Urszula Chincz

Urszula Chincz to dziennikarka telewizyjna i reporterka. Szerszej publiczności dała się poznać jako prowadząca program „Pytanie na śniadanie”, a następnie „Dzień dobry TVN”. Uważana jest za jedną z najsympatyczniejszych prezenterek telewizyjnych. Propaguje kwestie związane z organizacją domowej przestrzeni i porządkiem w domu. Prowadzi blog i kanał na YouTube o nazwie „Ula Pedantula”. Prywatnie jest żoną Sławomira Chincza, z którym ma synów Roberta i Ryszarda.

Imię: Urszula

Nazwisko: Chincz

Nazwisko panieńskie: Turska

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 24 listopada 1977 roku

Znak zodiaku: Strzelec

Zawód: dziennikarka telewizyjna i reporterka

Osoby - związki: 
- mąż Sławomir Chincz, pracuje w branży technologicznej (od 2006-obecnie)

Rodzice: Mama Zofia Pietraszak (zm. 26.05.2010 roku), ojciec Andrzej Turski (zm. 31.01.2013 roku) – znany dziennikarz, prowadzący serwis informacyjny „Panorama”. Dziennikarka miała z nim trudne relacje. W jednym z wywiadów powiedziała: „Nie pójdę w ślady ojca, żeby nie mówili, że to córka Turskiego”, „Myślę, że tata nie byłby ze mnie dumny. On nie postrzegał tego, czym ja się zajmuję, jako poważnej pracy dziennikarskiej, a jedynie jako zabawę”.

Dzieci: syn Ryszard (ur. 2009), syn Robert (ur. 2020 r.)

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Ula Chincz urodziła się w 1977 roku. Ukończyła studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pracowała w branży PR i marketingu. Po latach spędzonych w tej branży nastąpiła duża zmiana w jej karierze – w wieku 35 lat zainteresowała się telewizją. Prowadziła w różnych stacjach telewizyjnych tzw. programy śniadaniowe.
Razem z Anetą Wroną (doświadczoną trenerką wystąpień publicznych) organizuje szkolenia z zakresu wystąpień publicznych. Napisała kilka książek. Ula Chincz jest fanką tatuaży. Ma ich kilka. Włada różnymi językami, w tym włoskim, angielskim czy francuskim. Prywatnie jest żoną Sławomira Chincza. Para ma dwóch synów – Ryszarda i Roberta.

Znana z: Ula Chincz prowadzi bloga i kanał na YouTube o nazwie „Ula Pedantula”, w którym podpowiada, jak radzić sobie z codziennymi domowymi wyzwaniami, np. pakowaniem prezentów, organizacją domu, usuwaniem plam, wykonaniem dekoracji. Przez dwa lata u boku Tomasza Kammela prowadziła program „Pytanie na śniadanie”. W 2014 roku przeszła do konkurencyjnej stacji – TVN. Pojawiała się w roli prowadzącej „Dzień dobry TVN” w duecie z np. Marcinem Prokopem, Bartoszem Węglarczykiem czy Dorotą Wellman. Częściej jednak prowadziła reportaże. Wywiadu udzieliły jej znane osobowości z Polski i z zagranicy, w tym m.in. Carla Bruni, Lisa Stansfield, Jamie Oliver, Marcin Gortat. Wielokrotnie wcielała się w rolę prowadzącej różne gale, koncerty i inne tego typu eventy. Jedną z bardziej znanych jej książek jest „7 dni. Świat Andrzeja Turskiego”.

Funkcja w filmie: brak

Płyta: brak

Książki: Ula Chincz jest autorką książek z kategorii biografia, autobiografia, pamiętnik, poradniki. Spod jej pióra powstały następujące publikacje:
- „Pozamiatane, czyli jak ogarnąć dom?” (2018 r.), w której podpowiada, jak zaprowadzić ład i dobry podział obowiązków w domu;
- „7 dni. Świat Andrzeja Turskiego” (2015 r.), razem z reporterką „Panoramy” Anną Morawską. To biografia ojca Uli Chincz Andrzeja Turskiego, dziennikarza radiowego i telewizyjnego. W książce znajdują się też wspomnienia i wypowiedzi o Turskim ludzi z branży;
- „Podaj dalej” (2010 r.), w której zawarła życiowe rady, jak spojrzeć na świat z większą wdzięcznością i życzliwością.

Nagrody: brak

Instagram: @ula_live_love_learn, @ulapedantula

Facebook: @UlaPedantula
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index