Tomasz Barański

Tomasz Barański to jeden z najbardziej znanych polskich tancerzy zawodowych. Jest także choreografem i instruktorem tańca sportowego w specjalizacji jazzowej. W kategorii tańców latynoamerykańskich zdobył międzynarodową klasę "S". Znany jest z udziału w 5. edycji "You Can Dance", gdzie dotarł do półfinału. Był jednym z tancerzy występujących w "Tańcu z gwiazdami", a w 5. edycji w parze z Eweliną Lisowską zajęli pierwsze miejsce. Tomasz Barański prowadzi szkołę tańca, przygotowuje też choreografię dla wielu artystów. Poznaj więcej informacji o tym znakomitym tancerzu.

Imię: Tomasz

Nazwisko: Barański

Pseudonim: -

Wzrost: 175 cm

Data urodzenia: 19.12.1980 r.

Znak zodiaku: Strzelec

Zawód: tancerz, choreograf, instruktor tańca sportowego

Osoby - związki:
 • 2000 - 2012 w związku z tancerką Edytą Herbuś;
 • 2014 - 2016 w związku z aktorką Klaudią Halejcio;
 • 2018 - 2019 w związku z tancerką Pauliną Przestrzelską;
 • od 2021 roku w związku ze studentką Michaliną Warulik.


 • Rodzice: brak informacji

  Dzieci: -

  Rodzeństwo: dwie starsze siostry

  BIO: Tomasz Barański urodził się w Kielcach. Kiedy miał 10 lat, zmarł jego ojciec, a dwa lata później matka i opiekę nad nim zaczęły pełnić starsze siostry. Ukończył zaoczne studia licencjackie na niepublicznej uczelni Wszechnica Świętokrzyska w Kielcach na kierunku wychowanie fizyczne.Taniec był pasją Tomasza Barańskiego właściwie od dziecka. W wieku 10 lat zaczął uczyć się tańca w Szkole Tańca i Wdzięku w Kielcach. Wtedy poznał Edytę Herbuś, z którą stworzył parę taneczną odnoszącą spore sukcesy. Razem zdobyli międzynarodowe wicemistrzostwo Czech do lat 14, a także drugie miejsce na Mistrzostwach Polski juniorów. Tomasz Barański zdobył też trzykrotnie tytuł Mistrza Polski i również trzykrotnie Puchar Polski. W 2002 roku dołączył do grupy tanecznej "Volt" stworzonej i prowadzonej przez tancerza i choreografa pochodzenia polsko-kubańskiego Agustina Egurrolę. Występował w niej do 2005 roku, po czym założył własną szkołę tańca "Revolution" w Otwocku, która z czasem przeniosła się do Józefowa.Od 2010 roku zaczął karierę w show-biznesie. Zgłosił się wtedy do udziału w programie "You Can Dance". Przebrnął przez wieloetapowe eliminacje i dotarł do czternastoosobowego finału, w którym zajął ostatecznie 3. miejsce. Wypadł na tyle dobrze, że od sponsorów otrzymał bilety do Nowego Jorku, aby doskonalić swoje umiejętności na słynnym Broadwayu. W 2011 roku odbył trzymiesięczne stypendium w Broadway Dance Center. Przełomem w karierze Tomasza Barańskiego był udział w programie "Taniec z gwiazdami".W 2014 roku stworzył grupę taneczną "Next", która zadebiutowała na "Sopot Hit Festiwal" w tym samym roku. W kolejnych latach formacja pojawiała się na wydarzeniach telewizyjnych, takich jak rozdanie nagród Eska Music Awards czy wyborach Miss Polski. W 2018 roku Tomasz Barański przygotował choreografię do musicalu "Hotel Nostalgia", pracował też jako choreograf przy filmie "Dywizjon 303. Historia prawdziwa".

  Znany z: Tomasz Barański największą popularność zaczął zyskiwać od jesieni 2010 roku, kiedy został "Mistrzem tańca", który wraz z celebrytką walczy o zwycięstwo w programie "Taniec z gwiazdami". W swoim debiucie wraz z Marią Niklińską wytańczyli szóste miejsce, potem było tylko lepiej. Wiosna 2014 to czwarte miejsce w parze z Klaudią Halejcio, rok później druga pozycja z Tatianą Okupniku i wreszcie jesień 2015 to triumf razem z Eweliną Lisowską. Później tańczył w programie jeszcze czterokrotnie, ale już bez większych sukcesów.

  Funkcja w filmie: - rola drugoplanowa w serialu "Na Wspólnej" (2003); - rola drugoplanowa w serialu "Niania" (2005); - rola drugoplanowa w serialu "To nie koniec świata!" (2013); - choreograf w filmie "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" (2018).

  Płyty: -

  Książki: -

  Nagrody: -

  Link Instagram: https://www.instagram.com/tomaszbaranskiofficial/


  Link FB: https://www.facebook.com/tomasz.baranski.official.fanpage
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index