Zygmunt Chajzer

Zygmunt Chajzer to jeden z najpopularniejszych prezenterów telewizyjnych, który specjalizuje się w prowadzeniu programów rozrywkowych, takich jak "Idź na całość", "Chwila prawdy" czy "Gwiezdny cyrk". Był także uczestnikiem "Tańca z gwiazdami", a z synem Filipem wziął udział w produkcji "Ameryka Express". Ponadto jest twarzą wielu reklam telewizyjnych. Sprawdź, czym jeszcze zajmował się dziennikarz.

Imię: Zygmunt Kazimierz

Nazwisko: Chajzer

Pseudonim: brak

Wzrost: 183 cm

Data urodzenia: 1.05.1954 r.

Znak zodiaku: byk

Zawód: dziennikarz radiowy i telewizyjny, prezenter telewizyjny, osobowość medialna

Osoby - związki:
 • żona Danuta Chajzer (od 22.06.1984) - finalistka konkursu Miss Lata z Radiem 1983;
 • była żona Lena - licealna miłość Zygmunta Chajzera, której owocem była córka Karolina.


 • Rodzice: Brak informacji. Wiadomo, że ojciec Chajzera wykonywał zawód malarza-tapeciarza.

  Dzieci: córka Karolina, syn Filip (ur. 1984), córka Weronika Anna (ur. 1990)

  Rodzeństwo: brak informacji

  BIO: Zygmunt Chajzer: dziennikarz radiowy i telewizyjny, prezenter, osobowość medialna. W młodości nic nie zapowiadało, by miał zostać jednym z najpopularniejszych polskich prezenterów telewizyjnych. Ukończył warszawskie liceum im. Władysława IV, a następnie studiował na Akademii Wychowania Fizycznego i Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Początkowo rozwijał głównie swoje sportowe pasje - grał w siatkówkę, należał do uczelnianych klubów AZS AWF Warszawa i AZS UW, dzięki czemu znalazł się w składzie reprezentacji Polski juniorów. Kariery jednak nie rozwinął, poprzestając na uprawnieniach trenera siatkówki. Zawodowo był też związany z klubem Bank BPS Sparta Warszawa. Jego talent do pisania, radiowy głos i doskonała prezencja ułatwiły mu drogę do rozpoczęcia pracy w zawodzie dziennikarza w redakcji sportowej "Sztandary Młodych". Jednocześnie stał się głosem Programu I Polskiego Radia, gdzie prowadził takie audycje, jak: "Sygnały dnia", "Cztery pory roku" i "Lato z radiem". Pierwsze kroki w dziennikarstwie telewizyjnym stawiał w TVP 1, gdzie przez kilka miesięcy prowadził "Wiadomości". Następnie związał się z komercyjną telewizją Polsat, w której zaczął prowadzić programy o charakterze rozrywkowym. Stał się też twarzą wielu reklam. Prywatnie jest ojcem trojga dzieci. Syn Filip poszedł w ślady ojca i również rozwija karierę w mediach jako dziennikarz i prezenter telewizyjny.

  Znany z: Największą popularność przyniosła mu rola prowadzącego teleturniej telewizji Polsat "Idź na całość". Produkcja cieszyła się olbrzymią popularnością pod koniec lat 90. XX w., a jej znakiem rozpoznawczym był czerwony kot o imieniu Zonk w czarnym worku. Oprócz tego Zygmunt Chajzer poprowadził programy telewizyjne: "TeleGra" (2000-2001), "Ananasy z mojej klasy" (2001-2002), "Chwila prawdy" (2002-2004), "Na zawsze razem" (2005), "Grasz, czy nie grasz?" (2005-2007), "Gwiezdny Cyrk" (2008), "Moment prawdy" (2009-2010). Zygmunt Chajzer zna programy rozrywkowe od podszewki, ponieważ występował w nich nie tylko jako prowadzący, lecz także jako uczestnik. Można było oglądać go w show "Gwiazdy tańczą na lodzie" (2007), "Taniec z gwiazdami" (2009) i "Ameryka Express" (2018). Słuchacze radiowi doskonale znają go z Radia Złote Przeboje, gdzie w latach 2013-2015 prowadził audycje "Piątek u Chajzerów", "Chajzer na weekend" oraz letnie koncerty z cyklu "Złote Przeboje na wakacjach". Od 2015 r. można słuchać go w porannej audycji Radia Pogoda. Były prowadzący "Idź na całość" był twarzą wielu reklam - Telezakupów Mango, operatora komórkowego Play, Pepsi, proszku Vizir czy Telezakupów TV Okazje. W 2019 r. na rynku ukazał się jego autorski produkt - proszek do prania Mr. Ziggi.

  Płyta: brak

  Książki: brak

  Nagrody: - Telekamera "Tele Tygodnia" w kategorii "Rozrywka" za program "Idź na całość" (1998); - Telekamera "Tele Tygodnia" w kategorii "Teleturnieje i gry" za program "Idź na całość" (1999).

  LINK Instagram: @Zygmunt Chajzer Official
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index