Małgorzata Pieńkowska

Małgorzata Pieńkowska to aktorka telewizyjna, znana z takich seriali, jak: "M jak miłość", "Pensjonat pod Różą" czy "Druga szansa". Jest aktorką teatralną, która występowała na deskach Teatru Polskiego w Warszawie, Teatru Ateneum, Teatru Praga, Teatru Kwadrat czy Teatru Powszechnego. Oprócz tego można zobaczyć ją w reklamach i popularnych programach rozrywkowych. W 2015 r. zaprezentowała umiejętności taneczne w 4. edycji programu "Taniec z gwiazdami". Sprawdź, które miejsce zajęła.

Imię: Małgorzata

Nazwisko: Pieńkowska-Sobala

Nazwisko panieńskie: Pieńkowska

Pseudonim: brak

Wzrost: 171 cm

Data urodzenia: 19.05.1965 r.

Znak zodiaku: byk

Zawód: aktorka teatralna i serialowa

Osoby - związki:
 • partner Andrzej Ners;
 • były mąż Jacek Sobala (1991-2005).


 • Rodzice: brak informacji; wiadomo, że zawodowo zajmowali się fizyką, a oprócz tego kochali sztukę.

  Dzieci: córka Ina Sobala (ur. 1991 r.), która również jest aktorką. Obie panie spotkały się na planie serialu "M jak miłość", a ich wątki były dość blisko ze sobą związane.

  Rodzeństwo: aktorka ma braci, jednak w mediach nie pojawiają się szczegółowe informacje na ich temat.

  BIO: Małgorzata Pieńkowska: aktorka teatralna i serialowa. W 1988 r. z wyróżnieniem ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie, gdzie kształciła się pod fachowym okiem Jana Englerta. Na deskach teatru zadebiutowała w 1987 r. w spektaklu pt. "Czyste szaleństwo". Jej dyplomowa rola została doceniona podczas IV Ogólnopolskiego Przeglądu Spektakli Dyplomowanych Szkół Teatralnych w Łodzi. Pieńkowska była zawodowo związana z wieloma teatrami, wśród których można wymienić Teatr Polski w Warszawie, Teatr Ateneum, Teatr Praga, Teatr Kwadrat, Teatr Powszechny, a także Teatr Nowy w Łodzi, z którym współpracuje od 2017 r. W sumie ma na koncie kilkadziesiąt ról w przedstawieniach, w tym spektakle Teatru Telewizji. Zadebiutowała na szklanym ekranie jeszcze w czasie studiów w filmie "Maskarada" (1986). Jednak prawdziwą popularność, rozpoznawalność i sympatię widzów przyniosła jej rola Marii Rogowskiej (po pierwszym mężu Zduńskiej) w serialu "M jak miłość", w którym występuje od pierwszego odcinka.

  Znana z: wielu spektakli teatralnych i seriali. W 2015 r. wzięła udział w 4. edycji programu rozrywkowego "Taniec z gwiazdami", gdzie trenowała pod okiem Stefano Terrazzino. Para ostatecznie zajęła wysokie 4. miejsce. W 2018 r. gościnnie pojawiła się w jednym z odcinków show "Twoja twarz brzmi znajomo". Oprócz tego regularnie bierze udział w Tenisowych Turniejach Aktorów i Artystów. Chętnie angażuje się też w akcje charytatywne, np. od kilku lat wspiera Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży sióstr dominikanek. Od 2018 r. można zobaczyć ją w spotach reklamowych leków uspokajających Positivum.

  Funkcja w filmie: - aktorka w filmie "Maskarada" (1986); - aktorka w filmie "Trzy kroki od miłości" (1987); - aktorka w filmie "Królewskie sny" (1988); - aktorka w filmie "Jan Kiliński" (1990); - aktorka w serialu "Jest jak jest" (1994); - aktorka w serialu "Klan" (2000); - aktorka w serialu "Twarze i maski" (2000); - aktorka w serialu "M jak miłość" (od 2000); - aktorka w serialu "Boża podszewka II" (2005); - aktorka w serialu "Pensjonat pod Różą" (2006); - aktorka w serialu "Druga szansa" (2016-2017).

  Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody:nagroda za rolę w przedstawieniu "Czyste szaleństwo" podczas VI Ogólnopolskiego Przeglądu Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi (1988);Nagroda TVP za debiut w Teatrze Telewizji w spektaklu "Księżyc świeci nieszczęśliwym" (1988);Nagroda Prezydenta Miasta Olsztyna podczas IV Olsztyńskich Spotkań Jednego Aktora "Solo" (2016);Nagroda Związku Artystów Scen Polskich podczas XXXI Toruńskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora (2016).

  LINK Instagram: brak

  Link FB: @MalgorzataPienkowska (oficjalny fan page)
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index