Joanna Koroniewska

Joanna Koroniewska to jedna z najpopularniejszych aktorek polskich, znana z serialu "M jak miłość" oraz "Daleko od noszy". Wystąpiła w programie rozrywkowym "Taniec z gwiazdami", a oprócz tego pojawiła się w "Szymon Majewski Show". Prywatnie jest mamą dwóch córeczek i aktywną influencerką.

Imię: Joanna Magdalena Teresa

Nazwisko: Koroniewska-Dowbor

Nazwisko panieńskie: Koroniewska

Pseudonim: Zuzia

Wzrost: 171 cm

Data urodzenia: 27 maja 1978 r.

Znak zodiaku: Bliźnięta

Zawód: aktorka filmowa, serialowa, teatralna i dubbingowa, prezenterka telewizyjna

Osoby - związki:
 • Maciej Dowbor (małżeństwo od 26.12.2014 r.)


 • Rodzice: Teresa Koroniewska i Leszek Koroniewski

  Dzieci: Janina (ur. 2009 r.) i Helena (ur. 2018 r.)

  Rodzeństwo: starszy o dwa lata przyrodni brat Jacek, syn Leszka Koroniewskiego

  BIO: Joanna Koroniewska: polska aktorka, prezenterka, twarz wielu kampanii reklamowych, a ostatnio również youtuberka i influencerka. Urodziła się w Toruniu, ale studiowała w Łodzi na Wydziale Aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera. Jej instagramowy profil obserwuje ponad 600 tysięcy osób, z którymi ma świetny kontakt. Followersi Joanny doceniają jej szczerość, otwartość i naturalność. Serca widzów podbiła rolą Małgosi Mostowiak w serialu "M jak miłość", w którym grała 13 lat. Pojawiła się również w innych serialach, takich jak m.in. "Julia", "Daleko od noszy 2", "Komisarz Alex" i "Ślad". Dubbingowała postać Maggie Peyton w "Garbi: super bryka", Daisy w "Krowy na wypasie" czy Lorelai w "Hannah Montana: Film". Grała w Teatrze Rampa, Teatrze Bajka, Teatrze Komedia oraz Teatrze Kamienica. W 2015 roku nagrała polską wersję audiobooka "Pięćdziesiąt twarzy Greya" i poprowadziła program "Tajemniczy składnik". Wystąpiła też w trzeciej edycji programu "Taniec z gwiazdami" i zajęła trzecie miejsce. Była ambasadorką marki Avon, reklamowała obuwie marki Wojas, a ponadto wzięła udział w licznych kampaniach społecznych. W 2014 roku wraz z Grażyną Wolszczak i Tamarą Arciuch pojawiła się w kampanii Fundacji Centrum Praw Kobiet "Scena za ścianą. Przerwij spektakl przemocy". Rok później brała udział w kampanii Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości, zatytułowanej "Piękna, bo zdrowa". W 2018 roku wraz z mężem Maciejem Dowborem pojawiła się w kampanii społecznej Instytutu Książki "Mała książka, wielki człowiek", a dwa lata później w kampanii Stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny pt. "Zdrowiej". Prywatnie żona dziennikarza Macieja Dowbora, z którym wychowuje dwie córki - Janinę (ur. 2009 r.) i Helenkę (ur. 2018).

  Znana z: serialu "M jak miłość" (2000-2013), w którym wcielała się w Małgorzatę Mostowiak, "Daleko od noszy 2", w którym zagrała mecenas Alicję, filmu "Zwierzę powierzchni" z 2003 roku, programu rozrywkowego "Taniec z gwiazdami" (2006), jak również z dubbingu w filmach takich jak "Garbi: super bryka" (2005), "Krowy na wypasie" (2006), "Hannah Montana: Film" (2009) oraz "Janosik. Prawdziwa historia" (2009). Znamy ją też z kampanii reklamowej lodów Koral i firmy obuwniczej Wojas, programu "Matka czy nastolatka" oraz polskiej wersji audiobooka "Pięćdziesiąt twarzy Greya" (2015). Aktorkę nominowano również do tytułu Najpiękniejszej Polki plebiscytu Viva! Najpiękniejsi. Joannę Koroniewską wiele osób kojarzy także z roli w popularnej sztuce "Love me tender" (2004), "Seks, chemia i latanie" (2005), "Pół żartem, pół sercem" (2006), "Jabłko" (2007), "After Ashley SHOW" (2008), "Fotki z wakacji" (2011), "Intryga" (2014) oraz "Interes życia" (2016).

  Funkcja w filmie: - aktorka w filmie "Daleko" (1999) - aktorka w filmie "Trzy związki" (2001) - aktorka w filmie "Zwierzę powierzchni" (2003) - aktorka w filmie "Cold Kenya" (2006) - aktorka w filmie "Kres nieskończoności" (2016)

  Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody: brak

  LINK Instagram: @joannakoroniewska


  LINK Facebook: @joannakoroniewskaofficial
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index