Maciej Dowbor

Maciej Dowbor zaczynał swoją karierę jako dziennikarz sportowy w radiowej Trójce i w Faktach TVN. Komentował zimowe Igrzyska Olimpijskie i Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Z czasem zaczął brać udział także w produkcjach rozrywkowych - prowadził program "Got to dance. Tylko taniec" a od 2014 r. występuje jako prowadzący w popularnym show telewizji Polsat pt. "Twoja twarz brzmi znajomo". Prywatnie jest synem znanej dziennikarki Katarzyny Dowbor i mężem aktorki Joanny Koroniewskiej. Sprawdź, jaką dyscyplinę sportu trenuje.

Imię: Maciej

Nazwisko: Dowbor

Pseudonim: brak

Wzrost: ok. 190 cm

Data urodzenia: 22.12.1978 r.

Znak zodiaku: koziorożec

Zawód: prezenter telewizyjny, dziennikarz

Osoby - związki:
 • żona Joanna Koroniewska - para wzięła ślub w 2014 r. Małżonkowie doczekali się dwójki dzieci. Prowadzą wspólnie kanał na YouTube pt. "Dowbory Be Happy"


 • Rodzice: dziennikarka Katarzyna Dowbor i matematyk Piotr Dowbor

  Dzieci: córki Janina (ur. 2009 r.) i Helena (ur. 2018 r.)

  Rodzeństwo: przyrodnia siostra Maria Dowbor-Baczyńska (ur. 1999 r.)

  BIO: Maciej Dowbor: prezenter, dziennikarz, osobowość telewizyjna. Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim i rozwijał swoje sportowe pasje w ramach warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Poszedł w ślady swojej mamy, słynnej dziennikarki Katarzyny Dowbor, jednak wybrał dziennikarstwo sportowe. Początkowo prowadził wiadomości sportowe w radiowej Trójce, a potem był redaktorem sportowego wydania "Faktów" TVN. W TVP komentował wielkie imprezy sportowe takie jak zimowe Igrzyska Olimpijskie w Salt Lake City (2002) oraz Mundial w Piłce Nożnej. W 2005 r. przeniósł się do telewizji Polsat i nieco zmienił swój dziennikarski profil. Początkowo prowadził program "Interwencja Extra" i reality-show "Granice strachu". Doskonale sprawdzał się jako gospodarz programów o charakterze sportowo-rozrywkowym. Był twarzą magazynów "Wysportowani" i "Światowe Rekordy Guinnessa". Wciąż komentował wydarzenia sportowe takie jak wyścigi Formuły 1 czy Redbull AirRace. Widzowie Polsatu znają go również z programu "Got to Dance. Tylko taniec", gdzie w latach 2012-2013 występował w roli gospodarza. Od 2014 r. Prowadzi rozrywkowe show "Twoja twarz brzmi znajomo". Oprócz tego ma na swoim koncie gościnne występy aktorskie w serialach "Na dobre i na złe" oraz "To nie koniec świata". Próbował swoich sił jako aktor dubbingowy, udzielając głosu w filmie animowanym "Królowa Śniegu 2".

  Znany: nie tylko jako prowadzący, ale także gość programów rozrywkowych takich jak "Hell's Kitchen" i show Kuby Wojewódzkiego. Był też uczestnikiem programu "Celebrity Splash!", jednak poważna kontuzja kręgosłupa wykluczyła go z gry o wygraną. Słuchacze radia RMF FM mieli okazję poznać go jako autora audycji "Rozmowy w biegu" oraz gospodarza programu "Wolno wstać". Swoją żonę Joannę Koroniewską poznał podczas wywiadu na temat serialu "M jak Miłość", w którym przez wiele lat grała postać Małgorzaty Mostowiak. Małżonkowie stworzyli udany duet w życiu prywatnym, którym chętnie dzielą się w mediach społecznościowych. Prowadzą wspólny kanał na platformie YouTube pt. "Dowbory Be Happy". Dziennikarz jest także aktywny na Instagramie - jego profil obserwuje prawie 250 tys. osób. Jedną z jego ulubionych dyscyplin sportowych jest triathlon (połączenie pływania, jazdy na rowerze i biegu w ramach jednych zawodów). Na swoim koncie ma m.in. występ na zawodach w Suszu, gdzie ukończył dystans ½ Ironman (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze, 21,1 km biegu) w czasie poniżej 5,5 h. Jego pasją jest też piłka nożna. W 2004 r. brał udział w towarzyskim meczu Aktorzy vs Skoczkowie narciarscy.

  Funkcja w filmie: - aktor w serialu "Na dobre i na złe" (1999); - aktor w serialu "To nie koniec świata" (2013); - aktor dubbingowy w polskiej wersji filmu animowanego "Królowa Śniegu 2" (2014).

  Płyta: brak

  Książki: brak

  Nagrody: brak

  LINK Instagram: @maciej_dowbor


  Link FB: @maciekdowbor
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index