Maciej Musiałowski

Maciej Musiałowski, którego nie należy mylić z innym aktorem młodego pokolenia - Maciejem Musiałem, stał się popularny dzięki roli w serialu "Druga szansa", gdzie występował w latach (2016-2018). Miłośnicy kina doskonale znają go z głośnej produkcji pt. "Sala samobójców. Hejter", w której zagrał główną rolę męską. To właśnie ten film przyniósł mu nie tylko olbrzymią popularność, ale także prestiżowe wyróżnienie. Oprócz tego aktor wystąpił w pierwszej edycji programu rozrywkowego "Ameryka Express". Sprawdź, które miejsce w nim zajął.

Imię: Maciej

Nazwisko: Musiałowski

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 5.12.1993 r.

Znak zodiaku: strzelec

Zawód: aktor telewizyjny i filmowy

Osoby - związki:Musiałowski jest w związku, jednak chroni swoją prywatność na tyle dobrze, że mediom nie udało się ustalić tożsamości jego wybranki. Aktor był wielokrotnie łączony z koleżanką z branży, Julią Wieniawą, jednak medialne spekulacje na ten temat okazały się fałszywe.

Rodzice: brak szczegółowych informacji; wiadomo, że aktora łączą z rodzicami serdeczne relacje.

Dzieci: brak

Rodzeństwo: trzech braci (imiona nie są podane do publicznej wiadomości)

BIO: Maciej Musiałowski: aktor telewizyjny i filmowy. Wychował się w rodzinie, która stworzyła idealny klimat do rozwoju jego artystycznych zdolności. Swoją karierę zaczął od występów w znanym zespole dziecięcym "Fasolki". Oprócz tego śpiewał w szkolnym chórze i grał na fortepianie. Uczęszczał do warszawskiego LXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego, gdzie osiągał wybitne wyniki. Jak sam przyznaje, czasy szkolne nie były dla niego łatwe, ponieważ jego artystyczne pasje spotykały się z niezrozumieniem, a niekiedy nawet z agresją, ze strony rówieśników. Młody artysta ostatecznie wybrał karierę aktorską i rozpoczął naukę na Wydziale Aktorskim Szkoły Filmowej w Łodzi. Szybko został zmuszony do przejścia na indywidualny tok nauczania ze względu na pracę na planie. Już w 2015 r. wystąpił na dużym ekranie w produkcjach, takich jak "Gigant" (2015) czy krótkometrażowy film "Kładka" (2015). Prawdziwą popularność przyniosła mu rola Ksawerego Kryńskiego w serialu "Druga szansa", w którym występował w latach 2016-2018. W 2020 r. przyszedł czas na wielki kinowy sukces. Musiałowski zagrał główną rolę męską w głośnym filmie "Sala samobójców. Hejter", za którą został nagrodzony jako najlepszy aktor w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Off Camera. Otrzymał także nominację do Orła za najlepszą główną rolę męską.

Znany z: filmów, takich jak "Wyzwanie" (2020) czy "Polot" (2020) oraz seriali "Kod genetyczny" (2020) czy "Osiecka" (2021). Oprócz tego wziął udział w pierwszej edycji programu rozrywkowego "Ameryka Express" (2018), w którym podróżował w parze z Anną Małysą. Po wykonaniu wielu wymagających zadań zajęli trzecie miejsce (na 8 par). Maciej Musiałowski realizuje się także jako muzyk. Dowodem na to jest Grand Prix zdobyte podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej za wykonanie utworu "Mamo moja" (2015). W 2021 r. wydał autorski singiel "Zabierz tę miłość". Piosenka, zaśpiewana w duecie z Julią Wieniawą, uruchomiła falę plotek na temat rzekomego związku aktorów. Doniesienia te okazały się jednak fałszywe.

Funkcja w filmie: - aktor w filmie krótkometrażowym "Kładka" (2015); - aktor w filmie "Gigant" (2015); - aktor w serialu "Druga szansa" (2016-2018); - aktor w serialu "Ultraviolet" (2019); - aktor w serialu "Kod genetyczny" (2020); - główna rola w filmie "Sala samobójców. Hejter" (2020); - aktor w filmie "Wyzwanie" (2020); - aktor w filmie "Polot" (2020); - aktor w filmie "Chrzciny" (2021); - aktor w serialu "Osiecka" (2021).

Płyta:
 • singiel "Zabierz tę miłość" (2021).


 • Książki: brak

  Nagrody:Grand Prix podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej (2015);nagroda dla najlepszego aktora w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Off Camera (2020).

  LINK Instagram: @musialowskimaciej


  Link FB: @YellowRoseSociety
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index