Magda Narożna

Magda Narożna to jedna z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek z kręgu muzyki disco polo. Jej kariera związana jest z zespołem Piękni i Młodzi, w którym występuje już 10 lat. W tym czasie grupa wydała 2 albumy i 13 singli. Do największych hitów śpiewanych przez Magdę Narożną z Pięknymi i Młodymi należy niewątpliwie utwór "Ona jest taka cudowna", który ma blisko 90 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Do najpopularniejszych singli zalicza się też "Jedno słowo". To kawałek, który sprzedał się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy i zdobył status płyty diamentowej. Poczwórną platyną pokryły się single "Wyśmienicie" i "Tak już bez ciebie". Poznaj więcej informacji o Magdzie Narożnej.

Imię: Magdalena

Nazwisko: Narożna

Nazwisko panieńskie: Wolińska

Pseudonim: brak

Wzrost: 173 cm

Data urodzenia: 22.11.1988 r.

Znak zodiaku: Skorpion

Zawód: piosenkarka, celebrytka

Osoby - związki: - mąż Dawid Narożny (2012-2019) - muzyk disco polo, współzałożyciel zespołu Piękni i Młodzi - partner Dawid Byniak (od 2019 roku)

Rodzice: brak informacji

Dzieci: córka Gabriela (ur. 2011)

Rodzeństwo: brak

BIO: Magda Wolińska urodziła się w okolicach Łomży. Zdobyła wykształcenie bardzo odległe od świata muzyki, ponieważ z zawodu jest higienistką stomatologiczną. Od dziecka jednak jej prawdziwą pasją był śpiew. Magda w dzieciństwie miała jeszcze jedno hobby, którym był sport, a konkretnie biegi długodystansowe. Jej życie zmieniło się, kiedy spontanicznie zaśpiewała na weselu u kolegi. Obecny tam manager zaproponował założenie zespołu specjalizującego się w obsłudze wesel. Tak powstała grupa Magda Band, która bardzo szybko zdobyła sporą popularność, dzięki czemu wówczas 16-letnia wokalistka mogła się już samodzielnie utrzymywać.W 2010 roku razem z Dawidem Narożnym założyła zespół Technology, który dwa lata później, kiedy już para została małżeństwem, zmienili nazwę na Piękni i Młodzi, a skład uzupełnił Daniel Wilczewski. Początkowo grupa występowała na weselach, a drogą do sukcesu okazało się YouTube. W 2013 roku opublikowali tam teledyski do piosenek "Niewiara" i "Kocham się w tobie". Pierwszy z nich od dnia publikacji uzyskał ponad 30 milionów wyświetleń i tytuł hitu 2013 roku w plebiscycie radia internetowego Disco Polo Party oraz stacji TV.Disco. Jeszcze większym sukcesem okazał się teledysk do piosenki "Kocham się w tobie", który przekroczył 50 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Rok 2014 był niezwykle ważny dla zespołu. Najpierw wzięli udział w programie "Must be the music", później wydali pierwszy album "Niewiara", a we wrześniu opublikowali teledysk do niewątpliwie największego hitu grupy - "Ona jest taka cudowna", który zbliża się powoli do granicy 90 milionów odtworzeń na YouTube. W kolejnych latach grupa odniosła wiele sukcesów, a ich singiel "Jedno słowo" zyskał status diamentowej płyty. Oprócz tego zespół Magdy Narożnej może pochwalić się 13 platynowymi płytami i 5 złotymi.W 2020 roku z zespołu odszedł Dawida Narożny, który rok wcześniej przestał być mężem Magdy, a zespół uzupełnił Daniel Biczak. W 2021 roku wokalistka wzięła udział w programie rozrywkowym "Twoja twarz brzmi znajomo", gdzie zajęła szóste miejsce.

Znana z: Prawdziwy rozkwit popularności zespołu i jego wokalistki Magdy Narożnej przyniósł udział w show "Must Be The Music". Aby dostać się do tego programu, musieli przejść eliminacje, a później zająć pierwsze lub drugie miejsce w jednym z półfinałów. Udało się im spełnić ten warunek, a w samym finale zajęli bardzo dobre czwarte miejsce. W show zaprezentowali swoje dwa pierwsze przeboje: "Niewiara" oraz "Kocham się w tobie"

Funkcja w filmie: brak

Płyty:
 • "Niewiara" (2016)
 • "Tak już bez ciebie" (2017)


 • Książki: brak

  Nagrody:Hit 2013 za piosenkę "Niewiara" w plebiscycie organizowanym przez internetowe radio Disco Polo Party oraz stację TV.Disco (2013)

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/madzia_pim/?hl=pl


  LINK Facebook: https://www.facebook.com/magdalena.narozna.7
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index