Patrycja Markowska

Patrycja Markowska to jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek. Jest córką znanego muzyka Grzegorza Markowskiego. Ma na swoim koncie 8 albumów studyjnych i 2 koncertowe. Zobacz, w jakich filmach wystąpiła Patrycja Markowska i jakie otrzymała nagrody! Z kim jest związana?

Imię: Patrycja

Nazwisko: MarkowskaNazwisko panieńskie: Markowska

Pseudonim: brak

Wzrost: 164 cm

Data urodzenia: 21.12.1979 r.

Znak zodiaku: Strzelec

Zawód: piosenkarka

Osoby - związki:
 • partner Jacek Kopczyński - aktor


 • Rodzice: Krystyna i Grzegorz Markowscy

  Dzieci: syn Filip (ur. 2008)

  Rodzeństwo: przyrodni brat Piotr

  BIO: Patrycja Markowska urodziła się 21 grudnia 1979 w Warszawie. Zainteresowanie śpiewem przejawiała już w szkole podstawowej, kiedy jej zachrypnięty głos mylono z głosem chłopięcym. Pierwszy zespół, w którym grała, został rozwiązany przez lidera grupy. Patrycja Markowska była wtedy jeszcze w liceum. Pod koniec szkoły średniej wzięła sprawy w swoje ręce i założyła własny zespół muzyczny. Grupa ćwiczyła bardzo ciężko przez rok, tworząc około 20 popowych kompozycji. Ich pierwszym koncertem był support Perfectu. W 2000 roku zaprezentowała swój pierwszy teledysk do utworu "Musisz być pierwszy". Rok później wydała płytę "Będę silna", a następnie album "Mój czas", który - jak stwierdziła sama artystka - nie powtórzył sukcesu pierwszej płyty. W 2005 roku zaprezentowała trzeci album studyjny, noszący tytuł. "Nie zatrzyma nikt", jednak to czwarta płyta okazała się największym hitem. Za utwór promujący album "Świat się pomylił" zdobyła nagrodę dziennikarzy podczas 44. KFPP w Opolu, a także pierwszą nagrodę w konkursie "Premiery". Jej zespół zajął też drugie miejsce na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Szwecji. Chociaż po narodzinach synka Filipa piosenkarka zrobiła sobie kilkumiesięczną przerwę, głęboka potrzeba dzielenia się muzyką sprawiła, że szybko powróciła na scenę i do studia nagrań. W 2010 roku zaprezentowała album "Patrycja Markowska", który szybko zyskał status platynowej płyty. W 2013 roku została trenerką w drugiej edycji programu stacji TVP2 "The Voice of Poland". W tym samym roku wydała album "Alter Ego", z którym zagrała trasę klubową dla fanów w Polsce i Polonii na Wyspach Brytyjskich. W 2017 roku zaprezentowała album "Krótka płyta o miłości", który znalazł się na drugim miejscu listy OLiS. Rok później pojawiła się w programie "The Voice of Poland" w roli trenerki i zaprezentowała utwór "Na szczycie", będący zapowiedzią płyty "Droga". W 2020 roku uczestniczyła w programie stacji TVN "Ameryka Express", w którym zajęła 5. miejsce. W tym samym roku pojawiły się trzy nowe utwory Patrycji Markowskiej - "Niepoprawna", "W ramionach" i "Pod wiatr".

  Znana z: takich utworów jak

  "Świat się pomylił", "Jeszcze raz", "Z tobą", "Księżycowy" i "Ostatni". Piosenkarka znana jest też z programu stacji TVN "Taniec z gwiazdami" i "The Voice of Poland" TVP2, w którym została trenerką.

  Funkcja w filmie i telewizji:aktorka epizodyczna w serialu "M jak miłość" (2000)aktorka epizodyczna w serialu "Marzenia do spełnienia" (2001)aktorka epizodyczna w serialu "Faceci do wzięcia" (2006)aktorka w filmie "Piąte: nie odchodź" (2014)aktorka w filmie "II koncert na wiolonczelę i orkiestrę" (2019)

  Płyty:"Będę silna" (2001)"Mój czas" (2003)"Nie zatrzyma nikt" (2005)"Świat się pomylił" (2007)"Patrycja Markowska Live" (2007)"Patrycja Markowska" (2010)"Alter Ego" (2013)"Patrycja Markowska na żywo" (2015)"Krótka płyta o miłości" (2017)"Droga" (2019)

  Książki: brak

  Nagrody (wybrane): - nagroda dziennikarzy podczas 44. KFPP w Opolu (2007) - Kobieta Roku Glamour - tytuł przyznany podczas Plebiscytu Glamour (2008) - Artystka roku - tytuł przyznany podczas Eska Music Awards (2008) - II miejsce w kategorii muzyka na rozdaniu Telekamer (2011)

  LINK Instagram: @patrycja\_markowska\_official

  LINK Facebook: @patrycjamarkowska
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index