Maciej Rock

Dziennikarz i prezenter radiowy Maciej Rock dał się poznać szerszej publiczności, gdy poprowadził polsatowskie show "Idol". Jak wyglądała jego kariera zawodowa i co porabia teraz sympatyczny Maciek Rock?

Imię: Maciej

Nazwisko: Rock

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: brak

Wzrost: brak danych

Data urodzenia: 13 maja 1978 r.

Znak zodiaku: byk

Zawód: dziennikarz radiowy i telewizyjny, aktor filmowy i teatralny, model, lektor

Osoby - związki: żona Magdalena Rock

Rodzice: brak danych

Dzieci: Hanna (ur. 2007 r.), Antoni (ur. 2009 r.), córka - jej imię nie zostało podane do publicznej wiadomości (ur. 2013 r.)

Rodzeństwo: brak danych

BIO: Maciej Rock urodził się w Otwocku, gdzie ukończył Liceum Ogólnokształcące im. K.I. Gałczyńskiego. Następnie rozpoczął studia w SGH w Warszawie. Od 2000 roku związany jest zawodowo z radiem TOK FM. Jego pierwszą audycją byli "Sułtani nocy" - program prowadził wraz z Igorem Sokołowskim. Pracował również w krakowskim Radiu Alfa, w Radiu Kolor, w Polskim Radiu Bis, w którym miał własną audycję pt. "Mocna trzydziestka". Od 2013 roku współtworzy audycję "Wstawaj, nie udawaj" w rozgłośni RMF Maxxx.Największą popularność przyniosła mu praca w programie "Idol". Z telewizją Polsat związał się na długo. Prowadził w niej programy "POPlista", "Fabryka gwiazd", "Przebojowe dzieci". Był współtwórcą "Się kręci" i "Must be the music. Tylko muzyka". O tym, jak wszechstronnym jest dziennikarzem, świadczy fakt, że prowadził również magazyn motoryzacyjny "Autonomia" i talk-show "Dzieciaki nie płaczą".W 2006 roku związał się ze stacją telewizyjną TV4, gdzie pracował przy takich programach, jak: "Kamienica", "Big Brother 4.1 Show", "Tata sam w domu".Maciek Rock to osobowość telewizyjna i radiowa z rzeszą wiernych fanów. Nie dziwi zatem fakt, że pojawia się na koncertach, festiwalach i eventach charytatywnych. Prowadził m.in. Festiwal Sopot TOPtrendy, konkursy Miss Polski i Studenckiej Miss Polski, wydarzenia dobroczynne Fundacji Polsat czy Piknik Country Mrągowo. Można go było również zobaczyć na scenie podczas Sylwestrowej Nocy Przebojów i Zielonogórskiej Nocy Kabaretowej.Czy Maciej Rock ma na swoim koncie dokonania aktorskie? Oczywiście - wystąpił w kilku polskich filmach, użycza również głosu jako aktor dubbingowy.Jego najnowszym projektem jest Zmiana.pl - platforma zrzeszająca trenerów, instruktorów i nauczycieli oraz osoby, którą chcą nauczyć się czegoś nowego.Maciej Rock z żoną Magdaleną mają troje dzieci - dwie córki i synka. Warto zauważyć, że dziennikarz bardzo chroni życie prywatne. Próżno szukać jego konta na Instagramie czy Facebooku, tym bardziej nie uda się tam znaleźć fotografii żony i dzieci. Dziennikarz nie jest typem społecznościowego celebryty. Wiadomo, że od lat przyjaźni się z Maciejem Dowborem i Małgorzatą Koroniewską, czasem bywa gościem na ich instastory.

Znany z: Dziennikarskiej pracy w radiu i telewizji. Szerokiej publiczności dał się poznać w talent show w Polsacie. Po "Idolu" nie zniknął z telewizji, wręcz przeciwnie - prowadził wiele programów, koncertów i konkursów. Na co dzień oddaje się jednak pracy radiowca - wraz z Irkiem Jakubkiem współtworzy kultowy program "Wstawaj, nie udawaj". Nie publikuje zdjęć na Instagramie, jedynym źródłem informacji na temat jego życia prywatnego są jego własne wypowiedzi lub autoryzowane wywiady.

Płyty: brak

Książki: brak

Funkcja w filmie: - aktor w "Narzeczonym na niby"; - aktor w "To musi być miłość"; - aktor w "The End"; - aktor dubbingowy we "Franklinie i skarbie jeziora".

Nagrody:
  • nominacja do Telekamery 2012 w kategorii "Osobowość telewizyjna";
  • nominacja do Telekamery 2016 w kategorii "Osobowość telewizyjna".


  • Link Instagram: brak

    Link FB: https://www.facebook.com/maciej.rock
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index