawą programu " Golos" - rosyjskiej edycji "The Voice". Ostatecznie w grudniu 2015 roku dotarła do finału programu. Wolkiewicz jest absolwentką wokalistyki na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jak to się stało, że mieszka w Rosji? Pojechała tam poprowadzić warsztaty gospel i miejscowy pastor poprosił by została... Renata Wolkiewicz zgłosiła się do polskich preselekcji ze swoim debiutanckim singlem "United For Love". Autorami piosenki są małżeństwo Grzegorz Kloc (muzyka) i Olga Pruszkowska-Kloc (tekst). Oboje są współautorami największych przebojów grupy Sixteen. Co ciekawe, w 1998 roku grupa Sixteen reprezentowała Polskę podczas konkursu Eurowizji z piosenką "To takie proste"  i zajęła 17. miejsce. Jednak to, czy Renata i inni kandydaci wezmą udział w polskich preselekcjach będzie zależało od komisji TVP, która wybierze kilku artystów - ich listę poznamy już 16 lutego. Finał preselekcji odbędzie się 5 marca.   Posłuchaj piosenki zgłoszonej na konkurs Eurowizji przez Renatę Wolkiewicz.   A jak podobają Wam się pozostałe dwie piosenki zgłoszone do preselekcji na Eurowizję 2016? Michał Szpak startuje z "Color of your life".   Kasia Nowa na konkurs...

Eurowizja 2016 - polskie preselekcje
Newsy
Eurowizja 2016: Kto wybierał kandydatów do presekcji? "Edyta Górniak podniosła prestiż konkursu"!
Eurowizja 2016: Kto wybierał kandydatów do presekcji? "Edyta Górniak podniosła prestiż konkursu"!

Dziś o godzinie 18:30 w programie "Świat się kręci" poznamy kandydatów na Eurowizję 2016. Kto wystąpi na polskich preselekcjach? W jury zasiedli dziennikarze Anna Will, Waldemar Skowroński, Artur Orzech i Robert Janowski oraz dyrygent Zygmunt Kukla. Jak mówił Artur Orzech, na liście zgłoszonych utworów znalazło się ostatecznie 88 utworów. Okazuje się, że niektórzy artyści zgłosili po kilka utworów. Polskie preselekcje na Eurowizję 2016 - kto wybrał artystów? Już wczoraj w sieci pojawiła się lista kandydatów, która jest ponoć potwierdzona przez TVP. Znaleźli się na niej: Margaret, Edyta Górniak, Stashka, Michał Szpak, Wojtek Bałwako, zespół Piękni i Młodzi, Dorota Osińska, Monika Urlik, Madox, Renata Wolkiewicz. Czy przeciek okaże się prawdziwy? Przekonamy się już 16 lutego w "Świat się kręci". Jeden z jurorów, Zygmunt Kukla, zapewniał, że Edyta Górniak podniosła prestiż tegorocznych eliminacji. Nie chciał jednak zdradzić, czy diwa z utworem "Grateful" dostała się do kolejnego etapu.  Już 5 marca o godz. 21:25 TVP 1 wyemituje koncert Polskich Eliminacji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji. W trakcie tego koncertu widzowie wybiorą wykonawcę, który wystąpi podczas tegorocznego konkursu w Szwecji. Macie już swoich faworytów?   Zobacz także: Edyta Górniak obawia się, że przegra z disco polo w preselekcjach do konkursu Eurowizji. Co powiedziała gwiazda?   Artur Orzech zasiadł w komisji TVP. Robert Janowski również! Czy Edyta Górniak pojedzie na Eurowizję?  

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner