Irina Shayk

Z Rosji do Paryża, czyli jak zdobyć szturmem świat mody. Tak mógłby brzmieć tytuł filmu o życiu Iriny Shayk. Modelka zrobiła międzynarodową karierę i zyskała popularność na całym świecie. Nie zapomniała jednak, skąd się wywodzi. Angażuje się w działalność charytatywną i wspiera rodzinny kraj. Sprawdź, jak wygląda jej przepis na sukces i co robi, gdy schodzi z wybiegu.

Imię: Irina Walerjewna

Nazwisko: Szajchlisłamowa

Nazwisko panieńskie: Shayk

Pseudonim: Irina

Wzrost: 178 cm

Data urodzenia: 6 stycznia 1986 roku

Znak zodiaku: Koziorożec

Zawód: modelka

Osoby - związki: 
- partner Cristiano Ronaldo (od 2010 do 2015 roku),
- partner Bradley Cooper (od 2015 do 2019 roku) mimo rozstania, chodzą plotki, że obecnie para stara się o drugie dziecko.

Rodzice: Walerij Shaikhlislamov (górnik) i Olga Shaikhlislamova (nauczycielka muzyki w przedszkolu)

Dzieci: córka Lea De Seine (ur. 2017)

Rodzeństwo: starsza siostra Tatiana

BIO: Irina Shayk przyszła na świat w Jemanżelinsku w obwodzie czelabińskim. Niecodzienną urodę zawdzięcza połączeniu rosyjskich i tatarskich genów. W jednym z wywiadów przyznała, że jest bardziej podobna do ojca. W wieku 6 lat Irina rozpoczęła naukę gry na pianinie. Później rodzice zapisali ją do szkoły muzycznej. Matka chciała, by dziewczyna w przyszłości zajęła się śpiewaniem. Ta wybrała inną drogę.
Po ukończeniu szkoły średniej zdała na studia w zakresie zarządzania i marketingu. Rzuciła je jednak i razem z siostrą przeniosła się do szkoły kosmetycznej. Właśnie tam została wypatrzona przez przedstawiciela lokalnej agencji modelek. To on namówił ją do wzięcia udziału w konkursie „Miss Czelabińsk”, który zresztą wygrała. Rok później rozpoczęła profesjonalną karierę modelki w Paryżu. Podpisała kontrakt z agencją IMG i zastąpiła Annę Beatriz Barros w kampanii dla włoskiej marki odzieżowej Intimissimi. Uczestniczyła też w sesjach zdjęciowych dla magazynu „Sports Illustrated Swimsuit Issue”.
W 2011 roku jako pierwsza Rosjanka w historii pojawiła się na okładce czasopisma. Serwis internetowy Models.com umieścił Shayk na liście 20 najseksowniejszych modelek, a węgierski „Periodica” uznał ją za najseksowniejszą kobietę świata. Z roku na rok kariera Iriny nabierała tempa. Rosjanka współpracowała z markami, takimi jak: Versace, Givenchy, La Perla, Armani Exchange, Lacoste, Guess, Avon czy Victoria's Secret. W 2015 roku została rzecznikiem prasowym L'Oreal Paris International. Niewiele osób wie, że Irina Shayk pojawia się nie tylko na modowych wybiegach, ale również w filmach. Ma na swoim koncie udział w produkcjach dokumentalnych i fabularnych. Angażuje się też w działalność charytatywną. Aktywnie wspiera szpital położniczy w rodzinnej miejscowości i zbiera fundusze dla rosyjskiej fundacji „Pomogi”. W dodatku jest ambasadorką Banku Żywności w Nowym Jorku i Amerykańskiego Towarzystwa Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt (ASPCA).

Funkcja w filmie:
- aktorka dubbingowa w grze komputerowej „Need for Speed: The Run” (2011);
- aktorka w filmie „Hercules” (2014);  
- aktorka w sitcomie „Inside Amy Schumer” (2016).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
- 10. miejsce na liście 20 najseksowniejszych modelek według serwisu Models.com (2011);
- tytuł najseksowniejszej kobiety świata według magazynu „Periodica” (2011).

Instagram: @irinashayk

Facebook: @IrinaShayk
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index